Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Wdziecznosc
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 Listopad 2012, 07:56   Wdziecznosc

„A gdy szli zostali oczyszczeni”. Czasem uzdrowienie dokonuje sie W DRODZE, gdy czlowiek idzie z wiara, zgodnie ze wskazniami Bozymi. Nieraz czeka sie , wydluza modlitwy i pozostaje w bezruchu czekajac na objawienie sie Laski Bozej, tymczasem ona czeka na nas na drodze i powinnismy jej wyjsc na przeciw.

„Oddac chwale Bogu” to znaczy pamietac o Nim rowniez po otrzymaniu daru. WDZIECZNOSC gruntuje w nas czlowieczenstwo i przybliza do PELNI ktora jest poznanie Boga („wstan, idz, twoja wiara cie uzdrowila”).

„(...)Z mi³osierdzia swego zbawi³ nas przez obmycie odradzaj±ce i odnawiaj±ce w Duchu ¦wiêtym, którego wyla³ na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego”

Duch Swiety jest najwiekszym darem jakiego NIE mozna sobie wyobrazic, bo jest On DAREM BOGA KTORY Z MILOSCI OFIARUJE SAMEGO SIEBIE ! Czlowiek sie tym Darem nie interesuje, bo Go nie ogarnia rozumem i nie jest w stanie podporzadkowac Go swoim krotkowzrocznym planom materialnej chciwosci i rozprzezenia. Podobnie bylo z Jezusem ktory pomimo Jego swietosci i poswiecenia sie ratowaniu czlowieka – doznal odrzucenia.

Zbawienie nie jest mozliwe do osiagniecia przez samego tylko czlowieka. Jest ono dzielem MILOSIERDZIA Bozego, ktore dokonuje „obmycia odradzajacego i odnawiajacego w Duchu Swietym”. Stad nasza modlitwa o Ducha Swietego i nasza dbalosc o to aby wszystko co robimy pochodzilo z Jego inspiracji, oraz nasza troska o zycie duchowe. W Duchu Swietym nasze odrodzenie i odnowa. Jest On darem Boga i Pana naszego Jezusa Chrystusa.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 14 Listopad 2012, 08:15   

I w tym kontek¶cie widzê jaki g³êboki sens maj± Drogi ¶w. Jakuba, czy nawet nasze maryjne.
_________________
BML
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 14 Listopad 2012, 08:31   

...Duch Swiety jest najwiekszym darem jakiego NIE mozna sobie wyobrazic, bo jest On DAREM BOGA KTORY Z MILOSCI OFIARUJE SAMEGO SIEBIE ! Czlowiek sie tym Darem nie interesuje, bo Go nie ogarnia rozumem...
Dlugo dochodzilam, dlaczego na pozór Bóg jest dla nas niewidoczny...Mamy za ma³o zmys³ow, by wniknac w Jego ISTOTÊ. W Niebie, w Niebie Go ujrzymy! Daj Bo¿e...
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 14 Listopad 2012, 09:24   

" Oddaæ chwa³ê BOGU " - oto motyw przewodni, jakim kierowa³am siê udaj±c siê do Rzymu z Radiem Maryja.Podziêkowanie Bogu i Papie¿owi za ROK WIARY.To zobowi±zuje...Wspólnota wierz±cych i modl±cych siê nawet na Mszy ¶w.w poci±gu..Tydzieñ temu, 7 listopada br by³a Msza ¶w.w Bazylice ¶w.Piotra. By³am obok ¶w.Piotra...potem na audiencji te¿ do¶æ blisko papie¿a. Pamiêta³am w modlitwie o Netparafii.Czu³am blisko¶æ Ojca Zygmunta.Syria w ogniu nienawi¶ci, a tutaj eksplozja Mi³o¶ci Boga i ludzi !!! U¶miechniêty papie¿. Udzieli³ Nam swego b³ogos³awieñstwa.Mam obrazki z tym b³ogos³.Potem prawie do godz. 17 modli³am siê przed relikwiami b³og.Jana Paw³a II , w kaplicy Naj¶w.Sakr.Czu³am siê jak w ko¶ciele w KUL albo w naszej Arkatedrze.Wieczorem szczê¶liwi wracali¶my do domów, z my¶l±, ¿e znowu tu powrócimy spo³em we wierze...nadziei i mi³o¶ci.Pamiêta³am te¿ o mojej ma³ej Tereni w Tokjowie z mam±...Dorotka czy dosz³a moja przesy³ka ?
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 Listopad 2012, 15:10   

Krysiu Bog zaplac. Jak pieknie, ze bylas. Widzialam ogloszenia o tej pielgrzymce w Radiu Maryja.
Przepiekna przesylka od Ciebie doszla juz dawno i dziekowalam juz za nia na lamach Domu, bo nie moglam wyslac do Ciebie wiadomosci prywatnej.
Mam tutaj na stole Matke Boska Kodenska od Ciebie, a obok zredagowany przeze mnie po smierci Bl. Jana Pawla II specjalny numer Gazety Polskiej w Japonii. Mam przygotowany dla Ciebie i dla Zoro. Wysle poczta wkrotce. Z Panem Bogiem
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 Listopad 2012, 15:10   

WDZIECZNOSC gruntuje w nas czlowieczenstwo i przybliza do PELNI ktora jest poznanie Boga
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 15 Listopad 2012, 11:59   

Dorota ! Deo Gratias !Ja korzystam z komputera tylko w pracy st±d mo¿e moje przeoczenie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group