Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Wspolne medytowanie
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Luty 2013, 08:44   Wspolne medytowanie

(£k 16,19-31)
Jezus powiedzia³ do faruzeuszów: ¯y³ pewien cz³owiek bogaty, który ubiera³ siê w purpurê i bisior i dzieñ w dzieñ ¶wietnie siê bawi³. NIE WIEDZIAL, ZE TA ZABAWA BYLA ZALOSNA STYPA. U bramy jego pa³acu le¿a³ ¿ebrak okryty wrzodami, imieniem £azarz. PRZECIWNIE DO TEGO CO ZWYKLE UWAZA SWIAT, BIEDAK MA IMIE, A BOGACZ TEGO IMIENIA NIE POSIADA, PONIEWAZ JEST TYLKO FUNKCJA PIENIEDZY KTORE MA DO DYSPOZYCJI. WSZYSTKIE JEGO RELACJE NIE SA OSOBOWE , ALE MATERIALNE, NAWET TE NAJBARDZIEJ INTYMNE. Pragn±³ on nasyciæ siê odpadkami ze sto³u bogacza; nadto i psy przychodzi³y i liza³y jego wrzody. PRAGNIENIE DRUGIEGO CZLOWIEKA KTORE ZLEKCEWAZYLEM POJDZIE ZA MNA. TERAZ JESTEM W STANIE JE ZLEKCEWAZYC, ALE PRZEZ TO SAM STAWIAM SIE W SYTUACJI ZLEKCEWAZENIA PRZEZ MOJE NAJWIEKSZE PRAGNIENIE JAKIM JEST ZYCIE WIECZNE. Umar³ ¿ebrak, i anio³owie zanie¶li go na ³ono Abrahama.LAZARZ DOZNAJE SZCZESCIA, ZYJE W SERDECZNEJ WSPOLNOCIE RODZINNEJ. Umar³ tak¿e bogacz i zosta³ pogrzebany. Gdy w Otch³ani, pogr±¿ony w mêkach, podniós³ oczy, ujrza³ z daleka Abrahama i £azarza na jego ³onie. I zawo³a³: Ojcze Abrahamie, ulituj siê nade mn± i po¶lij £azarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i och³odzi mój jêzyk, bo strasznie cierpiê w tym p³omieniu. SMIERC JEST PRZEBUDZENIEM STAWIAJACYM CZLOWIEKA PRZED PRAWDA O SOBIE SAMYM, BEZ SADU SKORUMPOWANEGO BOGACTWEM MATERIALNYM. NIE MOZNA KUPIC BLISKOSCI Z BOGIEM, TRZEBA NA NIA ZASLUZYC PRAWYM ZYCIEM. Lecz Abraham odrzek³: Wspomnij, synu, ¿e za ¿ycia otrzyma³e¶ swoje dobra, a £azarz przeciwnie, niedolê; teraz on tu doznaje pociechy, a ty mêki cierpisz. A prócz tego miêdzy nami a wami zionie ogromna przepa¶æ, tak ¿e nikt, choæby chcia³, st±d do was przej¶æ nie mo¿e ani stamt±d do nas siê przedostaæ. ZYCIE DOCZESNE DAJE CZLOWIEKOWI SZANSE PRAWOSCI, BRATERSTWA, MILOSCI. KTO JAKI LOS SOBIE WYBRAL, TAKI OTRZYMA. Tamten rzek³: Proszê ciê wiêc, ojcze, po¶lij go do domu mojego ojca. Mam bowiem piêciu braci: niech ich przestrze¿e, ¿eby i oni nie przyszli na to miejsce mêki. Lecz Abraham odpar³: Maj± Moj¿esza i Proroków, niech¿e ich s³uchaj±. BOGACZ CHCE PRZERZUCIC ODPOWIEDZIALNOSC NA PANA BOGA, SUGERUJAC, ZE CZLOWIEKOWI NALEZY SIE OSTRZEZENIE I NAUKA, TYMCZASEM BOG TO NIEUSTANNIE CZYNI PRZEZ SWOJE PRAWO I PRZEZ PROROCTWA. WINNY JEST CZLOWIEK, BO NIE CHCE SLUCHAC, LEKCEWAZY BOGA. Nie, ojcze Abrahamie - odrzek³ tamten - lecz gdyby kto z umar³ych poszed³ do nich, to siê nawróc±. Odpowiedzia³ mu: Je¶li Moj¿esza i Proroków nie s³uchaj±, to choæby kto z umar³ych powsta³, nie uwierz±. NAWET PASJA CHRYSTUSA, ZAKONCZONA JEGO CHWALEBNYM ZMARTWYCHWSTANIEM NIE PRZEKONA BUTNEGO SERCA LUDZKIEGO.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Luty 2013, 09:00   

Teraz jest czas i teraz okazja aby pokonac „ogromna otchlan” jaka dzieli pieklo od Nieba. Teraz decydujemy o naszej wiecznosci. Nalezymy do Nieba , jezeli tutaj, w zyciu doczesnym, udalo nam sie przebyc te „wielka otchlan” i wstapilismy do piekla aby ulzyc znajdujacemu sie w nim czlowiekowi w jego cierpieniach. Nie trzeba daleko szukac okazji i sposobu na pokonanie tego dystansu. Okazja znajduje sie blisko, w progu naszego wlasnego domu, naszych zabaw i naszego luksusowego stroju, a sposob ? wystarczy posluchac naszego wlasnego serca.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group