Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
...gdyż Ja jestem z tobą - wyrocznia Pana - by cię ochraniać
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 3 Luty 2013, 08:21   ...gdyż Ja jestem z tobą - wyrocznia Pana - by cię ochraniać

Cudne sa dzisiejsze niedzielne Czytania!
W najciezszych chwilach przywolywalam ten fragmrnt Proroka Jeremiasza...

A jeden z najpotezniejszych fragmenow sw. Pawla?! Czy mozna sie nim glosno nie zachwycic?!

A Ewangelia? Nie, nie mozna nia sie dzis nie podzielic!

Tyle radosci tuz po porannej modlitwie! Nie mglam jej przemilczec w moim drogim DOMu
...

(Jr 1,4-5.17-19)
Pan skierował do mnie następujące słowo: Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię. Ty zaś przepasz swoje biodra, wstań i mów wszystko, co ci rozkażę. Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi. A oto Ja czynię cię dzisiaj twierdzą warowną, kolumną żelazną i murem spiżowym przeciw całej ziemi, przeciw królom judzkim i ich przywódcom, ich kapłanom i ludowi tej ziemi. Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię [zwyciężyć], gdyż Ja jestem z tobą - wyrocznia Pana - by cię ochraniać.

(1 Kor 12,31-13,13)
Starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie...

Łk 4,21-30)
Począł więc mówić do nich: Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli. A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: Czy nie jest to syn Józefa? Wtedy rzekł do nich: Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum. I dodał: Zaprawdę, powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie....
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 3 Luty 2013, 11:38   

U mnie jest podobnie, w bardzo wielu sytuacjach mojego życia, zwłaszcza gdy nie rozumiałam tego co wokół mnie się dzieje, przychodził do mnie ten fragment Jeremiasza: Zanim ukształtowałem Cię w łonie matki znałem Twoje imię, nie lękaj się ich, gdyż ja jestem z tobą by cię ochraniać Do dzisiaj to Boże zapewnienie stawia mnie na nogi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Luty 2013, 14:21   

Cieszy mnie i buduje, ze wzajemnie sie stawiamy na nogi
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 3 Luty 2013, 15:15   

Dzisiejsze czytania sa piekne. Bylam przeszczesliwa, ze Siostra poprosila mnie o przeczytanie Hymnu Milosci podczas Mszy sw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group