Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Ecclesia in Medio Oriente 98-100
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 Listopad 2012, 00:17   Ecclesia in Medio Oriente 98-100

99. Oby braterstwo chrze¶cijan, jako ¶wiadectwo, sta³o siê zaczynem w ludzkim cie¶cie (por. Mt 13, 33)! Oby chrze¶cijanie na Bliskim Wschodzie, katolicy i innych wyznañ, w jedno¶ci dawali odwa¿nie to ¶wiadectwo, nie³atwe, ale chwalebne z powodu Chrystusa, aby otrzymaæ koronê ¿ycia (por. Ap 2, 10b)! Ca³a wspólnota chrze¶cijañska zachêca ich i wspiera. Niech do¶wiadczenie, jakie prze¿ywaj± niektórzy z naszych braci i sióstr (por. Ps 66 [65], 10; Iz 48, 10; 1P 1, 7), umocni wierno¶æ i wiarê wszystkich! „£aska wam i pokój niech bêd± udzielone obficie!... Pokój wam wszystkim, którzy trwacie w Chrystusie” (1 P 1, 2b; 5, 14b)!

100. Serce Maryi, Theotokos [Bogurodzicy] i Matki Ko¶cio³a, zosta³o zranione (por. £k 2, 34-35) z powodu „sprzeciwu”, jaki przyniós³ Jej Boski Syn, to znaczy z powodu kontestacji i wrogo¶ci wobec misji ¶wiat³a, jakie napotka³ Chrystus i które Ko¶ció³, Jego Mistyczne Cia³o, nadal prze¿ywa. Maryja, któr± czci serdecznie ca³y Ko¶ció³, zarówno Wschodu jak i Zachodu, pospieszy nam z macierzyñsk± pomoc±. Naj¶wiêtsza Maryja Panna, która ¿y³a miêdzy nami, po raz kolejny przedstawi nasze potrzeby swemu Boskiemu Synowi. Daje nam Ona swego Syna. Pos³uchajmy Tej, która otwiera nas na nadziejê: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2, 5).


W Bejrucie, w Libanie, dnia 14 wrze¶nia 2012 roku, w ¶wiêto Podwy¿szenia Krzy¿a ¦wiêtego, w ósmym roku mojego Pontyfikatu.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 Listopad 2012, 09:36   

Oby braterstwo chrze¶cijan, jako ¶wiadectwo, sta³o siê zaczynem w ludzkim cie¶cie (por. Mt 13, 33)!
Pos³uchajmy Tej, która otwiera nas na nadziejê: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2, 5).

Powtorze mysl ktora wypowiedzialem wczoraj; skonczylismy lekture Adhortacji i co dalej? Rozumiem to co uczynilismy jako pierwsze czytanie (wiele osob i wspolnot, nawet tutaj na Bliskim Wschodzie, zignorowalo ja calkowicie, poswiecajac jedynie troche czasu na transmisje "papieskiej" Mszy sw w Bejrucie ). Moim zdaniem dla Domu Wschodniego ma ona kapitalne znaczenie "ideowe" i powinien znalezc sie na ten temat wyrazny zapis w Statucie.
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 Listopad 2012, 14:19   

A oto brakuj±cy punkt 98, który siê nie pojawi³ powy¿ej :)



98. Aby pozwoliæ ludziom dostrzec oblicze Boga i Jego imiê wypisane na ich czo³ach (por. Ap 22, 4), zachêcam do tego wszystkich katolików, by pozwolili prowadziæ siê Duchowi Bo¿emu, aby jeszcze bardziej umocniæ komuniê i prze¿ywaæ j± w prostym i radosnym braterstwie. Wiem, ¿e pewne okoliczno¶ci mog± czasem prowadziæ do kompromisów, które gro¿± zerwaniem wspólnoty ludzkiej i chrze¶cijañskiej. Zdarza siê to niestety zbyt czêsto, a ta letnio¶æ nie podoba siê Bogu (por. Ap 3, 15-19). ¦wiat³o Chrystusa (por. J 12, 46) pragnie dotrzeæ do najskrytszych tajników ziemi i cz³owieka, nawet najbardziej ciemnych (por. 1 P 2, 9). Aby byæ ¶wiecznikiem nios±cym jedyne ¦wiat³o (por. £k 11, 33-36) i aby móc wszêdzie ¶wiadczyæ (por. Mk 16, 15-18), trzeba wybraæ ¶cie¿kê, która prowadzi do ¿ycia (por. Mt 7, 14), pozostawiaj±c za sob± bezowocne uczynki ciemno¶ci (por. Ef 5, 9-14) i zdecydowanie je odrzucaj±c (por. Rz 13, 12n.).


Aniu, dziêkujemy Ci bardzo za wszystko, co robisz dla naszej (naszych - my¶lê te¿ o WSJ) wspólnoty.

Dodam tu mo¿e jeszcze, ¿e w wakacje, gdy by³am na wyje¼dzie i nie mia³am dostêpu do Internetu, napisa³am do Ani SMS z pro¶b± o zamieszczenie Papieskich Intencji Modlitewnych na stronie DOM. A Ania krótko: "zrobi siê". Taka jest nasza Ania Karino.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 Listopad 2012, 17:21   

I ja dziekuje Aniu za dotrzymanie slowa "zrobi sie" Dla mnie to wazne, bo przeciez dotyczy bezposrednio i daj Boze bedzie jeszcze tyczylo. Oby tylko zgasl, a nie rozniecal sie ogien wojny na Bliskim Wschodzie.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 18 Listopad 2012, 20:17   

ja pragnê przy³aczyæ siê do g³osu Ojca-dodaæ adhortacjê do statutu
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 Listopad 2012, 21:15   

Wiesiu, ty masz dopiero wzrok! Co za uwaga! Punkt 98 podoba mi sie bardzo, szczegolnie zacheta papieska do tego : "by pozwolili prowadziæ siê Duchowi Bo¿emu, aby jeszcze bardziej umocniæ komuniê i prze¿ywaæ j± w prostym i radosnym braterstwie"
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group