Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Dobra Nowina
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 Listopad 2012, 07:57   Dobra Nowina

Skonczyly sie juz wszystkie filozofie, skonczyly sie ideologie, rosnie spoleczne niezadowolenie , poglebia sie kryzys ekonomiczny, korupcja staje sie powszechna i ogarnia kazda dziedzine, rosnie ilosc konfliktow, rosnie nieczulosc na cierpienie czlowieka, czlowiek zmieniany jest w robota albo plastikowa zabawke do jednorazowego uzytku... grozi nam wielka katastrofa . Sami nie potrafimy sie uratowac. Jedyne wyjscie to tylko Milosierdzie Boga i Jego ZBAWIENIE.

(J 8, 12b)
Ja jestem ¶wiat³o¶ci± ¶wiata, kto idzie za Mn±, bêdzie mia³ ¶wiat³o ¿ycia.

CO JEST TWOIM ZYCIOWYM SWIATLEM? KU CZEMU KIERUJA SIE TWOJE OCZY, UWAGA, SERCE?

JEZUS CHRYSTUS JEST DLA NAS ZYCIOWA SZANSA, WOBEC KTOREJ WSZYSTKIE INNE SZANSE JAKIE NAM SWIAT OBIECUJE SA NICZYM... CZY NIE MA PRZESADY W TYM STWIERDZENIU?
 
 
Alina


WysÅ‚any: 19 Listopad 2012, 10:29   

JEZUS CHRYSTUS JEST DLA NAS ZYCIOWA SZANSA, WOBEC KTOREJ WSZYSTKIE INNE SZANSE JAKIE NAM SWIAT OBIECUJE SA NICZYM.

Wszyscy, którzy uwa¿ali i uwa¿aj± to za przesadê, tworz± obecnie ¶wiat o którym napisa³ Ojciec powy¿ej.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 19 Listopad 2012, 13:53   

Nawet je¿eli b³±dzê, upadam to i tak chyba tylko po to, aby po raz kolejny odkrywaæ, ¿e JEZUS CHRYSTUS JEST DLA NAS ¯YCIOW¡ SZANS¡, WOBEC KTÓREJ WSZYSTKIE INNE SZANSE JAKIE NAM ¦WIAT OBIECUJE SA NICZYM.
Tylko jak to powiedzieæ ¶wiatu?
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 19 Listopad 2012, 15:50   

"Tylko jak to powiedzieæ ¶wiatu?"
Mo¿e...
Swoj± postaw±? ...
Swoim ¿yciem?...
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 Listopad 2012, 08:46   

Jesli dobrze zrozumialem Jurka, to jego JAK dotyczy konkretnych zrozumien i wyborow, takich na przyklad JAK POWINIEN WYGLADAC DOM WSCHODNI.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 20 Listopad 2012, 09:16   

Na przyk³ad w³a¶nie tak :) To pytanie o konkretne dzia³ania. W stwierdzeniu poniek±d dobrym: "postaw±", "¿yciem" jest niebezpieczeñstwo ucieczki w... niedzia³anie :) A wiêc wstajê rano, odmawiam pacierz, idê do pracy, jestem dobry dla swoich podw³adnych lub wspó³pracowników, nie skrzywdzê nikogo z³ym s³owem, nie obmówiê, nie ukradnê, wracam do domu, powiem dobre s³owo mê¿owi, zainteresujê siê co robi± dzieci, odwiedzê przyjació³kê, wieczorem pójdê nawet do ko¶cio³a na mszê ¶w, nawet jeszcze co jaki¶ czas spotkanie wspólnoty, do której nale¿ê, o s± jakie¶ kursy i sesje pog³êbiaj±ce wiarê, pójdê, itd, itd.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 20 Listopad 2012, 09:26   

Jak to dobrze, ze jest DOM WSCHODNI. Dzieki niemu nie popadniemy w niedzialanie.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 20 Listopad 2012, 16:11   

Dobrze Ciê rozumiem, Jurek. Im cz³owiek bardziej zbli¿a siê do Pana, tym bardziej chcia³by uczestniczyæ w tej Jego trosce o ¶wiat, w trosce o ka¿dego cz³owieka , w trosce o Ko¶ció³ .Wszystko co by³o dotychczas - przestaje wystarczaæ. St±d to pragnienie dzia³ania, zrobienia wreszcie czego¶.
Wa¿ne tylko, ¿eby nie by³y to tylko nasze pomys³y. ¯eby Pan w tym by³, ¿eby to by³ Jego plan...
Naprawdê dobrze, gdy udaje siê budowaæ co¶ razem, gdy w tym dzia³aniu rodzi siê prawdziwa wspólnota.
Wierzê ,¿e Dom Wschodni mo¿e byæ tak± nasz± wspóln± szans±...
Czy mo¿e byæ co¶ w ogóle piêkniejszego ni¿ uczestniczenie w jakim¶ wspólnym budowaniu bardziej Bo¿ego ¦wiata...
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 20 Listopad 2012, 16:30   

To jest tak w³a¶nie. Z jednej strony troska, o której piszesz, a z drugiej pragnienie dzielenia siê dobrem, które rodzi siê z tego zbli¿enia do Pana. A w³a¶ciwie to jest takie przenikanie siê :)
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
ania
ania


Miejscowosc: Bonstetten
WysÅ‚any: 20 Listopad 2012, 23:27   

Pytanie "Jak to powiedzieæ ¶wiatu" wcale nie jest nie na miejscu. Ja na przyk³ad nie mam podw³adnych, dla których mog³abym byæ dobra i nie mam mo¿liwo¶ci byæ co wieczór na mszy, bo po prostu nie ma tu niestety co wieczór mszy. Mam natomiast okazjê, by nie kra¶æ... ale czy to wystarczy? obawiam siê....i w ten sposób powróci³am do nastroju mglistego listopada, ale oddali³am siê od Idei Domu Wschodniego. Mo¿e mnie potrzebna jest idea Domu Zachodniego...
_________________
ania
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Listopad 2012, 00:48   

Dom Zachodni te¿ wpisany jest w ideê Domu Wschodniego...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 21 Listopad 2012, 12:23   

AUMNIE przeczyta³am interesuj±cy artyku³.:

http://www.deon.pl/religi...o-zyskania.html

Polecam
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Listopad 2012, 12:48   

Artyku³ interesuj±cy, ale tezy jak TP przysta³o:
-przekrêcanie s³ów Jezusa: Jezus nie mówi: "nauczajcie", tylko "zyskajcie sobie przyjació³", a co z tymi s³owami "Id¼cie i nauczajcie wszystkie narody" (Mt 28,19).
- odwo³ywanie siê do rewolucji francuskiej "Brakuje nam tego, co nabyli Francuzi po Wielkiej Rewolucji"
- uderzanie w tradycjê poprzez uogólnienia "Problem tradycjonalistów polega na tym, ¿e zrobili z tradycji przepisy, gdy¿ chcieli zatrzymaæ ¿ycie, którego nie da siê zatrzymaæ. Oni s± trochê jak fanatyczni konserwatorzy zabytków. Gdyby jednak zwyciê¿yli, zamieszkaliby¶my w jaskini."

Mo¿e jednak TP zaj±³ by siê pokazywaniem jak piêknie dzia³a polski Ko¶ció³, przytaczaniem s³ów polskich biskupów. A tu jak zwykle jakie¶ próby unowocze¶niania ko¶cio³a.

Za wiki: Tygodnik Powszechny stara siê godziæ warto¶ci liberalizmu z zasadami wiary, prezentuje otwarty, ekumeniczny nurt polskiego katolicyzmu niestety z mocnym akcentem na liberalizm. No có¿, spu¶cizna po ks Bonieckim ci±gle ¿ywa.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
EwaH
Ewa Hajda


Miejscowosc: Bytom
WysÅ‚any: 21 Listopad 2012, 19:41   

Jurku , tendencyjnie wybra³e¶ zdania z przemy¶leñ Kardyna³a Duki. I dlaczego Prymas Czech ma glosiæ tezy " TP" ? O m±dro¶ci i dobroci ks. Duki du¿o wie lubelski dominikanin O. T. Dostatni.
 
 
EwaH
Ewa Hajda


Miejscowosc: Bytom
WysÅ‚any: 21 Listopad 2012, 20:20   

...Mo¿e jednak TP zaj±³ by siê pokazywaniem jak piêknie dzia³a polski Ko¶ció³, przytaczaniem s³ów polskich biskupów. A tu jak zwykle jakie¶ próby unowocze¶niania ko¶cio³a. "...
a ja " Wierzê w jeden Ko¶ció³ powszechny " .
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Listopad 2012, 20:24   

Ewo trochê masz racjê. Ale chodzi³o mi o to, ¿e to raczej TP tak dobiera sobie autorów wywiadów, artyku³ów, aby realizowaæ swoj± liniê programow±. Wiki dobrze to okresli³a. A podpieranie siê lubelskimi dominikaninami to ju¿ gwó¼d¼ do trumny moich uprzedzeñ ;) OK, przyznajê siê do moich uprzedzeñ. Bo w koñcu Ludwik Wi¶niewski nie stanowi o ca³ym klasztorze. A TP d³ugo nie podniesie siê po ks Bonieckim.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Listopad 2012, 20:50   

Popieram Ciê Jurku.
 
 
EwaH
Ewa Hajda


Miejscowosc: Bytom
WysÅ‚any: 21 Listopad 2012, 21:05   

Jurku, ty za pewnym cichym, skromnym Ojcem z Torunia, ja za Ojcem Ludwikiem - dobrze, ¿e przypomnia³e¶ tê wspania³± postaæ. Czy to powód , by siê boczyæ na siebie lub nawracaæ ? Je¿eli wierzymy w tego samego Jezusa Chrystusa , to i szanujemy siê nawzajem. A , ze mamy ró¿ne spojrzenia , to bardzo dobrze. My¶lê, ¿e na tym polega otwarto¶æ naszego Ko¶cio³a. Wiem, ze to dla Ciebie nie autorytet, ale zachêcam do przeczytania rozmowy z ks.Janem Kaczkowskim w dzisiejszym wydaniu " TP": '"Sklepany przez Ko¶ció³ , kocham Ko¶ció³ ".
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 Listopad 2012, 21:53   

Abp. Michalik, to jest wspania³a postaæ, duchowny i przewodnik.
To fragment jego wypowiedzi nt. listu o. Ludwika.
"Kluczem do os³abienia, a potem do wyeliminowania Ko¶cio³a z ¿ycia publicznego jest próba podzielenia go albo wmówienia, ¿e Ko¶ció³ jest podzielony. (...)

Oczywi¶cie nie ka¿da krytyczna uwaga jest z³a. Niekiedy jest wyrazem s³usznej troski i wtedy trzeba i¶æ za jej wskazaniami. Ale podstawowym pytaniem jest to, czy krytykuj±cemu chodzi o promocjê samego siebie, swego "dobra" czy te¿ dobra Ko¶cio³a. "

To dziêki takim postaciom Ko¶ció³ trwa i przetrwa najgorsze zawieruchy.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 Listopad 2012, 22:34   

Widze , ze sie dogadujecie mimo braku dogadania. Ciekawe, ze z takiego niedogadanie mozna czegos sie nauczyc, cos lepiej zrozumiec...Dogadaliscie sie ze mna wcale o tym nie wiedzac.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group