Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
27o4o2013(sobota)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 KwiecieÅ„ 2013, 01:33   27o4o2013(sobota)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

S³owa Twoje, Panie, s± duchem i ¿yciem, Ty masz s³owa ¿ycia wiecznego.
O Panie, spraw, aby¶my za przyczyn± Naj¶wiêtszej Maryi Panny zas³u¿yli osi±gn±æ pe³niê Twojej ³aski
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 KwiecieÅ„ 2013, 01:54   

K+M+B

27-4-2013 sobota

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//

Nie wiem

nie wiem jak j± od Ciebie przyj±æ
by jej nie popsuæ Bo¿e
Ty wiesz
ale obaj jeste¶my w k³opocie
bo mi³o¶æ po jednej tylko stronie
nic zdzia³aæ przecie¿ nie mo¿e

beze mnie zmarnuje siê
Twoja mi³o¶æ, mój Bo¿e
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
Z czu³o¶ci Jej serca emanuje pragnienie s³u¿by. Gdy cz³owiek jest wzruszony Bogiem, niczego Mu nie odmówi. S³u¿ba jest owocem kontemplacji s³owa, zanurzenia siê w Bogu przez S³owo. Bóg wzrusza, otula ciep³em swojego serca. Pragnienie s³u¿by ³±czy siê nierozdzielnie z odnalezieniem przez Maryjê nowego DOMU, w którym zamieszka z Jezusem i Józefem. Gdzie brakuje czu³o¶ci, brakuje te¿ domu, chêci do dawania. Maryja znalaz³a DOM w zwiastowaniu. Ten DOM przenika otwarto¶æ, szczero¶æ, prawdziwo¶æ, kontemplacja, czu³o¶æ – ¿ycie pe³ni± serca.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
„Gdy tylko us³ysza³am Twoje pozdrowienie, podskoczy³o z rado¶ci dziecko w moim ³onie”. El¿bieta dozna³a wielkiego wewnêtrznego poruszenia. Cz³owiek brzemienny Bogiem sprawia, ¿e obecno¶æ Boga „rozlewa siê” na innych. W ich sercach co¶ wielkiego zaczyna siê dziaæ, nastêpuje poruszenie – jest to reakcja serca na obecno¶æ Boga „przyniesionego” przez drugiego cz³owieka – cz³owieka brzemiennego Bogiem. Spotkanie Maryi z El¿biet± to obraz nawiedzenia Boga ukrytego w cz³owieku. Gdy spotykamy osoby brzemienne Bogiem, doznajemy w sercu poruszenia, zostajemy dotkniêci pocieszeniem. Owocem takiego spotkania jest poruszenie serca, doznanie pocieszenia, g³êbokiej wewnêtrznej rado¶ci („podskoczy³o dziecko w jej ³onie…”), owocem jest te¿ otwarto¶æ na dzia³anie Ducha ¦wiêtego („Duch ¦wiêty nape³ni³ El¿bietê…”), pragnienie wyznania wiary w Jezusa i uwielbiania Go („…zawo³a³a dono¶nym g³osem: (…) …b³ogos³awiony owoc Twojego ³ona!”), owocem takiego spotkania jest te¿ zrodzenie siê wdziêczno¶ci w sercu i ¶wiadomo¶æ ³aski („Czemu zawdziêczam to?”).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
Intuicyjnie idziemy za tym, co wnosi w nasze ¿ycie spokój, opanowanie, ³agodno¶æ, wyciszenie, rado¶æ. Têsknimy za tak± atmosfer±, za lud¼mi, którzy takie klimaty wnosz± wraz ze swoim pojawieniem siê, opowiadaniem, u¶miechem, gestem. Têsknimy za pokojem, poniewa¿ wiele jest w nas niepokoju. On powoduje nasze nadmierne zmêczenie, przeci±¿enie ¿yciem i zniechêcenie. St±d szukamy rado¶ci. Jeste¶my kuszeni do szukania i odnajdywania jej tam, gdzie jej nie ma. Idziemy czêsto za iluzoryczn± rado¶ci±, która nie pociesza, lecz daje poczucie w³asnego zubo¿enia.
"Zwiastujê wam rado¶æ wielk±".

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
Ofiarowanie zawsze ³±czy siê z cierpieniem. Maryja odda³a Ojcu swoje i Jego Dziecko, Mi³o¶æ nieba i ziemi. Ofiarowanie to tracenie tego, co jest cz³owiekowi bliskie, kochane, niezwykle wa¿ne. Tracenie dokonuje siê przed Bogiem i ze wzglêdu na Niego. Dlatego takie tracenie jest mi³o¶ci±. I owo tracenie jest równocze¶nie zyskaniem wiêcej, ni¿ dajemy. Bóg Ojciec przyjmuje Syna i oddaje Go "na nowo" w rêce Maryi. Ofiarowanie jest aktem zaufania Boga w stosunku do cz³owieka.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
"Po skoñczonych uroczysto¶ciach zosta³ Jezus". Cz³owiek zostaje w tym i z tym, co prze¿y³, co go poruszy³o. Nie mo¿na odej¶æ od tego, co bliskie, od tego, co sta³o mi siê bliskie, od kogo¶, kogo w ten sposób prze¿y³em i prze¿ywam (od Ojca). Uroczysto¶ci, to jeden wymiar, a mój sposób reagowania na nie, to drugi. Niekiedy uczestniczymy w rozmy¶laniu, a potem do niego nie wracamy, bo tam nic nie zostawili¶my, bo tam nic naszego nie zosta³o.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 KwiecieÅ„ 2013, 02:23   

Slowami dzisiejszego Psalmu chcialabym sie modlic o pokoj w Syrii i na swiecie, o uwolnienie dwoch biskupow w Syrii, o poszanowanie praw czlowieka na swiecie, w tym w Korei Polnocnej, o natchnienie Ducha Swietego dla rzadzacych, aby rzadzili wedlug zasad Milosci, Prawa i Sprawiedliwosci. O blogoslawienstwo dla chorych i cierpiacych, o opieke Boza nad dziecmi, szczegolnie tymi glodnymi, chorymi i opuszczonymi, o Swiatlosc Boza dla naszych dzieci, aby podazaly ku niej. O pokoj w naszych duszach i o to abysmy byli wypelnieni Duchem Swietym

Ziemia ujrza³a swego Zbawiciela
lub: Alleluja

¦piewajcie Panu pie¶ñ now±,
albowiem uczyni³ cuda.
Zwyciêstwo Mu zgotowa³a Jego prawica
i ¶wiête ramiê Jego.

Pan okaza³ swoje zbawienie,
na oczach pogan objawi³ swoj± sprawiedliwo¶æ.
Wspomnia³ na dobroæ i na wierno¶æ swoj±
dla domu Izraela.

Ujrza³y wszystkie krañce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wo³aj z rado¶ci na cze¶æ Pana, ca³a ziemio,
cieszcie siê, weselcie i grajcie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 KwiecieÅ„ 2013, 07:59   

Ujrza³y wszystkie krañce ziemi zbawienie Boga naszego.
Wo³aj z rado¶ci na cze¶æ Pana, ca³a ziemio, cieszcie siê, weselcie i grajcie.


Niech ta modlitwa bedzie mogl sie modlic Kosciol w Syrii , na Bliskim Wschodzie i na calym swiecie.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 KwiecieÅ„ 2013, 14:59   

Maryjo, Matko nasza, upraszaj u Syna swego tak jak w Kanie wina,ducha jednosci i zgody na tej syryjskiej ziemi, by mogla tez sie radowac obecnoscia Boga.
Prosimy by krew ofiarna niewinnych wyjednala laske zycia w pokoju.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 29 KwiecieÅ„ 2013, 09:36   

Intuicyjnie idziemy za tym, co wnosi w nasze ¿ycie spokój, opanowanie, ³agodno¶æ, wyciszenie, rado¶æ. Têsknimy za tak± atmosfer±, za lud¼mi, którzy takie klimaty wnosz± wraz ze swoim pojawieniem siê, opowiadaniem, u¶miechem, gestem. Têsknimy za pokojem, poniewa¿ wiele jest w nas niepokoju.
Jest to fragment rozwa¿añ Tajemnicy Narodzenia, tak bardzo mi bliski, ¿e nic nie dopisujê od siebie. Módlmy siê.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group