Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
(2-3)o2o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 00:20   (2-3)o2o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

¦wiêto Ofiarowania Pañskiego
¦wiat³o¶æ, która o¶wieca ka¿dego cz³owieka przychodz±cego na ten ¶wiat, przysz³a... Wszyscy razem przychodzimy do Ciebie, o Chryste, aby¶ nas ogarn±³ swoim blaskiem i aby¶my Ciê mogli przyj±æ jak starzec Symeon, o wiecznie ¿ywa ¦wiat³o¶ci. Razem z nim radujemy siê i ¶piewamy hymn dziêkczynienia Bogu, Ojcu ¶wiat³o¶ci, który zes³a³ nam prawdziw± ¶wiat³o¶æ, aby wybawiæ nas z ciemno¶ci i otoczyæ blaskiem.
(¶w. Sofroniusz z Gerus)
Ofiarowanie w ¦wiatyni(pedzla Giovanniego Bellini)
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 2 Luty 2013, 01:02, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 2 razy  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 00:29   

K+M+B

(2-3)-2-2013 ¦wiêto Ofiarowania Pañskiego

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
B³awaty szczê¶cia
prosto z nieba
sp³ywaj± mi na otwarte rêce
oczy zamkniêciem powiek
sk³adaj± przysiêgê
na muzykê ciszy
i na tañcz±ce go³êbie
tak dobrze Ciê witaæ
gdy przybywasz
prosto we mnie
odp³ywaæ
wolno
jak ³abêdzie
wszêdzie
gdzie Ty bêdziesz
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby rodziny migrantów, zw³aszcza matki, by³y wspierane i otaczane opiek± w trudno¶ciach.
Aby narody bêd±ce w stanie wojny lub konfliktu mog³y i¶æ drog± budowania pokojowej przysz³o¶ci.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
Maryja wypowiada sw± pe³n± zgodê my¶l± i sercem na tajemnicz± wolê Bo¿± i jest gotowa przyj±æ, najpierw wiar±, a nastêpnie w swym dziewiczym ³onie, Syna Bo¿ego. „Oto ja!”. (…) Maryja dodaje nam otuchy, aby¶my uwierzyli w spe³nienie siê obietnic Bo¿ych. Wzywa nas, aby¶my mieli w sobie ducha pokory, s³uszn± wewnêtrzn± postawê stworzenia wobec Stwórcy. Zachêca nas, aby¶my pok³adali bezpieczn± nadziejê w Chrystusie, który realizuje w ca³ej pe³ni plan zbawczy nawet wtedy, gdy wydarzenia wydaj± siê ciemne i trudne do przyjêcia.
RÓ¯ANIEC Z OJCEM ¦WIÊTYM JANEM PAW£EM II

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
Spotkanie z El¿biet± ma charakter radosnego wydarzenia zbawczego, a wiêc nie jest tylko spontanicznym wyrazem ¿yczliwo¶ci, jak± Maryja okazuje krewnej. Do domu Zachariasza, który straci³ mowê zawstydzony w³asnym niedowiarstwem, Maryja wnosi niespodziewanie ca³± rado¶æ swojej wiary otwartej i gotowej do s³u¿by. Nawiedzaj±c ¶w. El¿bietê, Maryja niejako zapowiada misjê Jezusa, a wspó³dzia³aj±c od samego pocz±tku swego macierzyñstwa z odkupieñczym dzie³em Syna, staje siê wzorem tych cz³onków Ko¶cio³a, którzy wyruszaj± w drogê, aby nie¶æ ¶wiat³o i rado¶æ Chrystusa ludziom wszystkich krajów i wszystkich czasów.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
Uciemiê¿onemu i cierpi±cemu narodowi, który kroczy³ w ciemno¶ciach, ukaza³o siê „wielkie ¶wiat³o”. (…) Je¶li pierwsze stworzenie zaczê³o siê od stworzenia ¶wiat³a, to tym bardziej ja¶nieje blaskiem i jest wielkie ¶wiat³o, które daje pocz±tek nowemu stworzeniu: jest nim sam Bóg, który sta³ siê cz³owiekiem. Wie¶æ o narodzinach Syna Bo¿ego pociesza, a zarazem stawia wymagania. Wiara pozwala nam odczuæ, ¿e Bóg otacza nas swoj± czu³± mi³o¶ci±, a jednocze¶nie zobowi±zuje nas do czynnej mi³o¶ci Boga i braci.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
„Teraz, o W³adco, pozwól odej¶æ s³udze Twemu w pokoju, wed³ug Twojego s³owa. Bo moje oczy ujrza³y Twoje zbawienie, które¶ przygotowa³ wobec wszystkich narodów: ¶wiat³o na o¶wiecenie pogan i chwa³ê ludu Twego, Izraela”. (…) Chrystus jest ¶wiat³em ludzkiego ¿ycia. Jest ¶wiat³em, bo rozprasza jego mroki. Jest ¶wiat³em, bo rozja¶nia jego tajemnice. Bo odpowiada na pytania podstawowe i ostateczne zarazem. Jest ¶wiat³em, bo nadaje ¿yciu sens. Jest ¶wiat³em, bo przekonuje cz³owieka o jego wielkiej godno¶ci.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
Gdy po trzydniowych poszukiwaniach odnale¼li Jezusa w ¶wi±tyni miêdzy nauczycielami, Maryja czyni Mu ³agodny wyrzut: „Synu, czemu¶ nam to uczyni³?”. Zamiary Bo¿e s± czêsto trudne do zrozumienia, wymagaj± zgody, wiary i pokory. Maryja jest dla nas wzorem cz³owieka, który poddaj±c siê przewodnictwu Ducha ¦wiêtego, przyjmuje i zachowuje w sercu – niczym dobre ziarno (por. Mt 13, 23) – s³owa objawienia, usi³uje je jak najlepiej zrozumieæ, aby przenikn±æ w g³±b tajemnicy Chrystusa.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 2 Luty 2013, 01:08, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 00:51   

Prosze Cie, Matko Boza, o szczesliwe przyjscie na swiat mojego wnuka.
Pod Twoja obrone uciekamy sie Swieta Boza Rodzicielko ...

Zosiu, dziekuje za cenne rady.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 01:08   

Naszymi prosbami racz nie gardzic w potrzebach naszych, ale od wszelakich i zlych przygod racz nas zawsze wybawiac.....

WSzystko bedzie dobrze Elu. Bardzo sie ciesze, ze to juz niedlugo. Niech Pan Bog prowadzi. Zdrowia Ci zycze. Modlmy sie o pokoj w Syrii, o pokoj w sercach Syryjczykow i nas wszystkich

Pan Bóg Zastêpów, On jest Królem chwa³y

Bramy, podnie¶cie swe szczyty,
unie¶cie siê odwieczne podwoje,
aby móg³ wkroczyæ Król chwa³y.
Kto jest tym Królem chwa³y?
Pan dzielny i potê¿ny,
Pan potê¿ny w boju.

Bramy, podnie¶cie swe szczyty,
unie¶cie siê odwieczne podwoje,
aby móg³ wkroczyæ Król chwa³y.
Kto jest tym Królem chwa³y?
Pan Zastêpów: On jest Królem chwa³y.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 05:40   

Pani, wysluchaj modlitwy nasze, a wolanie nasze niech do Ciebie przyjdzie...
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 08:20   

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 08:42   

PO Jutrzni Maryjnej-piêkny pocz±tek tego szczególnego dnia.
_________________
BML
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 08:44   

,, Przed ¶wiatem-co zagra¿a ¶wiatu Matko Bo¿a ¦nie¿na-ratuj!"
_________________
BML
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 15:26   

Modle sie Elu. Niech sie tak stanie.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 15:39   

Modlmy sie o Ele W., aby Pan Bog i Matka Boska otoczyli ja swoja opieka

Pod Twoja obrone....
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Luty 2013, 09:14   

Z Psalmu 71

W Tobie, Panie, ucieczka moja
B±d¼ dla mnie ska³± schronienia,
i zamkiem warownym, aby mnie ocaliæ,.
Bo Ty, mój Bo¿e, jeste¶ moj± nadziej±
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Luty 2013, 09:15   

Panie daj nam zawsze spelniac Twoja wole, dodawaj nam odwagi w czasach zagrozen, spraw abysmy wiernie wypelnili nasza prorocka misje i ochraniaj nas przed chcacymi odebrac nam zycie zniszczyc w nas Twoje Imie. Badz z nami – Ty jestes nasza nadzieja i nasza ostoja. Amen.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Luty 2013, 13:21   

Boze, badz uwielbiony.
Dzis szczesliwie przyszedl na swiat moj pierwszy wnuk.
Bogu niech beda dzieki i Tobie , Oredowniczko nasza.
I Wam, Drodzy DOMownicy, dziekuje za modlitwe.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Luty 2013, 14:18   

A nie mowilem, ze czuje iz chcialas Elu cos dopowiedziec. Teraz rozumiem, ta mila wiadomosc jest rzeczywiscie radosnym dopowiedzeniem. Niech caly swiat, ze Ela ma wnuka i wcale jej nie zalezy na tym , ze zostala babcia, to znaczy , ze zalezy jej, ale inaczej. Jesli sie nie myle, dzisiaj byla w "naszym" kosciele Msza sw. polonijna - pewnie rozleglo sie tez "sto lat" , w kazdym razie my tez spiewamy ".... niech zyje , zyje naaaaaaam"
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Luty 2013, 17:46   

Droga Elu, cieszymy siê razem z Tob± i ca³± Twoj± Rodzin±.
Serdeczne gratulacje dla Rodziców a tak¿e dla Babci i Dziadka. Wyobra¿am sobie jacy wszyscy jeste¶cie szczê¶liwi.
Szczê¶æ Bo¿e maleñstwu i ca³ej rodzinie.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Luty 2013, 18:55   

I poka¿cie nam to maleñstwo, oczywi¶cie jak otworzy oczy i trochê rozejrzy siê poi tym ¶wiecie. Wielka rado¶æ w DOmu. Gratulujê ca³e rodzinie.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Luty 2013, 22:13   

Ciesze sie razem z Toba Elu i gratuluje. Niech Bog obdarzy MALENSTWO swoimi laskami.

Ps.Tez chcialabym doznac takiego szczescia.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 3 Luty 2013, 23:16   

WIELKIE GRATULACJE!!!!
_________________
BML
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 4 Luty 2013, 03:39   

Bogu niech beda dzieki! Blogoslawienstwa Bozego w calym zyCiu WNUKA! Jak wielki to cud - NOWY CZ£OWIEK!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 Luty 2013, 05:39   

Bog zaplac Wam, kochani. Jutro jade go dotknac.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group