Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
26o4o2013(piatek)-oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 KwiecieÅ„ 2013, 01:22   26o4o2013(piatek)-oooNASZooo--o--ROZANIEC

Ja jestem drog± i prawd±, i ¿yciem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 KwiecieÅ„ 2013, 01:41   

K+M+B

26-4-2011 piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//

Nie wiem

nie wiem jak j± od Ciebie przyj±æ
by jej nie popsuæ Bo¿e
Ty wiesz
ale obaj jeste¶my w k³opocie
bo mi³o¶æ po jednej tylko stronie
nic zdzia³aæ przecie¿ nie mo¿e

beze mnie zmarnuje siê
Twoja mi³o¶æ, mój Bo¿e
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//Ogród Oliwny jest miejscem wielkiego bólu, cierpienia, zdrady, scen± aresztowania i przemocy. Jest jednak ¶wiêtym miejscem, w którym zostaje podjêta radykalna decyzja zmieniaj±ca kierunek ¿ycia cz³owieka. Miejscem zmartwychwstania Jezusa by³ ogród. Pierwszy ogród by³ schronieniem pierwszego Adama, ogród wielkanocny da³ schronienie drugiemu Adamowi – Jezusowi. To w ogrodzie zmartwychwstania do¶wiadczamy spe³nienia naszych ludzkich têsknot, osi±gamy harmoniê i jeste¶my ¶wiadkami zwyciêstwa mi³o¶ci.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//Pi³at chcia³by co¶ dla Jezusa zrobiæ, ale nie wszystko. Wiêc w rzeczywisto¶ci nie czyni dla Niego nic. Szukaj±c rozwi±zania po³owicznego, nie osi±ga niczego. Chcia³by uratowaæ Jezusa, ale jednocze¶nie nie chcia³by straciæ dobrej opinii w Rzymie. Jezus jest ofiar± tego dwuznacznego stanowiska Pi³ata. Za dobro p³ac± jedynie ci, którzy je czyni±.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//Pi³at chcia³, ¿eby Jezus wygl±da³ ¿a³o¶nie, aby budzi³ wspó³czucie i lito¶æ. St±d poni¿enie przez biczowanie. ¯o³nierze zabawili siê. Jezus pozwala im na poni¿anie siebie. Nawet po¶ród cierpienia objawia siê jako Król, pe³en godno¶ci i dostojeñstwa. Ci, którzy go przyoblekali w koronê cierniow± i p³aszcz purpurowy, nic nie widzieli o tym, w jak wa¿nych wydarzeniach uczestnicz±. Nie dostrzegli Boga w umêczonym Cz³owieku. Innym, patrz±cym na Niego z mi³o¶ci±, wygl±d zewnêtrzny nie stanowi³ przeszkody, aby zobaczyæ w Jezusie Króla i Pana. //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//Los ucznia jest podobny do losu Mistrza. Rozpoczynaj±c drogê z Jezusem, nie mo¿na nie wiedzieæ, przez co i do czego ona prowadzi. Piotr nie rozumia³ niczego z tego, co mówi³ Jezus. Decydujemy siê, id±c za Panem, przyjmowaæ to, czego nie rozumiemy. Wierzymy w Jego Opatrzno¶æ nad nami. Nawet, je¶li cz³owiek w swojej s³abo¶ci krzywdzi nas, owo skrzywdzenie mo¿e byæ przemienione w jego nawrócenie. Patrz±c na to, jak zadajemy sobie rany, dobrze jest zobaczyæ w tym, nie tylko nasz± nieudolno¶æ, namiêtno¶æ, poranienie, lecz równie¿ to, ¿e ka¿da rana nam zadana, mo¿e staæ siê miejscem narodzin i ¿ycia wed³ug Ducha.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//Maryja jest blisko z innymi lud¼mi. Opieramy siê w naszym cierpieniu zarówno na Jezusie Chrystusie, jak i na cz³owieku, na jego wspó³czuj±cej, rozumiej±cej blisko¶ci. Wa¿na jest fizyczna blisko¶æ cz³owieka w chwilach wielkiego bólu serca. Jezus, przez obecne na Golgocie niewiasty, przez ich dobre, wra¿liwe w czu³o¶æ ramiona, okazuje wsparcie swojej Matce. Podobnie jest z nami. Otrzymujemy czu³e gesty ze strony ludzi nie bêd±c ¶wiadomi, ¿e dawc± ich, jest sam Pan.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 KwiecieÅ„ 2013, 01:43   

Polecajmy Milosierdziu Bozemu i Matce Najswietszej Danusie, ktora czeka operacja.
Pod Twoja obrone uciekamy sie Swieta Boza Rodzicielko ...
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 KwiecieÅ„ 2013, 09:03   

Naszymi Prosbami racz nie gardzic w potrzebach naszych....

Ty¶ moim Synem, Ja Ciê dzi¶ zrodzi³em

"Przecie¿ to Ja ustanowi³em swojego króla na Syjonie, ¶wiêtej górze mojej".
Wyrok Pañski og³oszê:
On rzek³ do Mnie: "Ty jeste¶ moim Synem, Ja Ciebie dzi¶ zrodzi³em.

¯±daj, a dam Ci w dziedzictwo narody
i krañce ziemi w posiadanie Twoje.
¯elazn± rózg± bêdziesz nimi rz±dzi³,
jak gliniane naczynie ich skruszysz".

A teraz, królowie, zrozumcie,
nauczcie siê, sêdziowie ziemi.
S³u¿cie Panu z boja¼ni±,
ze dr¿eniem ca³ujcie Mu stopy.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 KwiecieÅ„ 2013, 14:51   

Pan Jest dawca czulych gestow ludzi. W to wierze,jak tez w to ze wszelkie dobro od Niego pochodzi.
Prowadz Boze przez zwatpienia,ktore sie niestety mnie imaja,do dojrzalszej wiary.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group