Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
BÓG POKOJU - niech nas uzdolni do wszelkiego dobra...
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 9 Luty 2013, 06:29   BÓG POKOJU - niech nas uzdolni do wszelkiego dobra...

Bogu mogę sprawiac przyjemnosc!- czynieniem Jego woli, ktora jest dobroczynnosc, wzajemna więĽ, posluszenstwo...Że tez nic nie moge podarowac Stwórcy sama z siebie...ON najpierw musi mnie uzdolnic do czynienia tego, co jest MU miłe - dobra...Wyznam po cichu, niegodnie i raczej niem±drze, ze z tego powodu, czasem jest mi żal Stwórcy Wszystkiego...

Hbr 13,15-17.20-21)
Przez Jezusa składajmy Bogu ofiarę czci ustawicznie, to jest owoc warg, które wyznaj± Jego imię. Nie zapominajcie o dobroczynno¶ci i wzajemnej więzi, gdyż cieszy się Bóg takimi ofiarami. B±dĽcie posłuszni waszym przełożonym i b±dĽcie im ulegli, ponieważ oni czuwaj± nad duszami waszymi i musz± zdać sprawę z tego. Niech to czyni± z rado¶ci±, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne. Bóg za¶ pokoju, który na mocy krwi przymierza wiecznego wywiódł spomiędzy zmarłych Wielkiego Pasterza owiec, Pana naszego Jezusa, niech was uzdolni do wszelkiego dobra, by¶cie czynili Jego wolę, sprawuj±c w was, co miłe jest w oczach Jego, przez Jezusa Chrystusa, któremu chwała na wieki wieków! Amen.
Ostatnio zmieniony przez ZoRo 9 Luty 2013, 07:31, w caĹ‚oĹ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 9 Luty 2013, 06:54   

Nie jestes jednak ZMUSZONA Zosiu do czynienia dobra, ale UZDOLNIONA do niego. To czy uczynisz je czy nie zalezy od CIEBIE i to wlasnie cieszy Boga, gdyz inaczej, gdy bylibysmy zaprogramowani na czynienie dobra Pan Bog cieszylby sie z samego siebie.

Dodam jeszcze, ze jesli czynie cos komus aby mu sprawic przyjemnosc dlatego ze tego pragne, to jest to juz nie tylko dobro, ale MILOSC. Oczywiscie sprawia mnie to rowniez przyjemnosc ale wlasnie na tym polega milosc, ze nie jest to z jednej strony ofiara a z drugiej przyjemnosc, ale ofiara zamienia sie w przyjemnosc , a przyjemnosc uskrzydla czlowieka do ofiarnosci.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 9 Luty 2013, 10:39   

Jeste¶ uzdolniona do czynienia dobra, jak pięknie Ojciec to napisał do ZoREo. Zaraz się zastanowię co ze mn± w tym temacie.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 9 Luty 2013, 13:04   

Abuno, czy wiesz, ze to o mnie napisales ten wiersz? Ilez Ty mi prawd odslaniasz!
A wiersz skojarzyl mi sie z dzisiejszym listem sw.Pawla (Hbr) i Twoim do niego komentarzem...Zadziwiaja mnie te "zbiegi okolicznosci"
...

Czcze gadanie

moim rękom brakuje skrzydeł
aby nie tylko pracowały
ale abym również mógł latać
moim ustom wdzięku
aby móc imię Twoje wypowiadać
bez fałszywego akcentu
moim uczuciom piękna
aby łzy z ludzkiej twarzy zmazać
moim słowom brakuje wiary
aby mogły rodzić i stwarzać
zamiast siedzieć i gadać
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group