Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
10o4o2013(sroda)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 10 KwiecieÅ„ 2013, 01:00   10o4o2013(sroda)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

A podczas wspólnego posi³ku kaza³ im nie odchodziæ z Jerozolimy, ale oczekiwaæ obietnicy Ojca: "S³yszeli¶cie o niej ode Mnie - mówi³ - Jan chrzci³ wod±, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem ¦wiêtym".
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 10 KwiecieÅ„ 2013, 01:26, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 2 razy  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 10 KwiecieÅ„ 2013, 01:21   

K+M+B

10-4-2013 sroda

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//

nie pytam

na d³oñ swoj± patrzê
linie przeznaczenia czytam
wszystkie wró¿by rzucam
swoj± d³oñ Twojej powierzam
ufam
o nic ju¿ nie pytam
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------
Kobiety wesz³y do wnêtrza grobu. S± odwa¿ne. Trzeba zmierzyæ siê z ciemno¶ci±, która równie¿ nas wype³nia. Zauwa¿my, ¿e nie przychodz± pojedynczo, lecz trzymaj± siê razem. Ciemno¶æ prze¿ywamy razem z innymi, wspieraj±c siê wzajemnie. Dodajemy sobie otuchy, odwagi. W ciemno¶ci i ch³odzie grobu spotykaj± pos³añca z nieba. Tam te¿ do¶wiadczaj± przera¿enia. Zetkniêcie siê rzeczywisto¶ci ludzkiej z bosk± sprowadza na nas przera¿enie. Uspokaja ich anio³ zwiastowaniem. W grobie, zwiastowanie. W grobie rozb³ys³a Nowina Radosna – Pan Zmartwychwsta³!
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------
Tych, na których liczyli¶my, nie ma. Odeszli, gdy poznali, ¿e bêd±c z nami mog± wiele straciæ. Nie warto z nami trzymaæ. Trzeba prze¿yæ i to, ¿e kto¶ ciê przekre¶la, cofa swoje dotychczasowe zaufanie. Pojawia siê cz³owiek, który jedynie z obowi±zku, wyznaczony usi³uje zaradziæ twoim problemom, gdy ¿ycie siê "sypie". Nie by³ przekonany, lecz sta³ siê tym, który zobaczy³ w tobie innego cz³owieka, jak¿e ró¿nego od tego, o którym s³ysza³ z ust bezlitosnych i niesprawiedliwych. Twoja udrêka mo¿e zmieniæ czyje¶ my¶lenie, a nawet ¿ycie. Zyskujemy równie¿ przyjació³, gdy cierpimy, a s± to przyja¼nie trwa³e, gdy¿ wiele mo¿na straciæ, a niewiele zyskaæ.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------
Niezdolno¶æ, lub niechêæ do zachowania s³ów Jezusa i rozwa¿ania ich w sercu, mo¿e wskazywaæ na to, ¿e cz³owiek stawia opór przed mi³o¶ci±, której nie rozumie. Mi³o¶æ jest jak mocne okulary, dziêki którym cz³owiek niedowidz±cy, dobrze czyta tekst. Daje mu to odczucie obecno¶ci w tym ¿yciu. Cz³owiek poznaje, ¿e ¿ycie jest jego udzia³em. Przez s³owo Pana poznajemy, jak ¿yæ naprawdê. Cz³owiek, który traci wzrok i s³uch, mówi niekiedy, ¿e nie wie, po co ¿yje, nie rozumie nikogo. Móg³by ju¿ umrzeæ. Mi³o¶æ jest jak wzrok, s³uch, mowa, dotyk, umiejêtno¶æ chodzenia. Ona daje przejrzenie. Ona rozumie. Jest jak t³umacz, który przek³ada z jêzyka boskiego na ludzki.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------
Maryja jako pierwsza osi±gnê³a chwa³ê nieba, zosta³a przyjêta do chwa³y Chrystusa. Jako pierwsza, a wiêc ta, która otwiera d³ugi pochód tych, którzy zasn±wszy w Panu, zmartwychwstan± kiedy¶ w Chrystusie do ¿ycia wiecznego. Prawda ta odnosi siê do nas wszystkich. Chwa³a ¿ycia wiecznego jest przeznaczeniem ka¿dego z nas. To ¼ród³o naszej rado¶ci i pociechy. Skoro Bóg zrealizowa³ do koñca sw± obietnicê zbawienia, choæ tylko na jednej osobie, nie bez powodu wierzymy, ¿e uczyni to wobec nas. Wniebowziêcie Maryi stanowi potwierdzenie prawdy o naszym zbawieniu - o pe³ni zbawienia w Chrystusie. Oznacza to, ¿e nasze ¿ycie koñczy siê nie tylko przej¶ciem ze ¶mierci do ¿ycia, ale przyjêciem do chwa³y.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------
Jeste¶my w Maryi przeznaczeni do zjednoczenia z Bogiem. Dokonuje siê ono jedynie przez dar darmo dany cz³owiekowi. Odpowiadaj±c jak Maryja „Fiat” wchodzimy w przestrzeñ oddzia³ywania Ducha ¦wiêtego, Jego mocy, m±dro¶ci i mi³o¶ci. „Fiat”, to przyjêcie DARU umo¿liwiaj±cego ZJEDNOCZENIE.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 10 KwiecieÅ„ 2013, 01:27   

Abysmy podazali Droga, Prawda i Zyciem za Jezusem. Modlmy sie o pokoj w Syrii i na calym swiecie. Modlmy sie o pokoj w naszych duszach. O Swiatlo Boze dla dzieci, szczegolnie te pokrzywdzone i zyjace w strachu, o swiatlosc dla naszych dzieci.


Biedak zawo³a³ i Pan go wys³ucha³ lub Alleluja


Bêdê b³ogos³awi³ Pana po wieczne czasy,
Jego chwa³a bêdzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi siê Panem,
niech s³ysz± to pokorni i niech siê wesel±.

Wys³awiajcie razem ze mn± Pana,
wspólnie wywy¿szajmy Jego imiê.
Szuka³em pomocy u Pana, a On mnie wys³ucha³
i wyzwoli³ od wszelkiej trwogi.

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie siê rado¶ci±,
oblicza wasze nie zap³on± wstydem.
Oto zawo³a³ biedak i Pan go us³ysza³,
i uwolni³ od wszelkiego ucisku.

Anio³ Pañski otacza szañcem bogobojnych, aby ich ocaliæ.
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczê¶liwy cz³owiek, który znajduje w Nim ucieczkê.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 KwiecieÅ„ 2013, 11:21   

Aniol Panski otacza szancem bogobojnych,aby ich ocalic.
Skosztujcie i zobaczcie,jak Pan jest dobry
szczesliwy czlowiek,ktory znajduje w nim ucieczke.

Dzieki Maryjo za matczyne wstawiennictwo dzieki ktoremu wiem,ze to prawda.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group