Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Widzenia
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Listopad 2012, 09:31   Widzenia

KTOS napisal do mnie, a ja uznalem, ze moze to byc korzystne rowniez dla INNYCH.

Widzenia


„(...)„widzê wiele Domów Wschodnich. Widzê ich specyfikê, ich powo³anie, duchowo¶æ, która przejawiaæ siê mo¿e w konkretnym dzia³aniu, pos³udze, dynamice rozwoju ale zawsze On zdecyduje, nada charakter. Dlatego parê dni temu wspomnia³am Ci o Rosji, my¶la³am te¿ o Syberii, o Ormianach. Mam taki mo¿e prosty plan, w wyobra¼ni wykonalny, jak wszystko w wyobra¼ni…Ale czêsto motywacja przeobra¿a wyobra¼niê na rzeczywisto¶æ, je¶li Pan Bóg tego chce. Sami jeste¶my bezradni jak Bartymeusz z dzisiejszych czytañ. Nie mamy ¿adnej mocy do zrobienia czegokolwiek. Nie mamy nawet mocy zauwa¿enia Pana Jezusa. Czêsto staram siê, jak Ci kiedy¶ pisa³am, wywo³aæ Jego obraz. Zawsze s± trudno¶ci, bo jest tylko p³askim rysunkiem, ale s± chwile gdy jasno i wyra¼nie widzê zarys prawdziwej postaci. Dzieje siê tak chyba wtedy, gdy udaje mi siê schwyciæ szansê zobaczenia Go, gdy nie przeczekujê „przy drodze” ale staram siê daæ z siebie co¶, nie zdaj±c siê na to, co ze mn± zrobi±. Nie trzeba czekaæ na zmiany wokó³, bo mog± nigdy nie nadej¶æ. Nie zmieni± ¶wiata, w którym ¿yjê. To we mnie ma siê ta zmiana dokonaæ, wtedy stanê siê Bartymeuszem. My¶lê, ¿e byæ mo¿e Pan Bóg zwraca siê do nas wtedy gdy nie siedzimy cicho, nie czekamy a¿ kto¶ o nas zadecyduje. Gdy jest przekonanie jasne i szczere to ono prowadzi do jedno¶ci do¶wiadczanej po drodze i jedno¶ci z Nim.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 23 Listopad 2012, 12:05   

Tego jednego jestem pewna. Nie mo¿na siedzieæ cicho przy drodze. Tak mo¿na przesiedzieæ ca³e swoje ¿ycie i zmarnowaæ wszystko. Trzeba krzyczeæ, wo³aæ, ko³ataæ...
On przechodzi, On przywo³uje...
Trzeba po prostu i¶æ... trzeba o to Spotkanie zawalczyæ, trzeba daæ z siebie wszystko...
A potem nie mo¿na ju¿ przestaæ...potem trzeba Go szukaæ nieustannie.


¦wietny tekst, zapewne znanego mi "Ktosia".
W³a¶ciwie zupe³nie nie wiem dlaczego anonimowy.
Czy boimy siê odkryæ ? czy ci±gle boimy siê siebie?
 
 
EwaH
Ewa Hajda


Miejscowosc: Bytom
WysÅ‚any: 23 Listopad 2012, 17:45   

Tak, Dom Wschodni z Ukrain±, Syberi±....A nade wszystko ze wspoln± dat± ¦wi±t . takie moje marzenia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Listopad 2012, 19:11   

Skad sie to u ciebie wzielo Ewo? Ty zakopana na Slasku .... (troche przesadzielem)
 
 
ania
ania


Miejscowosc: Bonstetten
WysÅ‚any: 26 Listopad 2012, 00:18   

I ja dziekuje za rozmyslania Ewy, choc nie wszystko postrzegam tak, jak
Ty. Sila marzen i to tych ku Niemu skierowanych moze byc wielka.
_________________
ania
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group