Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
9o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 Marzec 2013, 00:38   9o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

"...oto anio³ Pañski ukaza³ siê Józefowi we ¶nie i rzek³: Wstañ, we¼ Dzieciê i Jego Matkê i uchod¼ do Egiptu; pozostañ tam, a¿ ci powiem; bo Herod bêdzie szuka³ Dzieciêcia, aby Je zg³adziæ. On wsta³, wzi±³ w nocy Dzieciê i Jego Matkê i uda³ siê do Egiptu; tam pozosta³ a¿ do ¶mierci Heroda. Tak mia³o siê spe³niæ s³owo, które Pan powiedzia³ przez Proroka: Z Egiptu wezwa³em Syna mego."
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 Marzec 2013, 00:50   

K+M+B

9-3-2013 sobota

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Twoim oczom
bo nigdy smutkiem nie gasn±
wierzê
Twoim oczom
bo przesz³y przez krzyk
i jeszcze bardziej g³o¶ne od krzyku milczenie
Twoim oczom
bo po najdalsze otch³anie siêgaj± patrzeniem
bo spogl±daj± na mnie
z trosk±
bo budz± nadziejê
Twoim oczom
wierzê
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby wzrasta³o poszanowanie przyrody, ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e ca³e stworzenie jest dzie³em Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialno¶ci.
Aby biskupi, prezbiterzy i diakoni byli niestrudzonymi g³osicielami Ewangelii a¿ po krañce ziemi.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
Maryja zaufala Bogu. Zrezygnowala z wlasnych, szlachetnych planow. Stala sie nowa Ewa. Nie powtorzyla dramatu grzechu pierworodnego. Nie skupila sie na swoich watpliwosciach i lekach. Oddala siebie i swoje zycie do wylacznej dyspozycji Boga.
(http://parafiaostretwardorzeczka.pl/index.php/rozwazania)

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
Maryja przypomina nam o tym, ze wiara bez uczynkow jest martwa. Wiara chrzescijanska to nie tylko przyjecie faktu, ze Bog istnieje i ze jest Miloscia. To takze madra i ofiarna troska o tych, ktorzy potrzebuja naszej obecnosci i pomocy, slow i czynow dojrzalej milosci.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
W Jezusie Chrystusie milosc niewidzialnego Boga stala sie widzialna, abysmy mogli w nia uwierzyc do konca i bez wahania. Dla chrzescijanina wierzyc to znaczy uwierzyc w Milosc, to zawierzyc siebie tej Milosci, ktora stala sie widzialna, to kierowac sie nia w zyciu osobistym, rodzinnym i spolecznym.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
Owocna wiara wymaga od kazdego z nas, by codziennie ofiarowac cos Bogu i ludziom: nasz czas, nasza obecnosc, nasza milosc i troske, wrazliwosc, nasze radosci i cierpienia, to, kim jestesmy i co mamy. Wierzyc to byc do konca wiernym takze wtedy, gdy przenika nas jakis miecz bolesci, jakas powazna proba czy niezawinione cierpienie.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
Wierzyc dojrzale to rozumiec, ze wtedy, gdy Bog wydaje mi sie obcy, daleki czy nieobecny, to ja sie od Niego oddalilem, a nie On ode mnie, i ze trzeba Go szukac w swatyni, czyli powracac do spraw Ojca, do Jego prawdy o mnie i do Jego milosci do mnie.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 Marzec 2013, 02:38   

Milosci i milosierdzia pragne, nie krwawej ofiary. Modlmy sie o pokoj w Syrii i pokoj w naszych duszach

Mi³o¶ci pragnê, nie krwawej ofiary

Zmi³uj siê nade mn±, Bo¿e, w ³askawo¶ci swojej,
w ogromie swej lito¶ci zg³ad¼ moj± nieprawo¶æ.
Obmyj mnie zupe³nie z mojej winy
i oczy¶æ mnie z grzechu mojego.

Ofiar± bowiem Ty siê nie radujesz,
a ca³opalenia, choæbym da³, nie przyjmiesz.
Bo¿e, moj± ofiar± jest duch skruszony,
pokornym i skruszonym sercem Ty, Bo¿e, nie gardzisz.

Panie, oka¿ Syjonowi ³askê w Twej dobroci:
odbuduj mury Jeruzalem.
Wówczas przyjmiesz ofiary prawe,
dary i ca³opalenia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 Marzec 2013, 06:54   

Mi³o¶ci pragnê, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej ni¿ ca³opaleñ.

Milosc jest glownym przykazaniem chrzescijanskim. Stanowi ono dla nas glowna orientacje religijna, dlatego nie tyle jest istotna dla nas ilosc ale jakosc tej ilosci, ktora zawsze posiada aspekt osobowy.

Bo¿e, moj± ofiar± jest duch skruszony,
pokornym i skruszonym sercem Ty, Bo¿e, nie gardzisz.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group