Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
7o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 Marzec 2013, 02:39   7o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

Kaza³ t³umom usi±¶æ na trawie, nastêpnie wzi±³ te piêæ chlebów i dwie ryby, spojrza³ w niebo, odmówi³ b³ogos³awieñstwo i po³amawszy chleby, da³ je uczniom, uczniowie za¶ t³umom. Jedli wszyscy do syto¶ci i zebrano z tego, co pozosta³o, dwana¶cie pe³nych koszy u³omków.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 Marzec 2013, 02:46   

K+M+B

czwartek 7-3-2013

Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice Swiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//
Twoim oczom
bo nigdy smutkiem nie gasn±
wierzê
Twoim oczom
bo przesz³y przez krzyk
i jeszcze bardziej g³o¶ne od krzyku milczenie
Twoim oczom
bo po najdalsze otch³anie siêgaj± patrzeniem
bo spogl±daj± na mnie
z trosk±
bo budz± nadziejê
Twoim oczom
wierzê
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby wzrasta³o poszanowanie przyrody, ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e ca³e stworzenie jest dzie³em Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialno¶ci.
Aby biskupi, prezbiterzy i diakoni byli niestrudzonymi g³osicielami Ewangelii a¿ po krañce ziemi.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------
Mi³o¶æ jest ¶wiat³em, które z chwil± chrztu ¶wiêtego o¶wieca nasze wnêtrze, to tajemnicze dzia³anie objawiaj±cej siê Mi³o¶ci. Chrzest Chrystusa jest pocz±tkiem objawiania siê Trójcy, a nasz chrzest jest fundamentem naszego ¿ycia z Chrystusem. To przez chrzest zostali¶my z mi³o¶ci wrzuceni w przestrzeñ Bo¿±. ¦wiadomym ¿yciem musimy potwierdzaæ nasz± przynale¿no¶æ.
Módlmy siê, aby ca³e nasze ¿ycie doros³e by³o konsekwencj± chrztu ¶wiêtego.
Ró¿aniec z o. Janem Gór± OP

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------
Przemiana wody w wino to wewnêtrzna przemiana ka¿dego z nas dokonana przez Chrystusa. Bo tak jak woda w st±gwiach nie wytrzyma³a gor±ca emanuj±cego z r±k Chrystusa i zaczê³a siê przemieniaæ, tak i my, st±gwie wype³nione wod±, winni¶my siê przemieniaæ w pobli¿u Chrystusa. Musimy siê do Niego zbli¿yæ, musimy Go zaprosiæ do swojego ¿ycia. Wtedy On dokona cudu.
Módlmy siê o dobr± przemianê nas wszystkich.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------
Królestwo Bo¿e jest w nas, a nie na zewn±trz. Dlatego potrzebujemy nawrócenia do objawiaj±cej siê Mi³o¶ci. Jej g³os i wo³anie nie mog± pozostaæ bez odpowiedzi. Nie mo¿na nie odpowiedzieæ Mi³o¶ci. Odpowiadamy Jej ca³ym naszym ¿yciem.
Módlmy siê, aby¶my byli zdolni odpowiedzieæ Mi³o¶ci.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------
Zobaczyæ ¶wiat³a Taboru. Byæ z tymi, których Jezus zabra³ ze sob±. Zobaczyæ to wszystko i ju¿ nigdy nie w±tpiæ. Zw±tpienie jest chorob± duszy. Zw±tpienie pora¿a, obezw³adnia, zabrania dostêpu. Próbuj±c daæ sobie radê z codzienno¶ci± i ¿yæ z dnia na dzieñ, ¿yjemy ci±g³ym wspomnieniem mi³o¶ci i czekaniem na mi³o¶æ. Aposto³owie, zobaczywszy ¶wiat³a Taboru, byli ju¿ innymi lud¼mi.
Módlmy siê o dobr± pamiêæ o doznanej mi³o¶ci i cierpliwo¶æ w czekaniu na ni±.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------
Aby ¿yæ, trzeba je¶æ. Aby ¿yæ wiecznie, trzeba spo¿ywaæ pokarm wieczno¶ci. Takim pokarmem jest s³owo Bo¿e i Eucharystia. Kto ich nie po¿ywa, nie ma ¿ycia w sobie. Eucharystia to równie¿ zamieszkiwanie Mi³o¶ci w cz³owieku. Trzeba pozwoliæ zamieszkaæ w sobie Mi³o¶ci. Eucharystia jest pokarmem Mi³o¶ci.
Módlmy siê, aby Mi³o¶æ go¶ci³a miêdzy nami.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 Marzec 2013, 03:08   

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia

Modlmy sie o pokoj w Syrii, o Boza pomoc dla Danusi z Rakka, jej rodziny i wszystkich potrzebujacych, wygnanych, z domow, skazanych na los tulaczy. Modlmy sie o pokoj w naszych sercach i poszanowanie godnosci czlowieka, szczegolnie dzieci, aby wzraslaty w Swiatlosci Bozej. Abysmy zachowywali przykazania i nie gardzili Slowem Bozym

Kiedy Bóg mówi, nie gard¼ Jego s³owem

Przyjd¼cie, rado¶nie ¶piewajmy Panu,
wzno¶my okrzyki ku chwale Opoki naszego zbawienia.
Stañmy przed obliczem Jego z uwielbieniem, rado¶nie ¶piewajmy Mu pie¶ni.

Przyjd¼cie, uwielbiajmy Go padaj±c na twarze, zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzy³.
Albowiem On jest naszym Bogiem,
a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego rêku.

Oby¶cie dzisiaj us³yszeli g³os Jego:
"Niech nie twardniej± wasze serca jak w Meriba, jak na pustyni w dniu Massa, gdzie Mnie kusili wasi ojcowie, do¶wiadczali Mnie, choæ widzieli moje dzie³a".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Marzec 2013, 09:21   

„S³uchajcie g³osu mojego, a bêdê wam Bogiem” i aby sie wam „dobrze powodzilo”. Ten kto nie slucha glosu Bozego, jest bez Boga, czyli jest bezboznikiem – kto ma serce przewrotne i zatwardziale w czynieniu tego co mu sie podoba, bez zwracania uwagi na Boga, a tym bardziej na drugiego czlowieka.


(Z Ps 95)
Przyjd¼cie, uwielbiajmy Go padaj±c na twarze,
zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzy³.
Albowiem On jest naszym Bogiem,
a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego rêku.
Oby¶cie dzisiaj us³yszeli g³os Jego:
„Niech nie twardniej± wasze serca jak w Meriba,
jak na pustyni w dniu Massa,
gdzie Mnie kusili wasi ojcowie,
do¶wiadczali Mnie, choæ widzieli moje dzie³a”.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 7 Marzec 2013, 13:41   

"Módlmy siê o dobr± pamiêæ o doznanej mi³o¶ci i cierpliwo¶æ w czekaniu na ni±."
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group