Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Trzy pytania
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 Luty 2013, 08:00   Trzy pytania

Zapytalem o to , jak zwykle w miejscu gdzie w WSJ dzielimy sie codziennym spotkanieem ze Slowem Bozym. Pytam tutaj, aby do wszystkich dotarly pytania, odnosnie trzech zdan ktore wydaja sie byc "dziwne" i chodziby mi o wspolne zrozumienie tej "dziwnosci".

Pierwsze, „kto sie dotknal mojego plaszcza?- i to w sytuacji , kiedy Jezus mial duzo wazniejsze zadanie do spelnienia, bo przeciez spieszyl sie aby uratowac przed smiercia corke Jaira. Drugim jest stwierdzenie ktore spowodowalo drwiny zalobnikow :„dziecko nie umarlo tylko spi”. Trzecim natomiast „przykazanie im tez z naciskiem, zeby nikt o tym nie wiedzial”, w sytuacji gdy nie zazadal odnich aby ukryli dziewczynke, tak aby nikt jej widzial i nie dowiedzial sie , ze ona zyje.

Jak rozumiesz to „dziwne” zachowanie Jezusa ?
ODPOWIEDZ POD KONIEC DZISIEJSZEGO DNIA ( in sza Allah )
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 Luty 2013, 09:09   

Intrygujaca zagadka.

Jezus poczul, ze odeszla z Niego moc, dlatego zapewne zapytal kto dotknal mojego plaszcza.

Zapewnienie, ze dziecko nie umarlo, lecz spi wiaze sie chyba z tym, ze nie zalecil jej ukryc, bo nie chcial rozglosu dla poczynionego przez siebie cudu. Nie chcial wiec zwracac uwagi ludzi na swoje dzialanie.
Oznacza to dla mnie, ze wazne jest to co robie raczej niz od rozglaszania co robie. Uczynki, a nie zamiary sie licza.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Luty 2013, 14:49   

ODPOWIEDZ POD KONIEC DZISIEJSZEGO DNIA ( in sza Allah )
1 Nie o dotyk plaszcza, ale o dotyk JEGO SERCA Chrystusowi chodzi ( z serca powiedzial do kobiety ktora otwarla prze Nim swoje serce : „Córko, twoja wiara ciê ocali³a, id¼ w pokoju i b±d¼ uzdrowiona ze swej dolegliwo¶ci!”).
2 Dla Boga nie ma zmarlych i nie ma smierci w naszym rozumieniu, dla Boga zycie czlowieka sie nie konczy i wiez z nim nie zrywa. W credo powtarzamy, iz wierzymy w „cial zmartwychwstanie” i „zycie wieczne” . Ikona zmartwychwstania jest Chrystus podajacy reke budzacej sie do zycia dziewczynie.
3 Chrystus unika sensacji i swiatowych owacji, to znaczy takich ktore sa wyrazem emocji bez rozumienia istoty wydarzenia.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group