Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Paradoksy ewangeliczne
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Listopad 2012, 06:45   Paradoksy ewangeliczne

A je¶li nawet krew moja ma byæ wylana przy ofiarniczej pos³udze oko³o waszej wiary, cieszê siê i dzielê rado¶æ z wami wszystkimi: a tak¿e i wy siê cieszcie i dzielcie rado¶æ ze mn±! To wlasnie jest dowodem na istnienie Krolestwa Bozego> DZIELENIE SIE RADOSCIA TAM GDZIE RADOSCI NIE MA.

Oto jeszcze jeden z paradoksow ewangelicznych : z jednej strony wezwanie do tego aby „zabiegajc o w³asne zbawienie” a z drugiej natomiast twierdzenie, ze „ Bóg jest w nas sprawc± i chcenia, i dzia³ania zgodnie z wol± Boza”
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Listopad 2012, 06:46   

Nieustannie toczy sie w nas duchowa walka. Konkuruja ze soba dwa swiaty – jeden reprezentuje i ucielesnia Chrystus , drugi - Jego przeciwnik, duch zla. Chrystus - to Milosc- bo jest Synem Bozym. Jego przeciwnik, ostro sie temu sprzeciwia , wyszydzajac naiwnosc takiej postawy , pociagajac ku sobie czlowieka swiatowymi sensacjami i atrakcjami. Dzieci Kosciola wierza w Boze zbawienie i wiare te manifestuja poprzez swoj codzienny styl zycia.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 7 Listopad 2012, 09:52   

"Konkuruja ze soba dwa swiaty – jeden reprezentuje i ucielesnia Chrystus , drugi - Jego przeciwnik, duch zla. "
Wydaje mi siê, ¿e jedno i drugie jest potrzebne. Tak jak dzieñ i noc. Po to, ¿ebym umia³a przyj±æ odpowiedni± postawê i mieæ szersze rozeznanie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 7 Listopad 2012, 10:52   

A ja bym wola³, zeby tego drugiego ducha nie by³o:). Ale to niemozliwe bo stanie siê to dopiero wtedy "A gdy ju¿ wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi podda³ wszystko, aby Bóg by³ wszystkim we wszystkim".
Wiêc ten z³y duch nie jest mi potrzebny :) , ale jest rzeczywisto¶ci± mojego ¿ycia, czê¶ci± tej tajemnicy, historii Zbawienia, której nie do koñca potrafimy ogarn±æ naszym rozumem. Jest poprzez grzech pierworodny wpisany w nasze ¿ycie.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Listopad 2012, 21:39   

Przyjazn nie zyskuje na glebi gdy jest zdradzana ani zdradzajacy i zdradzany nie zyskuja przez to na dojrzalosci ani nie pomnazaja w ten sposob szczescia.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group