Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
15o4o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 15 KwiecieÅ„ 2013, 04:12   15o4o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC


Wszechmocny Królu wieczno¶ci
I Synu Ojca jedyny,
Stworzy³e¶ w raju cz³owieka
Na wzór Twojego obrazu.
A kiedy upad³ zwiedziony
Dawnego wroga podstêpem,
Przyszed³e¶ w ludzkiej postaci
Z Dziewicy bior±c swe cia³o.
Dla zjednoczenia nas z Bogiem
Ty sam cz³owiekiem siê sta³e¶
I w chrzcie odnawiasz swe dzie³o
Zmywaj±c winy grzeszników.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 15 KwiecieÅ„ 2013, 04:41   

K+M+B

15-4-2013 poniedzialek

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//

nie pytam

na d³oñ swoj± patrzê
linie przeznaczenia czytam
wszystkie wró¿by rzucam
swoj± d³oñ Twojej powierzam
ufam
o nic ju¿ nie pytam
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
Lêk cz³owieka, otwieraj±cego siê na Boga i ku Niemu zwrócony, w którym równocze¶nie pojawia siê lêk o królestwo Bo¿e, jest lêkiem przychodz±cym od Boga. Lêk Maryi by³ wo³aniem o zrozumienie, o pomoc w przyjêciu tego, co us³ysza³a od anio³a. Pomoc przychodzi. Maryja stawia pytania, a Bóg przez anio³a udziela odpowiedzi. Lêk ustêpuje, kiedy stawiamy Bogu pytania, bêd±ce wyrazem naszej zale¿no¶ci i pragnieniem odkrycia prawdy, któr± On sam objawia. Bóg pragnie us³yszeæ pe³ne trwogi wo³anie, które dociera do Jego serca. Lêkowe, a równocze¶nie pe³ne ufno¶ci odniesienie do Boga sprawia, ¿e tworzy siê silna wiê¼ miêdzy Nim a cz³owiekiem.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
„Wesz³a do domu Zachariasza i pozdrowi³a El¿bietê”. Maryja, id±c z Jezusem ukrytym w ³onie, wraz z Nim przynosi b³ogos³awieñstwo. Cz³owiek nios±cy Boga w sobie, wype³niony Bogiem, a wiêc – brzemienny Bogiem, przynosi b³ogos³awieñstwo. El¿bieta, zobaczywszy Maryjê, rozpozna³a w Niej Jezusa. Cz³owiek brzemienny Bogiem jest „no¶nikiem” obecno¶ci Boga i Jego b³ogos³awieñstwa. Cz³owiek brzemienny Bogiem wnosi w ¿ycie innych pocieszenie.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
Chodzi³o tylko o to, by przyj±æ Mi³o¶æ, która siê narodzi³a. Mia³a ona postaæ dziecka. Mi³o¶æ ma postaæ cz³owieka, lecz tak¿e, a w³a¶ciwie przede wszystkim – ma postaæ Boga. Gdy nie ma miejsca na mi³o¶æ, nie ma miejsca dla cz³owieka i Boga. Ci, którzy tak ¿yj±, gospod± siê staj±. Takie skojarzenie pojawia siê, ¿e gdy nie ma we mnie miejsca dla cz³owieka, nie mam serca. Zawsze mam niepowtarzaln± szansê stania siê kim¶ innym. Jedynie mi³o¶æ przemienia. Odkrywam serce, a tym samym jestem zdolny rozpoznaæ czas przychodzenia Boga nagle i niespodziewanie. We mnie przychodzi Bóg. Nie przyjmujê Go. Ta historia powtarza siê zbyt czêsto.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
Wa¿ne jest to: ile cz³owiek ma lat, co w ¿yciu prze¿y³, jak ¿y³, jakie funkcje pe³ni³ w swojej spo³eczno¶ci. Patrz±c na Symeona w ¶wi±tyni, wychodz±cego naprzeciw ¦wiêtej Rodziny zaczynamy rozumieæ, ¿e zawsze jest dobry czas, równie¿ pó¼ny wiek ¿ycia, na prze¿ycie czego¶ niezwyk³ego. Niezwyk³e jest to, ¿e Symeon i Anna razem zrozumieli, ¿e to, co widz± i s³ysz±, jest dzia³aniem Boga. Trudno z innymi patrzeæ na ¿ycie swoje, w³asnej wspólnoty i zobaczyæ w nich dzia³anie, obecno¶æ, rêkê Boga. Za wydarzenia przykre, bolesne czynimy winnymi ludzi, ich charaktery, nieprzemakalno¶æ w przyjmowaniu prawdy, s³ab± wra¿liwo¶æ wewnêtrzn±. Mo¿e i to siê pojawiæ, jako warstwa zewnêtrzna, która robi na nas negatywne wra¿enie. I na tym wra¿eniu w ocenie zjawiska, które jest dokuczliwe, jeste¶my sk³onni zatrzymaæ siê.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
Czasem na modlitwie robimy sobie za³o¿enia, podobnie jak w ¿yciu, ¿e ona powinna w sposób okre¶lony przebiegaæ i na tak± g³êbiê prze¿yæ mnie prowadziæ, co¶ okre¶lonego i wymiernego w moje ¿ycie wnosiæ. A tymczasem? Nie ma (Jezusa). My¶li id± do rodziny, znajomych. Tam kr±¿±. Ile¿ razy analizujemy sytuacje z najbli¿szymi. Czy one pomagaj±, czy przeszkadzaj± pój¶æ dalej? Maryja i Józef, poszli dalej szukaj±c.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 15 KwiecieÅ„ 2013, 04:41   

Chcialabym sie modlic o pokoj w Syrii i na swiecie, w Japonii, Polsce, w USA. Modlmy sie o pokoj w naszych duszach. Modlmy sie o chorych i cierpiacych, aby Pan Bog otoczyl ich swoja opieka. O dzieci, szczegolnie te wykorzystywane i glodne, aby Pan Bog otoczyl je ojcowskim ramieniem. Modlmy sie o nasze dzieci, zeby podazaly droga Swiatlosci Bozej. Abysmy mogli powiedziec:

Powstrzymaj mnie od drogi k³amstwa,
obdarz mnie ³ask± Twego prawa.
Wybra³em drogê prawdy,
postawi³em przed sob± Twe wyroki.

B³ogos³awieni, których droga prosta

Choæ zasiadaj± mo¿ni i przeciw mnie spiskuj±, Twój s³uga rozmy¶la
o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia s± moj± rozkosz±,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Wyjawi³em Ci moje drogi, a Ty¶ mnie wys³ucha³,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieæ drogê Twych postanowieñ,
abym rozwa¿a³ Twoje cuda.

Powstrzymaj mnie od drogi k³amstwa,
obdarz mnie ³ask± Twego prawa.
Wybra³em drogê prawdy,
postawi³em przed sob± Twe wyroki.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 15 KwiecieÅ„ 2013, 12:53   

Juz w "Zyciu Domowym" Ojciec wspomnial o operacji Zosi, majacej byc, z tego co wiem, w czwartek.

Serce Maryi, uzdrowienie chorych – módl siê za nami
Serce Maryi, pociecho strapionych – módl siê za nami
Serce Maryi, wspomo¿enie wiernych – módl siê za nami
Matko Boska Fatimska – módl siê za nami

Twojemu oredownictwu, Matko i Milosierdziu Bozemu polecamy Zosie i nas samych.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 KwiecieÅ„ 2013, 14:02   

Bog jest -oby Go bylo jak najwiecej, nie w tej dewocyjno-pokazowej formie oczywiscie, ale w tym co najbardziej ludzkie w czlowieku, bo Boskie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 KwiecieÅ„ 2013, 14:14   

Chcialbym nigdy nie stracic szacunku dla czlowieczenstwa czlowieka bo tylko wtedy rzeczywiscie moge bronic kazdego czlowieka, moge mu rzeczywiscie pomoc, majac do tego moralne prawo. Wtedy.... jestem z Chrystusem, a wiec moje dzialanie ma Jego sile i glebie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group