Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Wspolne medytowanie
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 07:52   Wspolne medytowanie

(Ps 24,7-10)

Bramy, podnie¶cie swe szczyty,
unie¶cie siê odwieczne podwoje,
aby móg³ wkroczyæ Król chwa³y.

CHODZI O BRAME NASZEJ WIARY, BRAME NASZEJ NADZIEI I BRAME MILOSCI.

Kto jest tym Królem chwa³y?
Pan dzielny i potê¿ny,
Pan potê¿ny w boju.

BOG NIE JEST DOBRODUSZNYM STARUSZKIEM A JEGO MILOSIERDZIE NIE POLEGA NA TYM ZE „MA SLABOSC DO LUDZI”

Bramy, podnie¶cie swe szczyty,
unie¶cie siê odwieczne podwoje,
aby móg³ wkroczyæ Król chwa³y.

JAK JA MAM OTWORZYC BRAMY KTORE PROWADZA DO MOJEJ DUSZY? JAK MY MAMY TO UCZYNIC RAZEM JAKO WSPOLNOTA ? NIE ZANIEDBUJMY TEJ WSPOLNOTOWEJ SZANSY. JEST TO POWAZNE WYZWANIE DLA NASZEGO ZBAWIENIA I ODMIANY TEGO SWIATA. NIE LEKCEWAZMY SZANSY KTORA ZOSTALA NAM DANA.

Kto jest tym Królem chwa³y?
Pan Zastêpów: On jest Królem chwa³y.

UWIELBIAJMY I CHWALMY NASZEGO PANA
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 13:16   

Nasza wspolnotowa szansa jest Apostolstwo Modlitwy
 
 
Alina


WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 14:18   

To trochê tak jak z tym ziarnem gorczycy- wiele dzieje siê jakby samo...
Potrzeba jednak wielkiego pragnienia, potrzeba wiary w to, ¿e niemo¿liwe mo¿e staæ siê mo¿liwe...
Panie, który otwierasz nieustannie bramy mojej duszy spraw ¿eby nie zgas³o we mnie ¿adne z wielkich pragnieñ, których Ty jeste¶ ¬ród³em...

Wzbudzaj w nas nieustannie pragnienie Ciebie ...aby nasza codzienno¶æ pe³na by³a Twojej Obecno¶ci, aby by³o w niej zawsze miejsce na spotkanie Ciebie w Eucharystii, w modlitwie, w Twoim S³owie...
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 14:49   

Jak otworzyæ bramy kiedy przywalone z³o¶ci± pomieszan± z bezsilno¶ci± bo tata znowu siê zala³, nie chcia³ siê umyæ, nie chcia³ je¶æ obiadu, gada jakie¶ bzdury...
Zbli¿a siê Godzina Mi³osierdzia, a ja my¶lê co ja bêdê udawa³ takiego pobo¿nego kiedy jeszcze z³e emocje nie opad³y...
Mo¿e jednak?...
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 15:41   

Jurku mam ogromny szacunek dla Twojej wytrwalosci w opiece nad Tata i bede sie o nia modlic. Mysle, ze bedziemy sie wspolnie modlic
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 15:50   

Dolaczam do grona tych, ktorzy do modlitwy potrzebuja wyciszenia z problemow. Kiedy mnie one przerastaja, zloscze sie, denerwuje.Musze z tego "wyjsc" by moc kierowac swoje slowa do Boga. Nie potrafie od tak z marszu,choc czesto na spacerze jest mi z Nim najmilej. Slucha mnie,nie przerywa i moim wlasnym sumieniem zrozumiale do mnie mowi. Czesto beszta mnie za moja niepotrzebna zlosc,poplatane mysli. Mowi,mowi, mowi, a ja slucham, sluchm,slucham. Wracajac po takim spacerze do domu, rodzina sie pyta...co sie stalo......? Co mam im powiedziec, ze bylam na randce z Panem Bogiem?...ze zbesztal mnie w sumieniu za to, ze zloscilam sie na nich,denerwowalam ich, przykrosc tym zrobilam i ze juz sie poprawie. Nie uwierza, bo za kilka dni o tym zapomne....niestety....
Dlaczego tak trudno mi wyjsc ze swoich slabosci?
 
 
Alina


WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 16:20   

Ze s³abo¶ci chyba nie trzeba wychodziæ. Chyba trzeba je przyj±æ i zaakceptowaæ, bo tacy po prostu jeste¶my. Mnie zawsze najbardziej rozk³ada jak wszyscy chc± ode mnie czego¶ w tym sam czasie. Nieraz nie starcza si³ i cierpliwo¶ci. Pomaga trochê my¶lenie o Panu mimo wszystko i uwa¿anie na w³asne s³owa, bo potem chwilowe wzburzenie przechodzi, a najbardziej ¿al wypowiedzianych pochopnie s³ów.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 16:58   

Zawiasy zaskrzypia³y ;) i bramy jako¶ siê unios³y. Trzeba by je teraz czym¶ podeprzeæ :) No i mo¿e zawczasu naoliwiæ ;) gdyby znowu opad³y.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Alina


WysÅ‚any: 2 Luty 2013, 23:10   

JAK JA MAM OTWORZYC BRAMY KTORE PROWADZA DO MOJEJ DUSZY? JAK MY MAMY TO UCZYNIC RAZEM JAKO WSPOLNOTA ? NIE ZANIEDBUJMY TEJ WSPOLNOTOWEJ SZANSY.

Chyba to rozumiem jako otwieranie swojej duszy przed innymi i wspieranie siê s³owem i modlitw±...
Chyba w jakim¶ stopniu to siê tutaj dzieje...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Luty 2013, 14:27   

Jakos sie dzieje, masz racje i przekracza ramy jednej tylko wspolnoty... COS SIE DZIEJE i to cos staramy sie zrozumiec . COS ktore sie materializuje jest Dom Wschodni, zupelnie jak z bajki Dom Japonski.... Daj Boze, zeby Ewangelia, Eucharystia, Kosciol zostaly w nas przyjete i zlaczone jakims braterskim i jednoczesnie koscielnym wezlem . Tak, mysle o Apostolstwie Modlitwy jako ukierunkowaniu .... Ale o tym musze napisac osobno, aby zabrzmialo bardziej powaznie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group