Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
29o1o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2013, 00:44   29o1o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-


Wys³awiam Ciê, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
¿e tajemnice królestwa objawi³e¶ prostaczkom.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2013, 00:55   

K+M+B

29-1-2013 wtorek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Zaczê³o s³oñce wschodziæ - prosto w moje oczy.
Witam dzieñ przez pó³ przymkniête powieki.
Spogl±dam w my¶lach na drogê któr± przyjdzie mi dzisiaj przej¶æ.
Znaczê siê krzy¿em na tê drogê – czo³o, ramiona i pier¶
Ju¿ jest zupe³nie jasno.
Czujê przyp³yw nadziei
To Twój wzrok Bo¿y zawieszony w przestrzeni
ponad wirami zdarzeñ – to on dodaje mi si³.

-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.



Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby w Roku Wiary chrze¶cijanie mogli g³êbiej poznaæ tajemnicê Chrystusa i z rado¶ci± dawaæ ¶wiadectwo o darze wiary w Niego.
Aby wspólnoty chrze¶cijañskie na Bliskim Wschodzie, czêsto dyskryminowane, by³y obdarzane przez Ducha ¦wiêtego moc± wierno¶ci i wytrwa³o¶ci.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//Nawet w „ciemnej dolinie”, o której mówi Psalmista, kiedy kusiciel popycha nas ku desperacji albo namawia, by pok³adaæ z³udne nadzieje w dzie³ach w³asnych r±k, Bóg czuwa nad nami i nas umacnia. Nawet w wielkim bólu, jakie niesie nêdza, samotno¶æ, przemoc i g³ód, które gnêbi± bez wyj±tku starych, doros³ych i dzieci, Bóg nie pozwala, by zapanowa³y ciemno¶æ i strach.
Ró¿aniec z Ojcem ¦wiêtym Benedyktem XVI
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//Oto nowy sposób, jakim zwyciê¿a Bóg – przemocy nie przeciwstawia wiêkszej przemocy. Na przemoc odpowiada jej przeciwieñstwem – mi³o¶ci± do koñca, krzy¿em. Oto prosty sposób, jakim Bóg odnosi zwyciêstwo: sw± mi³o¶ci± – tylko tak jest to mo¿liwe – stawia tamê przemocy.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//My, ludzie, ¿yjemy wyobcowani w s³onej wodzie cierpienia i ¶mierci; w morzu ciemno¶ci pozbawionym ¶wiat³a. Sieæ Ewangelii wydobywa nas z odmêtów ¶mierci i przybli¿a do blasku Bo¿ego ¶wiat³a, do prawdziwego ¿ycia.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
// Bóg, który sta³ siê Barankiem, mówi nam, ¿e ¶wiat zostaje zbawiony przez Ukrzy¿owanego, a nie przez tych, którzy krzy¿uj±. Cierpliwo¶æ Boga odkupia ¶wiat, a niecierpliwo¶æ ludzi go niszczy.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//W tajemnicy Ukrzy¿owanego dokonuje siê owo zwrócenie Boga przeciwko samemu sobie, poprzez które On ofiarowuje siebie, by podnie¶æ cz³owieka i go zbawiæ – jest to mi³o¶æ w swej najbardziej radykalnej formie.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2013, 01:05   

Modlmy sie o pokoj w Syrii, o zdrowie dla Eli i dla wszystkich cierpiacych, modlmy sie aby przemocy nie przeciwstawiano wiekszej przemocy.

Naznaczmy sie na dzisiejsza droge znakiem Krzyza

Przychodzê, Bo¿e, pe³niæ Twoj± wolê

Z nadziej± czeka³em na Pana,
a On pochyli³ siê nade mn±
i wys³ucha³ mego wo³ania.
W³o¿y³ mi w usta pie¶ñ now±,
¶piew dla naszego Boga.

Nie chcia³e¶ ofiary krwawej ani z p³odów ziemi,
lecz otworzy³e¶ mi uszy.
Nie ¿±da³e¶ ca³opalenia i ofiary za grzechy.
Wtedy powiedzia³em: "Oto przychodzê".

G³osi³em Tw± sprawiedliwo¶æ
w wielkim zgromadzeniu
i nie pow¶ci±ga³em warg moich,
o czym Ty wiesz, Panie.

Sprawiedliwo¶ci Twojej nie kry³em w g³êbi serca,
g³osi³em Twoj± wierno¶æ i pomoc.
Nie tai³em Twojej ³aski ani Twej wierno¶ci
przed wielkim zgromadzeniem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2013, 07:26   

OBYSMY CORAZ LEPIEJ UMIELI PRZYJMOWAC EWANGELICZNA POSTAWE „SIEDZENIA WOKOL JEZUSA” W NASZYM CODZIENNYM ZYCIU.

OBY RADOSC TEJ WIEZI BYLA NASZYM POKOJEM, NASZA MOCA I NASZA NIEZLOMNA NADZIEJA.

OBYSMY STAWALI SIE CORAZ BARDZIEJ NALEZELI DO JEGO RODZINY, BYLI JEGO DOMEM.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2013, 07:29   

Wola Boza jest nasze zbawienie. Wola Boza jest nasze szczescie, czyli Pelnia Zycia. Ona juz jest w nas, bo jej PRAGNIEMY i ona mieszka w nas na prawde bo dany jest nam DUCH BOZY. Ku tej Pelni idziemy przez wszystkie okolicznosci codziennosci, przez rutyne zycia i nadzwyczajne wydarzenia, mlodzi i w starzy, zdrowi i chorzy, poprzez zyciwe trudnosci i zyciowe radosci , zle i dobre zbiegi okolicznosci - Z CHRYSTUSEM NASZYM BRATEM I PANEM, Z Nim w Nim i przez Niego, jak to powtarzamy w .kazdej Mszy sw. Amen
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2013, 23:21   

Maryjo Matko nasza, pomagaj nam spelniac wole Boza bysmy przez to stawali sie bracmi i siostrami Jezusa. Nic bowiem bardziej nas uswiecic nie moze.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group