Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
3o5o2013(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Maj 2013, 02:44   3o5o2013(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Matko Boza Krolowo Polski - modl sie za nami...
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Maj 2013, 03:05   

K+M+B

3-5-2013 piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
idê do kaplicy by Ci u¶cisn±æ rêkê

idê do kaplicy by opatrzyæ w³asnorêcznie

p³omyk nieustaj±cej modlitwy

idê do kaplicy poklêczeæ troszeczkê

idê – powiedzieæ ¿e jestem

i co innego jeszcze

idê kwiatom powierzyæ

czuwanie przy mojej sprawie

a ¶wiecom spalanie siê w mojej intencji

idê - od anio³ów po wsparcie moralne

przynajmniej na dzieñ dzisiejszy

-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwo¶ci kierowali siê zawsze uczciwo¶ci± i prawym sumieniem.
Aby seminaria, zw³aszcza Ko¶cio³ów misyjnych, formowa³y pasterzy wed³ug Serca Chrystusa, ca³kowicie oddanych g³oszeniu Ewangelii.


//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//Si³a pragnienia bycia wiernym Ojcu, jest odpowiedzi± na to, jak odnosiæ zwyciêstwo nad pokus±. Nale¿y broniæ siê przed pokus± nieufno¶ci wobec Boga. Jezus w chwilach kuszenia nie jest pozostawiony przez Ojca, lecz nieustannie przez Niego wspierany w osobie anio³a. To znak obecno¶ci Ojca. Potrzeba do¶wiadczenia blisko¶ci Boga, by usilniej modliæ siê. Tak by³o z Jezusem: "jeszcze usilniej siê modli³".
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//Jak jest mo¿liwe znoszenie tak wielkiej udrêki? Potrzebna jest ¶wiadomo¶æ blisko¶ci Ojca. Towarzyszy³o Jezusowi przekonanie, ¿e tak wype³nia Jego wolê. Owo wype³nianie woli, bêd±ce pokarmem, dawa³o si³ê. Niew±tpliwie tym, co pozwala³o trwaæ, by³a mi³o¶æ wobec tych wszystkich, którzy nie zrozumieli Jego mi³o¶ci, pos³annictwa, nie poznali Jego jako Boga, który przyszed³ na ziemiê dla naszego zbawienia.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//S± koronacje radosne i bolesne, wywy¿szaj±ce i upokarzaj±ce. Koronacja cierniem pokazuje prawdziwe oblicze Boga i prawdziwe oblicze cz³owieka. Cz³owiek objawia siê jako ten, w którego sercu króluje nienawi¶æ, z³o¶æ, zawi¶æ. Oddaje Jezusowi to, co jego serce wype³nia w nadmiarze. Gdy odda, mo¿e siê opamiêta: przejrzy, us³yszy i poczuje mi³o¶æ, któr± atakuje.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
// Pocieszeniem by³a Matka-Maryja, Szymon Cyrenejczyk, ¶w. Weronika, niewiasty p³acz±ce. Mieli odwagê stan±æ przez Jezusem, przyznaæ siê do Niego, opowiedzieæ siê za Nim w chwilach Jego udrêki i odrzucenia przez innych. Mi³o¶æ ujawnia siê naprawdê dopiero w chwilach próby. Osoby te wesz³y w próbê wiary, która zawsze jest naznaczona potrzeb± towarzyszenia Jezusowi dok±dkolwiek siê uda, cokolwiek prze¿ywa.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//Po co by³o jeszcze szydziæ pod krzy¿em? Po co przypominaæ to, co by³o spowodowane ludzkim zacietrzewieniem, niewiar±, uporem? Ludzie szydz±cy, opanowani przez nienawi¶æ, przekornie wyja¶niaj±cy s³owa i znaki, jakie czyni³ Jezus, wykrzykuj± pod krzy¿em swój wielki niepokój serca.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 3 Maj 2013, 04:17, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 2 razy  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Maj 2013, 03:20   



Z dawna Polski Ty¶ Królow±, Maryjo!
Ty za nami przemów s³owo, Maryjo!
Ociemnia³ym podaj rêkê,
Niewytrwa³ym skracaj mêkê,
Twe Królestwo we¼ w porêkê, Maryjo!

Gdy¶ pod krzy¿em Syna sta³a, Maryjo!
Tyle¶, Matko, wycierpia³a, Maryjo!
Przez Twego Syna konanie
Upro¶ sercom zmartwychwstanie,
W ojców wierze daj wytrwanie, Maryjo!

Z dawna Polski Ty¶ Królow±, Maryjo!
Ty za nami przemów s³owo, Maryjo!
Miej w opiece naród ca³y,
Który ¿yje dla Twej chwa³y,
Niech rozwija siê wspania³y, Maryjo!



http://www.youtube.com/watch?v=EFD06s0pMxg
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Maj 2013, 08:10   

idê kwiatom powierzyæ
czuwanie przy mojej sprawie
a ¶wiecom spalanie siê w mojej intencji

Królowo Polski, Królowo naszej codzienno¶ci - módl siê za nami
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Maj 2013, 08:59   

(Za Kol 1,12-16)
Z rado¶ci± dziêkujmy Ojcu, który nas uzdolni³ do uczestnictwa w dziale ¶wiêtych w ¶wiat³o¶ci.
On uwolni³ nas spod w³adzy ciemno¶ci i przeniós³ do królestwa swego umi³owanego Syna, w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów.
On jest obrazem Boga niewidzialnego i Pierworodnym wobec ka¿dego stworzenia, bo w Nim zosta³o wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchno¶ci, czy W³adze.
Wszystko przez Niego i dla Niego zosta³o stworzone.

Jezus jest personifikacja calego stworzenia, dlatego jest On uswieceniem wszystkiego co istnieje.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Maj 2013, 13:52   

Matko Boska Krolowo Polski miej w opiece nasz Kraj i prowadz Go ku Swiatlosci Swojego Syna. Pokonaj Ciemnosc i przyczajone w niej Smoki, szczegolnie te tkwiace w nas samych


Ty¶ wielk± chlub± naszego narodu

B³ogos³awiona jeste¶, córko, przez Boga Najwy¿szego
spomiêdzy wszystkich niewiast na ziemi.
i niech bêdzie b³ogos³awiony Pan Bóg,
Stwórca nieba i ziemi.

Twoja ufno¶æ nie zatrze siê a¿ na wieki
w sercach ludzkich wspominaj±cych moc Boga.
Niech Bóg to sprawi,
aby¶ by³a wywy¿szona na wieki.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 Maj 2013, 12:47   

Maryja Dziewica-prosi Syna swego-Krola niebieskiego-aby nas uchowal od wszelkiego zlego.

Dzieki Ci Jezu za Twa milosc dla wszystkich,tez tych co nie zrozumieli Twego poslannictwa przyjscia na ziemie by zbawic.
Dobry Pasterzu nawracaj ich i tez tych, co odeszli ze stada,nagon swa pasterska laska i poczekaj az dojda do Ciebie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group