Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
10o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 10 Marzec 2013, 00:27   10o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

Nagle da³ siê s³yszeæ z nieba szum, jakby uderzenie gwa³townego wiatru, i nape³ni³ ca³y dom, w którym przebywali. Ukaza³y siê im te¿ jêzyki jakby z ognia, które siê rozdzieli³y, i na ka¿dym z nich spocz±³ jeden. I wszyscy zostali nape³nieni Duchem ¦wiêtym, i zaczêli mówiæ obcymi jêzykami, tak jak im Duch pozwala³ mówiæ (Dz 2,2–4)
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 10 Marzec 2013, 00:45   

K+M+B

10-3-2013 niedziela

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//
Twoim oczom
bo nigdy smutkiem nie gasn±
wierzê
Twoim oczom
bo przesz³y przez krzyk
i jeszcze bardziej g³o¶ne od krzyku milczenie
Twoim oczom
bo po najdalsze otch³anie siêgaj± patrzeniem
bo spogl±daj± na mnie
z trosk±
bo budz± nadziejê
Twoim oczom
wierzê
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby wzrasta³o poszanowanie przyrody, ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e ca³e stworzenie jest dzie³em Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialno¶ci.
Aby biskupi, prezbiterzy i diakoni byli niestrudzonymi g³osicielami Ewangelii a¿ po krañce ziemi.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------
Trzy dni wyczekiwania, niepewno¶ci, lêku przed samotno¶ci±, utrat± Ciebie, Panie Jezu. Choæ zapewnia³e¶ mnie o swym powrocie na ziemiê, ja okaza³em siê s³aby i to kolejny raz. Poczu³em siê opuszczony i jak zwykle w takiej chwili, zacz±³em siê buntowaæ. Ale Ty, Chryste, na mój grzeszny bunt odpowiedzia³e¶ najczystszym uczuciem, odpowiedzia³e¶ mi³o¶ci±. Przez swe zmartwychwstanie tchn±³e¶ w moje serce ¿yw± nadziejê. Nadziejê, która ka¿dego dnia na nowo mnie umacnia, bo wierzê, ¿e wszelkie do¶wiadczenia, jakie na mnie zsy³asz, maj± uczyniæ ze mnie silnego, niez³omnego i odpowiedzialnego chrze¶cijanina. Pragnê odpowiedzieæ na Twe wezwanie, staæ siê ¼ród³em ¶wiat³a w ¶wiecie, by w ten sposób pod±¿aæ Twym ¶ladem. Jezu Zmartwychwsta³y, dziêkujê, ¿e przez sw± krew, oczy¶ci³e¶ mnie z ludzkich grzechów. Spraw, bym nauczy³ siê od Ciebie czerpaæ ¿ycie i odnale¼æ przy Twym boku wieczne szczê¶cie.
(http://liturgia.wiara.pl/doc/419405.Rozaniec-przemienia-zycie/28)
(Pawe³ Kwiatkowski)


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------
Po ziemskiej wêdrówce dotar³e¶, Panie, do domu Swego Ojca, tam, gdzie i ja tak bardzo pragnê siê znale¼æ. Oczekujesz na mnie, zwyk³ego, grzesznego ¶miertelnika. A ja przez ka¿de wyci±gniêcie rêki do drugiego cz³owieka, bezinteresown± pomoc, dobre s³owo lub choæby przez szczery u¶miech, robiê kolejny krok w Twoim kierunku, w stronê ¿ycia wiecznego.
Zasiad³e¶ po prawicy Swego Ojca i przypatrujesz siê mojemu ¿yciu. Chryste, za moje grzechy przela³e¶ sw± nieskalan± krew. A ja? A ja tak rzadko potrafiê Ci godnie dziêkowaæ. Tak trudno przychodzi mi zauwa¿enie tego, co dla mnie robisz, zapominam o Twej trosce o mnie. Zamiast dziêkowaæ, czêsto narzekam, ¿e jest mi tak ¼le, ¿alê siê do Ciebie. Jeste¶ mym niedo¶cignionym wzorem, bo potrafi³e¶ z pokor± i w milczeniu po¶wiêciæ siê dla mnie. Gdy u¶wiadamiam sobie mój egoizm, zauwa¿am sw± niedoskona³o¶æ i podejmujê siê wewnêtrznej pracy nad sob±... Dla Ciebie, by podziêkowaæ za Tw± wytrwa³o¶æ, za to, ¿e w³a¶nie dla mnie przezwyciê¿y³e¶ ¶mieræ.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------
Kolejny raz, Panie, bronisz mnie przed poczuciem osamotnienia. Zes³a³e¶ Ducha ¦wiêtego, który umacnia moje serce, rozpala wci±¿ na nowo ognisko wiary i podnosi z ka¿dego upadku. G³os Ducha ¦wiêtego brzmi ciszej ni¿ zakrzyczanego z ka¿dej strony grzesznego ¶wiata. I choæ Bóg do mnie szepcze, ja ws³uchujê siê w Jego g³os i mam pewno¶æ, ¿e dziêki niemu nie zb³±dzê.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------
Maryjo, Matko Bo¿a, Twoje ¿ycie naznaczone by³o cierpieniem i lêkiem o Swego Syna. Widzia³a¶, jak inni Mu ubli¿aj±, na¶miewaj± siê z Niego, gdy Go biczuj±, gdy niós³ krzy¿, jak¿e ciê¿ki od ludzkich grzechów... od moich grzechów. Sta³a¶ tam i mog³a¶ tylko bezradnie patrzeæ, gdy Go bezlito¶nie przybito do krzy¿a, widzia³a¶, jak umiera... Podziwiam Ciê, Maryjo Panno, za Tw± si³ê, która wyp³ywa³a z potêgi mi³o¶ci. Kochaæ swego syna – to jedno, ale kochaæ innych ludzi do tego stopnia, by po¶wiêciæ swe dziecko dla ich dobra – to mi³o¶æ najczystsza, prawdziwa i jedyna w swoim rodzaju.
Teraz patrzysz z nieba swym mi³osiernym wzrokiem na wszystkich ludzi, patrzysz te¿ na mnie. Wiem, ¿e zawsze mogê siê do Ciebie zwróciæ o pomoc i zawsze mnie wys³uchasz, dasz odpoczynek zb³±kanym my¶lom i ukojenie zranionemu sercu. Wiem, ¿e czekasz na mnie w niebie z rozwartymi ramionami. Strze¿ mnie, bym nigdy nie zb³±dzi³ z drogi s³u¿by, jak± mi wskaza³a¶, jedynej drogi prowadz±cej do Królestwa Niebieskiego...

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------
Panno Niebieska, po swym wype³nionym cierpieniem ¿yciu, zosta³a¶ mianowana Królow±. Ale dla mnie królow± by³a¶ ju¿ wtedy, gdy rzek³a¶: Jam s³u¿ebnica Twoja, niech mi siê stanie wed³ug s³owa Twego. Od tego momentu wci±¿ s³u¿y³a¶ Bogu, a za Jego spraw± – wszystkim ludziom. Za tê s³u¿bê zosta³a¶ wywy¿szona ponad wszystkie inne kobiety, sta³a¶ siê najwiêksz± i wieczn± Królow±. Mimo tego, i¿ jeste¶ tak potê¿n± w³adczyni±, nie czujê przed Tob± lêku, nie bojê siê do Ciebie zbli¿yæ. Przy Tobie jest mi tak dobrze, tak bezpiecznie... Nie lubiê chwil, gdy oddalam siê od Ciebie za spraw± mego grzechu, kiedy to odczuwam Tw± matczyn± mi³o¶æ, a jednak zadajê tak wielki ból... Choæbym odwróci³ siê od Ciebie, wiem, ¿e trwasz przy mnie i nigdy nie zamkniesz swego serca przede mn±.
Teraz stojê przed Tob±, Matko Bo¿a, patrzê na Tw± b³yszcz±c± koronê i bia³± szatê. Wyczuwam troskliwy wzrok skierowany wprost na mnie. Zginam swe kolana, w d³oni ¶ciskam niewielki ró¿aniec i dziêkujê za ³aski, jakie na mnie zsy³asz...

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 10 Marzec 2013, 09:23   

Duchu ¦wiêty, Paraklecie, przyjd¼. Ka¿dego dnia, niech moje serce bêdzie otwarte na Twoje w nim dzia³anie, w ka¿dej sprawie, bez wyj±tku.
Matko Ró¿añcowa
Twoim oczom
bo po najdalsze otch³anie siêgaj± patrzeniem (...)
wierzê

Tobie siê polecam i oddajê.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 Marzec 2013, 20:43   

SIE CIESZE i tym cieszeniem pozdrawiam dzien ktory minal i Z WAMI SIE DZIELE - JEST TO DALSZY CIAG KOMUNII I UDZIAL W WESELU KTORE OD NIEGO POCHODZI.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group