Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Jak to jest
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Luty 2013, 08:01   Jak to jest

Jak to jest, ze „nie jestesmy przerazeni i nie drzymy” jak nieulekly i swiety Mojzesz stojac przed Gora Synaj? Jak to jest , ze nie wolamy aby Bog „do nas nie mowil”, bo zaden czlowiek nie jest w stanie zniesc Jego Boskiego glosu ?
Tak to jest , ze ISTOTNIE JESTESMY DZIECMI BOZYMI, DZIEKI DUCHOWI BOZEMU KTORY ZOSTAL NAM DANY, NIE JEST TO JEDNAK BANALNA RZECZ.
Nie kazdy glos ktory slyszymy jest Glosem Boga, nie kazda milosc prawdziwa Miloscia i nie kazda z naszych prawd jest Prawdziwa. SWIETOSC ZDOBYWA SIE POKORA I POSWIECENIEM.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 7 Luty 2013, 10:02   

A ja siê ci±gle obawiam, ¿e my siê trochê za bardzo przyzwyczaili¶my do tego, ¿e On jest Ojcem i ¿e jest Mi³osierny. Bojê siê, ¿e to nas ju¿ wcale nie dziwi podobnie jak na ogó³ nie dziwi nas ju¿ i nie zachwyca fakt, ¿e rano wschodzi s³oñce, a noc± widzimy ksiê¿yc i gwiazdy. Tak ³atwo wtedy przychodzi my¶lenie "jako¶ to bêdzie", przecie¿ jeste¶my dobrzy...
Chcia³abym móc trochê zaczerpn±æ z do¶wiadczenia Moj¿esza podobnie jak z do¶wiadczenia Izraelitów. Wydaje mi siê, ¿e wtedy pe³niejszy i prawdziwszy by³by mój obraz Boga Ojca.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 7 Luty 2013, 14:07   

Ja siê jednak bojê-ten strach bardzo wyra¿nie mi siê dawa³ oczuæ kiedy jeszcze w³a¶ciwie niczego nie wiedzia³am o okoliczno¶ciach ¶mierci mojego syna-poniewa¿ pamiêtam,¿e Bóg jest sêdzi± sprawiedliwym.
_________________
BML
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 8 Luty 2013, 15:31   

Z Dzienniczka Siostry Faustyny Kowalskiej:

Powiedz, córko moja, ze jestem mi³o¶ci± i mi³osierdziem samym....
...
Jak bole¶nie rani mnie niedowierzanie mojej dobroci. Najbole¶niej rani± mnie grzechy nieufno¶ci.(1074-1076)

Jestem mi³o¶ci± i mi³osierdziem samym; nie masz nêdzy, która by mog³a siê mierzyæ z mi³osierdziem moim, ani go wyczerpie nêdza, gdy¿ z chwil± udzielania siê, mi³osierdzie moje siê powiêksza. Dusza, która zaufa mojemu mi³osierdziu, jest najszczê¶liwsza bo ja sam mam o ni± staranie,(1273)

Teraz rozwa¿ o mi³o¶ci mojej w Naj¶wiêtszym Sakramencie. Tu jestem ca³y dla ciebie, z dusz±, cia³em i Bóstwem, jako oblubieniec twój. Ty wiesz czego ¿±da mi³o¶æ – jednej tylko rzeczy, to jest wzajemno¶ci.

Jestem dla ciebie mi³osierdziem samym, przeto proszê ciê, ofiaruj mi nêdzê i tê niemoc swoj±, a ucieszysz tym serce moje.(1775)
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group