Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
23o2o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 22 Luty 2013, 23:02   23o2o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

Wszystko, co jest ¿yciem, rodzi siê w spotkaniu. ¯ycie duchowe — jeszcze bardziej ni¿ cielesne. Nawiedzenie El¿biety przez Maryjê jest równocze¶nie nawiedzeniem Jana Chrzciciela przez Jezusa. To wielkie spotkanie zaowocuje objawieniem siê Mi³o¶ci. Z intymno¶ci tych dwóch kobiet narodzi siê wielkie umi³owanie.

Módlmy siê o czysto¶æ i piêkno wszystkich naszych spotkañ i kontaktów. Aby rodzi³o siê z nich dobro, które zwyciê¿a z³o.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 22 Luty 2013, 23:08   

K+M+B

23-2-2013 sobota

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
zbyt drogi mi jeste¶
abym tandetnie sk³ada³ rêce
w pro¶bie albo podziêce
zbyt stare to szczê¶cie
abym w pó³ drogi na Kalwariê
nagle mia³ zawróciæ
bo Ciebie nie ma
wszêdzie mi jeste¶
nie nadesz³ym nadej¶ciem
do którego umieram coraz czê¶ciej
teraz
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby rodziny migrantów, zw³aszcza matki, by³y wspierane i otaczane opiek± w trudno¶ciach.
Aby narody bêd±ce w stanie wojny lub konfliktu mog³y i¶æ drog± budowania pokojowej przysz³o¶ci.


//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
Tyle jest teraz wie¶ci, wiadomo¶ci, informacji, nowinek, listów, maili, SMS-ów, doniesieñ, donosów, plotek na ucho... Og³uszaj± nas one, stêpiaj± uwagê i czujno¶æ. Rodzi siê pytanie: W której z tych nowin Bóg przesy³a mi zaszyfrowan± wiadomo¶æ? Bo mo¿e to wiadomo¶æ, od której zale¿y moje ¿ycie, przyja¼ñ, mi³o¶æ, szczê¶cie, wiara i wieczno¶æ. Przecie¿ wci±¿ siê dziej± ma³e zwiastowania! Pomó¿ mi to odgadn±æ, Maryjo, uwa¿nie zas³uchana w wie¶æ Anio³a.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
Tyle jest spotkañ codziennych i ¶wi±tecznych, przelotnych, znacz±cych, piêknych, byle, jakich, pierwszych i ostatnich. Z ka¿dego spotka ni± wychodzi siê jednak trochê innym, lepszym lub gorszym, m±drzejszym lub g³upszym, Bo¿ym albo bezbo¿nym. Kto¶ mnie nawiedza i ja nawiedzam kogo¶, z Bogiem lub bez Boga... oby tak, jak Maryja i El¿bieta. Maryjo, która wnios³a¶ w dom El¿biety niebo, pomó¿ mi tak siê z kim¶ spotykaæ, by Bóg by³ w nas i miêdzy nami.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
Ucz siê od ¦wiêtej Rodziny nie narzekaæ, gdy czujesz siê wzgardzony. Nie rozpaczaj, kiedy w trudnych czasach pozostaniesz bez ¿adnych ¶rodków. Pomy¶l, ¿e Jezus znajdowa³ siê w takiej samej sytuacji. Podziêkuj Mu, ¿e czyni ciê uczestnikiem swych cierpieñ, w nadziei, i¿ pewnego dnia bêdziesz Mu towarzyszyæ w Jego chwale. Je¶li posiadasz bogactwa, nie przyciskaj ich do serca. Pomó¿ przy ich pomocy ubogim, poniewa¿ w tym celu Pan ci je powierzy³.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
Matka Bo¿a, przedstawiaj±c Jezusa w ¶wi±tyni jerozolimskiej, dziêkuje Ojcu Przedwiecznemu w imieniu wszystkich ludzi i ofiaruje Go Jemu. Tak powinni¶my czyniæ i my w naszym ¿yciu: dziêkowaæ nieskoñczenie Bogu za dar ¿ycia i wiary, ofiarowaæ nasze ¿ycie dla zbawienia ¶wiata. (...) Gdy nie mamy nic do zaofiarowania, oddajmy Bogu tê nico¶æ. Pozostañmy wszyscy tak pu¶ci, jak to tylko mo¿liwe, by Bóg móg³ nas nape³niæ. Nawet Bóg nie mo¿e nape³niæ tego, co ju¿ jest pe³ne. Bóg nie chce zmuszaæ nas do niczego. To ty sam nape³niasz ¶wiat mi³o¶ci±, któr± On ci daje.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
Szukam. Wszystko w moim ¿yciu to poszukiwanie. Szukam odpowiedzi na pytania, szukam rozwi±zañ na ró¿ne problemy. Szukam szczê¶cia. Szukam po to ¿eby znale¼æ. Znajdujê; tylko Panie, czy to, co znalaz³em jest zgodne z Twoj± wol±? Maryjo, Ty i Józef szukali¶cie Jezusa wszêdzie tymczasem On by³ w domu Ojca swego, by pe³niæ Jego wolê. My równie¿ niejednokrotnie szukamy tego, Co jest blisko. Matko Naj¶wiêtsza, b³agamy, upro¶ nam u Pana ³askê wytrwa³o¶ci i pokory, aby ka¿da Chwila w naszym ¿yciu by³a dla nas szukaniem Boga i pe³nieniem Jego woli.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 22 Luty 2013, 23:11, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 22 Luty 2013, 23:09   

Matko Boza polecam Twojej trosce moje podrozujace dwie bratanice.
Pod Twoja obrone uciekamy sie Swieta Boza Rodzicielko ...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Luty 2013, 06:13   

Nowy dzien warczy za oknem ( tym bardziej, ze jeden fragment okna jest zasloniety kawalkiem materialu ). Dzisiaj dzien skupienia, tak jak wczoraj. Daj Boze aby ten strasznie ciezki czas dla ludzi owocowal dojrzaloscia chrzescijanska, oby przyczynil sie do odnowy Kosciola ( aby nastapil postep w jego jednosci ). Daj Boze aby stal sie cud pokoju i rzeczywistego porozumienia pomiedzy ludzmi.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 Luty 2013, 12:09   

B³ogos³awieni s³uchaj±cy Pana
B³ogos³awieni, których droga nieskalana,
którzy postêpuj± zgodnie z prawem Pañskim.
B³ogos³awieni, którzy zachowuj±
Jego upomnienia i szukaj± Go ca³ym sercem.

Ty po to da³e¶ swoje przykazania,
by przestrzegano ich pilnie.
Oby niezawodnie zmierza³y me drogi
ku przestrzeganiu Twych ustaw.

Bêdê Ciê wys³awia³ prawym sercem,
gdy nauczê siê Twych sprawiedliwych wyroków
Przestrzegaæ bêdê Twoich ustaw, aby¶ mnie nigdy nie opu¶ci³
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group