Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
14o3o2013(niedziela)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 KwiecieÅ„ 2013, 03:18   14o3o2013(niedziela)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

I rzek³ do nich: "Id¼cie na ca³y ¶wiat i g³o¶cie Ewangeliê wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, bêdzie zbawiony; a kto nie uwierzy, bêdzie potêpiony"(…)
…Oni za¶ poszli i g³osili Ewangeliê wszêdzie, a Pan wspó³dzia³a³ z nimi i potwierdzi³ naukê znakami, które jej towarzyszy³y.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 KwiecieÅ„ 2013, 03:54   

K+M+B

14-4-2013 niedziela

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//

nie pytam

na d³oñ swoj± patrzê
linie przeznaczenia czytam
wszystkie wró¿by rzucam
swoj± d³oñ Twojej powierzam
ufam
o nic ju¿ nie pytam
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------
Mi³osierdzie, oznacza nawi±zanie kontaktu z obszarem ³agodno¶ci i dobroci, mi³o¶ci Bo¿ej, we mnie. Tam, gdzie mieszka we mnie Bóg ze swoim mi³osierdziem, tam nie doznam pora¿ki. Jezus odnosi siê do uczniów mi³osiernie, wybaczaj±c im odej¶cie w chwili, kiedy bardzo ich potrzebowa³ blisko siebie. Mi³osierdzie zwyciê¿a gniew Boga. Cz³owiek traktuj±cy siebie mi³osiernie to kto¶, kto odnosi siê do samego siebie z ³agodno¶ci±. Przebaczaj±cy sobie, jak i Bóg jemu przebaczy³, to postawa mi³osierdzia. Nale¿y skoñczyæ z potêpianiem siebie za faktyczny grzech, z³o, które zosta³o przeze mnie pope³nione, lecz i przez Boga zanurzone, w Jego mi³osierdziu. Pogodzenie siê ze swoj± win± i traktowanie jej w sposób mi³osierny, jest znakiem postêpowania za Panem i czynieniem tego, co Jemu siê podoba.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------
Chrystus Zmartwychwsta³y jakby nie dostrzega³ w±tpi±cych, sceptyków, nie przygotowanych do zadañ, jakie zamierza³ im zleciæ. W takim stanie umys³u, ducha i serca, posy³a uczniów na g³oszenie Ewangelii. Oni zmieniali siê równie¿ pod wp³ywem g³oszonej Ewangelii. Uczyli siê Chrystusa Zmartwychwsta³ego, g³osz±c Go innym. G³osz±c innym Ewangeliê, uczymy siê przyjmowaæ Ewangeliê. W±tpliwo¶ci, namiêtno¶ci, rozterki, porywczo¶æ - jak widzimy, nie s± przeszkod±, aby zostaæ pos³anym. Dorastamy w wierze, gdy innym w niej pomagamy dorastaæ. Zaczynamy ¿yæ nadziej±, optymizmem chrze¶cijañskim, gdy w drugich budzimy chêæ do ¿ycia, do nie poddawania siê trudno¶ciom, gdy zachêcamy do zaufania Chrystusowi.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------
Jezus staje po¶rodku moich obaw. Przechodzi przez nie. Nie przeszkadza Mu to, ¿e siê bojê o przysz³o¶æ moj±, czy te¿ bliskich mi osób. Pan nie lekcewa¿y tego, co odczuwam, a co bardzo mnie boli. Jezus, staj±c po¶rodku uczniów, ich obawê uczyni³ równie¿ wa¿n± dla siebie. On nie t³umaczy uczniom, ¿e nie ma podstaw do obaw. Daje im pokój. Przyj±æ pokój Chrystusa, to uwolniæ siê od strachu parali¿uj±cego i pozbawiaj±cego nadziei na ¿ycie. Droga do pokoju prowadzi przez wpatrywanie siê w Jego przebite rêce i bok. Droga do pokoju, prowadzi przez odnalezienie przyczyny, dla mojego radowania siê.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------
Wniebowziêcie NMP przypomina, ¿e ca³y cz³owiek jest dla Boga wa¿ny. Cokolwiek prze¿ywamy, my¶limy, pragniemy, wybieramy, musimy mieæ na uwadze, czy akty te, zbli¿aj± mnie do Chrystusa, czy te¿ od Niego oddalaj±. W potrzebach, pragnieniach, a nawet pokusach, które w sobie odnajdujemy, winni¶my szukaæ Boga. St±d, nie bez znaczenia jest to, ¿e sposób, w jaki odnosimy siê do naszego cia³a, do naszych zmys³ów, ma wp³yw na kondycjê naszego ducha.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------
¯ycie Niepokalanej od zwiastowania, przemieni³o siê w ofiarê i dar równocze¶nie. Ten jedynie mo¿e naprawdê dawaæ co¶ ludziom, kto uczyni³ ze swego ¿ycia radykaln± ofiarê Bogu. Tylko ten mo¿e byæ s³ug± swoich braci, kto, jak Jezus, sta³ siê "s³ug± Pañskim". Istotn± czê¶ci± ofiary Maryi, by³ jej ludzki ból. Ka¿da ofiara kosztuje, przede wszystkim, gdy to, co siê ofiaruje, otrzyma³o siê wcze¶niej na w³asno¶æ. "Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imiê Jezus". Ofiara jest rzeczywisto¶ci± p³odn±: "Niewiasto, oto syn Twój". Jej ofiara, zamieni³a siê w wielki dar dla ludzi.
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 KwiecieÅ„ 2013, 04:14   

Modlmy sie o pokoj na swiecie, przede wszystkim w Syrii. O pokoj w naszych duszach, o prowadzenie naszych wspolnot przez Ducha Swietego. Modlmy sie za chorych i cierpiacych, aby Milosc do Boga pomogla im przezwyciezyc cierpienie. Modlmy sie o laske Boza i opieke nad dziecmi, szczegolnie porzuconymi, usmierconymi i wykorzystywanymi. O laske Ducha Swietgo dla naszych dzieci.

S³awiê Ciê, Panie, bo mnie wybawi³e¶

S³awiê Ciê, Panie, bo mnie wybawi³e¶
i nie pozwoli³e¶ mym wrogom na¶miewaæ siê ze mnie.
Panie, mój Bo¿e, z krainy umar³ych wywo³a³e¶ moj± duszê i ocali³e¶ mi ¿ycie spo¶ród schodz±cych do grobu.

¦piewajcie psalm wszyscy mi³uj±cy Pana
i pamiêtajcie o Jego ¶wiêto¶ci.
Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilê,
a Jego ³aska przez ca³e ¿ycie.

Wys³uchaj mnie, Panie, zmi³uj siê nade mn±,
Panie, b±d¼ moj± pomoc±.
Zamieni³e¶ w taniec mój ¿a³obny lament,
Bo¿e mój i Panie, bêdê Ciê s³awi³ na wieki.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group