Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
4o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 Marzec 2013, 01:58   4o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

Dopiero po trzech dniach odnale¼li Go w ¶wi±tyni, gdzie siedzia³ miêdzy nauczycielami, przys³uchiwa³ siê im i zadawa³ pytania. Wszyscy za¶, którzy Go s³uchali, byli zdumieni bystro¶ci± Jego umys³u i odpowiedziami. Na ten widok zdziwili siê bardzo, a Jego Matka rzek³a do Niego: Synu, czemu¶ nam to uczyni³? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukali¶my Ciebie. Lecz On im odpowiedzia³: Czemu¶cie Mnie szukali? Czy nie wiedzieli¶cie, ¿e powinienem byæ w tym, co nale¿y do mego Ojca?
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 Marzec 2013, 02:14   

K+M+B

4-3-2013 poniedzialek

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
JUZ CZAS

jaki¶ g³ód
jakie¶ zdrowie nie zdrowe
jaki¶ moralny wrzód
jakie¶ nieszczê¶cie nowe
jaka¶ droga co nie po drodze
jakie¶ oczekiwanie pêkniête w po³owie
jakie¶ niebu odjêcie wiarygodno¶ci nieba

ju¿ siê zjawili biali anio³owie
a Magdalena mimo wszystko p³acze jeszcze
ju¿ bierze j± Jezus za rêce
i cicho aby siê nie przestraszy³a szepcze
obud¼ siê ju¿ czas na zmartwychwstanie
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby wzrasta³o poszanowanie przyrody, ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e ca³e stworzenie jest dzie³em Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialno¶ci.
Aby biskupi, prezbiterzy i diakoni byli niestrudzonymi g³osicielami Ewangelii a¿ po krañce ziemi.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
"Powo³anie jest darem Bo¿ym, czyli pochodzi od Boga. Je¶li jest darem Bo¿ym, to powinni¶my siê troszczyæ, by rozpoznaæ wolê Bo¿±. Musimy wkroczyæ na tê drogê, je¶li Bóg chce, nigdy nie wywa¿aj±c drzwi, lecz kiedy Bóg chce i w sposób, w jaki Bóg zechce". B³ogos³awieni ma³¿onkowie, którzy patrz± na swoje ¿ycie jako na powo³anie otrzymane od Boga. B³ogos³awieni rodzice, którzy wychowuj± dzieci do odpowiedzialnego odczytania ich w³asnej drogi ¿yciowej. I szczê¶liwe dzieci, które ¿yj± w rodzinach, gdzie wiod±cy g³os ma Pan Bóg.
¦w. Joanna Beretta Molla

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
"Zwróæmy uwagê na misjê kap³añsk± - tak jak kap³an mo¿e dotykaæ Jezusa, tak my dotykamy Jezusa w cia³ach naszych chorych - biednych, m³odych, starych, dzieci. Wszyscy na ¶wiecie pracujemy, s³u¿±c w jaki¶ sposób cz³owiekowi".
Ka¿dy dzieñ w domu rodzinnym to setki okazji, aby sobie wzajemnie us³u¿yæ. K³opot pojawia siê tam, gdzie zadomowi siê lenistwo, pretensjonalno¶æ lub destrukcyjna, interesowna postawa "czego¶ za co¶".
¦wiêta Maryjo, ¶wiêta El¿bieto, b±d¼cie nam wzorem realizacji siebie przez wspania³omy¶lny dar z samego siebie.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
"Ka¿de powo³anie jest powo³aniem do macierzyñstwa fizycznego, duchowego i moralnego. Bóg z³o¿y³ w nas instynkt ¿ycia. Dlatego biada tym m³odym ludziom, którzy nie przyjmuj± powo³ania do rodzicielstwa. Ka¿dy musi przygotowaæ siê do w³asnego powo³ania, ka¿dy musi przygotowaæ siê, aby byæ dawc± ¿ycia".
P³odno¶æ albo jej brak to nie nade wszystko kwestia biologii. Pragnienie budzenia ¿ycia albo antykoncepcyjna mentalno¶æ unikania potomstwa znajduje swoje ¼ród³o najpierw w umy¶le cz³owieka. Wiemy, ¿e nasz Stwórca jest dla nas jak kochaj±cy mi³o¶ci± twórcz± ojciec i matka. Chciejmy Go w tym na¶ladowaæ.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
"Wszystko dla Ciebie, mój Bo¿e, moja najwiêksza mi³o¶ci, kiedy co¶ czyniê, cierpiê i my¶lê. Kochany Jezu, [...] w moim sercu pragnê uczyniæ mieszkanie dla Ciebie. [...] Wynagradzaj±c moje przesz³e niewierno¶ci, Tobie ofiarujê moje ubogie serce [...] i pragnê z Twoj± pomoc± nigdy wiêcej nie grzeszyæ".
Piêknym zwyczajem rodziców jest ofiarowywanie swoich dzieci Panu Bogu. Praktykujmy to nie tylko w godzinach próby. Praktykujmy bez cienia warunku czy jakiego¶ targu. I niechaj ofiarowanie potomstwa poprzedza osobisty akt zawierzenia Bogu samych ma³¿onków.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
"U¶miechnij siê do wszystkich, których Pan Jezus stawia przy tobie w ci±gu dnia. ¦wiat szuka rado¶ci, lecz nie znajduje jej, gdy¿ pozostaje daleko od Boga. My, rozumiej±c, ¿e rado¶æ pochodzi od Jezusa, niesiemy rado¶æ z Jezusem w sercu. On bêdzie si³±, która nam pomo¿e".
Jakie nasze aspiracje, takie nasze szczê¶cie. Dobre cele doczesne rodziny, aczkolwiek konieczne, nie wyczerpuj± pragnieñ serca ludzkiego. Sprawiæ to mo¿e dopiero Pan Bóg, który, zstêpuj±c w duszê cz³owieka, przychodzi przecie¿ jako Bóg szczê¶liwy. Czy¿by niektórzy chrze¶cijanie, lekcewa¿±c ¶wiêto¶æ niedzieli, zapomnieli o tym?

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 Marzec 2013, 03:03   

Dzisiaj imieniny mojej mamy Kazimiery, ktora od 7 lat nie zyje. Dziekuje Ci Boze za jej wprowadzenie mnie w zycie. Prosze o wieczny odpoczynek dla Niej.
Modle sie o pokoj w Syrii, o pokoj w naszych sercach, o blogoslawienstwo dla dzieci, szczegolnie tych glodnych, chorych, porzuconych, wykorzystywanych, zmuszanych do pracy, zyciajacy w zagrozeniu zycia. O nasze dzieci, aby podazaly droga swietosci


Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem.

Zachowaj mnie, Bo¿e, bo chroniê siê do Ciebie, mówiê do Pana:
"Ty¶ jest Panem moim".
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza.

B³ogos³awiê Pana, który da³ mi rozs±dek,
bo serce napomina mnie nawet noc±.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
On jest po mojej prawicy, nic mnie nie zachwieje.

Ty ¶cie¿kê ¿ycia mi uka¿esz,
pe³niê Twojej rado¶ci
i wieczn± rozkosz
po Twojej prawicy.

Ja was wybra³em ze ¶wiata, aby¶cie szli i owoc przynosili i aby trwa³ wasz owoc.

Abysmy byli zdolni przyniesc owoc
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 4 Marzec 2013, 08:31   

Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie. U nas jedna z parafii ma za patrona ¦w. Kazimierza. Odpust poprzedzi³a nowenna i wieczorne Msze ¶w. z kazaniami i ca³owaniem relikwii. W ci±gu roku w ka¿dy wtorek jest taka ma³a kaziukowa uroczysto¶æ. DZiêkujemy Ci Panie Bo¿e za ¶wietego królewicza.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Marzec 2013, 08:48   

Zaczynam rekolekcje w KULowskim kosciele akademickim, zaczynamy je pod krolewskimi znakami sw. Kazimierza. Polecam sie twojemu braterskiemu patronatowi, polecam sie Waszemu przyjacielskiemu wsparciu modlitewnemu.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 4 Marzec 2013, 13:30   

Szczê¶æ Bo¿e!
_________________
BML
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 Marzec 2013, 14:52   

Niech Duch Swiety prowadzi. A nam bedzie dane posluchac albo przeczytac?
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 Marzec 2013, 15:39   

Droga do bylejako¶ci jest szeroka. I brama do bylejako¶ci jest szeroka, do pe³ni ¿ycia prowadzi w±ska ¶cie¿ka i w±ska brama- mówi³ dzisiaj w po³udnie Ojciec Zygmunt. Do pe³ni ¿ycia prowadzi w±ska ¶cie¿ka mi³o¶ci.
Si³a przekazu Ojca (moim skromnym zdaniem) polega na sugestywnym przekazie tre¶ci, na pozór wydawa³oby siê oczywistych, na ich ponownym odkrywaniu. Niezwyk³a si³a tego przekazu trzyma³a nas przy KULowskim o³tarzu w czasach studenckich i jest niezmienna do dzisiaj.
My tez proszê Ojca, lubili¶my te codzienne Msze ¶w. o 19. One stanowi³y istotê naszego studenckiego ¿ycia, one ukszta³towa³y nasz± wiarê i nasz± wra¿liwo¶æ.

My¶la³am o tym w drodze pomiêdzy KULem a drug± zmian± mojej pracy.
I jeszcze jedno.
W podstarza³ych panach próbowa³am rozpoznaæ dawnych przystojnych kolegów lektorów. W jeszcze mocniej podstarza³ych starszych paniach rozpozna³am kilka kole¿anek z lat studenckich. Dziêkujemy Panu Bogu za to, ¿e dane nam by³o spotkaæ Ojca na naszej ¿yciowej drodze i wówczas i dzisiaj.
Ja was wybra³em ze ¶wiata, aby¶cie szli i owoc przynosili i aby trwa³ wasz owoc.
Ten owoc trwa i trwa³ bêdzie. Tak nam dopomó¿ Matko Bo¿a Ró¿añcowa. I Ojcu Zygmuntowi i nam.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 Marzec 2013, 08:59   

Wlasnie slucham Ojca. Dzieki Alicjo za link w Naszym Domu Japonskim.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group