Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
12o4o2013(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2013, 00:57   12o4o2013(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

…A przywo³awszy Aposto³ów kazali ich ubiczowaæ i zabronili im przemawiaæ w imiê Jezusa, a potem zwolnili. A oni odchodzili sprzed Sanhedrynu i cieszyli siê, ¿e stali siê godni cierpieæ dla imienia /Jezusa/. Nie przestawali te¿ co dzieñ nauczaæ w ¶wi±tyni i po domach i g³osiæ Dobr± Nowinê o Jezusie Chrystusie.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2013, 01:15   

K+M+B

12-4-2013 piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//

nie pytam

na d³oñ swoj± patrzê
linie przeznaczenia czytam
wszystkie wró¿by rzucam
swoj± d³oñ Twojej powierzam
ufam
o nic ju¿ nie pytam
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//Przedziwna jest ta sceneria. Trzech z nich bierze najbli¿ej siebie. Tych samych, których wzi±³ ze sob± na Górê Przemienienia. Tych samych ma blisko siebie. Blisko¶æ fizyczna uczniów, nie wskazuje tym samym na blisko¶æ duchow± z Jezusem. A przecie¿ Nauczyciel chce ich wprowadziæ w tajemnicê swojej ofiary. Zasnêli. Nie oznacza to, ¿e ich nie interesowa³ dramat Mistrza, lecz wydaje siê, ¿e jeszcze nie mieli swojego udzia³u w tym dramacie, w znaczeniu osobistego, wewnêtrznego i zewnêtrznego cierpienia.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//Nie jest nam ³atwo zrozumieæ, dlaczego Bóg objawia siê w takiej s³abo¶ci? Dlaczego Jezus zgadza siê, by tak wielka z³o¶æ ludzka, znalaz³a swoje uj¶cie? Dlaczego Jezus chce tê ludzk± z³o¶æ uleczyæ, nie tyle wyrzutem skierowanym do cz³owieka, lub kar±, ale cierpliwo¶ci±? Ze s³abo¶ci rodzi siê ogromna si³a. Moc Pana objawia siê nie tylko w dzia³aniu, ale równie¿ w cierpieniu znoszonym w pokorze, prostocie i ³agodno¶ci, przez które przenika g³êboka godno¶æ.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//Cz³owiek kontempluj±c Jezusa cierpi±cego, mo¿e wej¶æ w do¶wiadczenie rado¶ci z powodu ró¿nych bolesnych do¶wiadczeñ, ze strony bli¼nich. Niezwyk³e jest to, ¿e istnieje mo¿liwo¶æ traktowania cierpieñ, przeciwno¶ci, upokorzeñ ze strony innych, jako materiê, umo¿liwiaj±c± umi³owanie Chrystusa wiêcej. To, przed czym cz³owiek siê broni, co traktuje jako rzeczywisto¶æ bêd±c± wyrazem nieszczê¶cia, mo¿na rozumieæ jako wprowadzenie w do¶wiadczanie Bo¿ego mi³osierdzia. ¦w. S. Faustyna pisa³a: "Niczym jest wszystko w porównaniu z Tob±. Cierpienia, przeciwno¶ci, upokorzenia, niepowodzenia, pos±dzania, jakie mnie spotykaj±, s± drzazgami, które rozpalaj± mi³o¶æ moj± ku Tobie, Jezu".
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//Braæ krzy¿, to godziæ siê na to, co i jak spotka mnie ka¿dego dnia: ludzie, praca, zrozumienie i niezrozumienie, konflikty. Braæ krzy¿, to nie szukaæ innego ¿ycia, innej drogi od tej, któr± idê. To oznacza równie¿, nie szukaæ innej mi³o¶ci od tej, która daje mi si³ê do niesienia krzy¿a - mi³o¶æ Boga. Znakiem tego, ¿e wzi±³em krzy¿ i idê za Jezusem, przejawem najwy¿szego stopnia mojego cz³owieczeñstwa, jest okazanie mi³osierdzia. Mi³osierdzie mówi, ¿e idê za Panem, ¿e idê z moim krzy¿em, ¿e zgodzi³em siê na niego.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//Dlaczego krzy¿ w naszym ¿yciu? By Jezus ¿y³ w nas. On jest konieczny, by prowadziæ ¿ycie wiary w Chrystusa umêczonego i zmartwychwsta³ego. ¯yjemy stopniowym wydawaniem siê w rêce Boga, a wówczas ³aska Jego, nie jest w nas rzeczywisto¶ci± daremn±.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2013, 03:52   

Jednego pragnê: mieszkaæ w domu Pana

Pan moim ¶wiat³em i zbawieniem moim,
kogo mia³bym siê lêkaæ?
Pan obroñc± mego ¿ycia,
przed kim mia³bym czuæ trwogê?

O jedno tylko proszê Pana, o to zabiegam,
¿ebym móg³ zawsze przebywaæ w Jego domu,
przez wszystkie dni ¿ycia.
Abym kosztowa³ s³odyczy Pana,
stale siê radowa³ Jego ¶wi±tyni±.

Wierzê, ¿e bêdê ogl±da³ dobra Pana
w krainie ¿yj±cych.
Oczekuj Pana, b±d¼ mê¿ny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2013, 09:59   

( Z psalmu 27)
O jedno tylko proszê Pana, o to zabiegam, ¿ebym móg³ zawsze przebywaæ w Jego domu, przez wszystkie dni ¿ycia. Abym kosztowa³ s³odyczy Pana, stale siê radowa³ Jego ¶wi±tyni±.

Modle sie o to aby NASZ DOM taka wlasnie pelnil role.


Wierzê, ¿e bêdê ogl±da³ dobra Pana w krainie ¿yj±cych. Oczekuj Pana, b±d¼ mê¿ny, nabierz odwagi i oczekuj Pana.

Oczekujmy razem i idzmy razem ku Pelni Zycia
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2013, 19:56   

Tajemnice Bolesne.
Braæ krzy¿, to godziæ siê na to, co spotyka mnie ka¿dego dnia: ludzie, praca, zrozumienie i niezrozumienie.
Tylko tak, tylko tak± drog± mogê doj¶æ do Pe³ni ¯ycia.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group