Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
28o2o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 28 Luty 2013, 02:16   28o2o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

«Czemu zw±tpi³e¶, ma³ej wiary?».
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 28 Luty 2013, 02:36   

K+M+B

czwartek 28-2-2013

Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice Swiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//
zbyt drogi mi jeste¶
abym tandetnie sk³ada³ rêce
w pro¶bie albo podziêce
zbyt stare to szczê¶cie
abym w pó³ drogi na Kalwariê
nagle mia³ zawróciæ
bo Ciebie nie ma
wszêdzie mi jeste¶
nie nadesz³ym nadej¶ciem
do którego umieram coraz czê¶ciej
teraz
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby rodziny migrantów, zw³aszcza matki, by³y wspierane i otaczane opiek± w trudno¶ciach.
Aby narody bêd±ce w stanie wojny lub konfliktu mog³y i¶æ drog± budowania pokojowej przysz³o¶ci.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------
Koñczy siê ukryte ¿ycie Jezusa. Odt±d nie nalezy On ju¿ tylko do Matki. Wychodz±c z wód Jordanu, rozpoczyna misjê Mesjasza. Jan Chrzciciel mówi o Nim: Oto Baranek Bo¿y, który g³adzi grzechy ¶wiata (J 1,29). Bóg Ojciec publicznie przyznaje siê do Niego i osobi¶cie potwierdza Jego to¿samo¶æ, mówi±c: Ty¶ jest mój Syn umi³owany, w Tobie mam upodobanie (Mk 1,11). Jezus ju¿ tutaj bierze na swoje barki ciê¿ar grzechu i poprzez rany swej mêki na krzy¿u bêdzie niós³ a¿ do ¶mierci. Ju¿ tutaj zaczyna spowied¼ z grzechów ca³ej ludzko¶ci tak, jakby to by³y Jego w³asne grzechy. Identyfikuj±c siê z nami do¶wiadcza naszej nêdzy jak swojej w³asnej.
Jezus Chrystus pojawia siê obok cz³owieka tak blisko, ¿e - podobnie jak w t³umie oczekuj±cym na chrzest - mo¿e pozostawaæ nierozpoznany. Mo¿emy nawet nie zauwa¿yæ, ¿e Jezus jest dla nas Bo¿ym darem.
HTTP://NAMIASTECZKU.ORG
Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------
Maryja, Matka Jezusa, troszczy siê nawet o weseln± ucztê tych, którzy zaprosili na swoje gody jej Syna. To Ona, dojrzawszy potrzebê, organizuje pomoc. Zaistnia³y tu cud otwiera serca uczniów na Boga i Jego dobroæ. U¶wiadamia im, ¿e dla Jezusa wa¿na jest nawet rado¶æ bawi±cych siê na weselu go¶ci. Przyjmuj±c zaproszenie na gody, Jezus przede wszystkim uczci³ za¶lubiny mê¿czyzny i kobiety. Potwierdzi³, ¿e ma³¿eñstwo jest czym¶ piêknym, chcianym i b³ogos³wionym przez Stwórcê.
Obecny w¶ród nas Chrystus mo¿e powtórzyæ cud z Kany, na ka¿dym etapie trwania ma³¿eñstwa. Wystarczy Go zaprosiæ i poprosiæ. Mo¿e On wodê rutyny, oziêb³o¶ci, nudy przemieniæ w wino mi³o¶ci, serdeczno¶ci, czu³o¶ci i obdarowaæ nas takim darem.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------
Ojciec wci±¿ szuka swego dziecka - choæby ono samo czu³o siê zagubione i chodzi³o z³ymi drogami. To wychodzenie bogatego w mi³osierdzie Boga naprzeciw ludzko¶ci nosi w historii zbawienia imiê Jezusa Chrystusa. Chrystus staje obok cz³owieka bez wzglêdu na to, czy nazywa siê on Adam, Kain, Cham czy Judasz, a mo¿e Mateusz, Bartek czy Sylwia. Ojciec ofiaruje w³asnego Syna nie tylko z tego powodu, ¿e cz³owiek jest biedny i ¶lepy, nagi i grzeszny, ale ze wzglêdu na to, ¿e bezgranicznie go kocha. Druga Osoba Przenaj¶wiêtszej Trójcy staje obok nas i daruje nam swojego Ojca, swoj± Matkê, Ducha Pocieszyciela, darzy nas dos³ownie wszystkim.
Ode mnie jednak zale¿y, czy ja sam hojnie odbarowywuj±cemu mnie Chrystusowi uwierzê i czy Mu zaufam. Czy przyjmê Jego dar.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------
Trzej Aposto³owie do¶wiadczyli na Taborze tajemnicy istnienia nieba. Do¶wiadczyli szczê¶cia, które przera¿a, i rado¶ci, która zapiera dech. Zauroczeni Odkupicielem, s³ysz± g³os Ojca i wchodz± w ob³ok, bêd±cy znakiem obecno¶ci samego Boga. Sceneri± wydarzenia jest ob³ok, blask i g³os, zachwyt, upadek na twarz i dzwoni±ce w trwodze zêby. To ods³oniêcie twarzy by³o darem Przyjaciela dla Aposto³ów - darem na drogê do Kalwarii. Zauroczenie piêknem Odkupiciela mo¿e, a nawet powinno, pojawiaæ siê równie¿ w ¿yciu osób wierz±cych. To tak¿e dar Przyjaciela dla nas, ludzi, na trudne nieraz drogi i ¶cie¿ki naszego ¿ycia.
Przyj±æ ten dar to znaczy utkwiæ swój wzrok w obliczu Chrystusa. Wówczas mo¿na do¶wiadczyæ mi³o¶ci Ojca i cieszyæ siê rado¶ci± Ducha ¦wiêtego.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------
To, co w Ko¶ciele jest najcenniejsze - Eucharystia - jest darem samego Pana Boga, darem Jego mi³o¶ci. Wypowiedziane na kilka godzin przed ¶mierci± Chrystusa s³owa Bierzcie i jedzcie..., Bierzcie i pijcie... s± ¶wiadectwem mi³o¶ci a¿ do koñca (J 13,50). Jezus zaprasza nas wszystkich pod swój krzy¿ by¶my dotknêli Jego Cia³a, Jego Krwi i Jego Mi³o¶ci. Daje samego siebie, by cz³owiek móg³ doj¶æ do szczê¶cia na w³asnych nogach. Daje obficie ka¿demu, kto chce, ile chce i kiedy chce.
Ten dar wprowadza w zak³opotanie, szokuje, zawstydza. Jednak z Chrystusem ³atwiej jest cz³owiekowi d¼wigaæ swoje w³asne, czêsto popl±tane, czasami a¿ do bólu przykre ¿ycie.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 28 Luty 2013, 08:00   

Panie Boze dziekuje Ci za bezpieczny przyjazd Abuny do Polski. Modle sie o pokoj w Syrii i bezpieczenstwo naszych bliskich, o prowdzenie Ducha Swietego, o opieke nad dziecmi, szczegolnie tymi glodnymi, wykorzystywanymi i mieszkajacymi w krajach gdzie jest wojna. Niech Pan Bog otoczy ich swoja szczegolna opieka

B³ogos³awiony, kto zaufa³ Panu

B³ogos³awiony cz³owiek, który nie idzie za rad± wystêpnych,
nie wchodzi na drogê grzeszników i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w prawie Pañskim upodoba³ sobie i rozmy¶la nad nim dniem i noc±.

On jest jak drzewo zasadzone nad p³yn±c± wod±,
które wydaje owoc w swoim czasie,
li¶cie jego nie wiêdn±, a wszystko, co czyni, jest udane.

Co innego grzesznicy:
s± jak plewa, któr± wiatr rozmiata.
Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych,
a droga wystêpnych zaginie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Luty 2013, 23:07   

Pierwsza moja Msza sw. po przyjezdzie do Polski byla u Zosi. Byliscie w niej Wszyscy obecni. Rozwazalismy Ewangelie o kopaniu otchlani pomiedzy pieklem a niebem za zycia, poprzez nasz stosunek do ludzi nieszczesliwych, bolesnie doswiadczonych przez los, potrzebujacych pomocy.
U Zoro tez skonsumowalem najlepsza kopytka na swiecie z najlepszymi skwarkami o czym swiadczyla kilkuminutowa drzemka na fotelu ktorej sie nie spodziewalem wcale, bo mialem przylozony telefon do ucha. A moze telefon mnie uspil? Bardziej prawdopodobne jednak, ze czynnik wiekowy zmieszany z sutym obiadem ponosi odpowiedzialnosc za ten senny przypadek.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group