Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
MODLITWY I INTENCJE MODLITW(czwartek)
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 Maj 2013, 04:14   MODLITWY I INTENCJE MODLITW(czwartek)

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


Aby odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwo¶ci kierowali siê zawsze uczciwo¶ci± i prawym sumieniem.
Aby seminaria, zw³aszcza Ko¶cio³ów misyjnych, formowa³y pasterzy wed³ug Serca Chrystusa, ca³kowicie oddanych g³oszeniu Ewangelii.



od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 Maj 2013, 04:16   

Dzieñ trzeci
GODZINA JEZUSA
AGONIA W OGRÓJCU

Pomimo, ¿e doznaje niezmiernej trwogi, Chrystus nie ucieka przed swoj± „godzin±”: „I có¿ mam powiedzieæ? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Ale¿ w³a¶nie dlatego przyszed³em na tê godzinê” (J 12, 27). Pragnie, a¿eby uczniowie Mu towarzyszyli, a jednak do¶wiadcza samotno¶ci i opuszczenia: „Tak, jednej godziny nie mogli¶cie czuwaæ ze Mn±? Czuwajcie i módlcie siê, aby¶cie nie ulegli pokusie” (Mt 26, 40-41). Tylko Jan pozostanie pod krzy¿em, tu¿ obok Maryi i pobo¿nych niewiast. Agonia w Ogrójcu by³a wprowadzeniem do wielkopi±tkowej agonii na krzy¿u. W „pami±tce” Kalwarii jest obecne to wszystko, czego Chrystus dokona³ przez swoj± mêkê i ¶mieræ. A zatem nie brakuje równie¿ tego, co Chrystus uczyni³ dla Matki ku naszemu po¿ytkowi. To Jej w³a¶nie powierza umi³owanego ucznia, a w nim powierza ka¿dego z nas: „Oto syn Twój!”. Podobnie mówi do ka¿dego z nas: „Oto Matka twoja!” (por. J 19, 26-27).
Prze¿ywanie w Eucharystii pami±tki ¶mierci Chrystusa zak³ada tak¿e nieustanne przyjmowanie tego daru. Oznacza to, ¿e –na wzór Jana– przyjmiemy do siebie Tê, która za ka¿dym razem jest nam dawana za Matkê. Oznacza jednocze¶nie podjêcie zadania upodabniania siê do Chrystusa w szkole Matki i zgodê na to, aby nam towarzyszy³a. Z Ko¶cio³em i jako Matka Ko¶cio³a, Maryja jest obecna w ka¿dej z naszych celebracji eucharystycznych. Je¶li pojêcia Ko¶ció³ i Eucharystia s± ze sob± nierozerwalnie zwi±zane, to samo dotyczy Maryi i Ko¶cio³a. Równie¿ dlatego ju¿ od czasów staro¿ytnych w Ko¶cio³ach Wschodu i Zachodu jednomy¶lnie wspominano Maryjê podczas celebracji eucharystycznej.
(Encyklika Ecclesia de Eucharystia vivit, 4. 57)

Modlitwa
Panie Bo¿e nasz, daj nam godnie wielbiæ ukrytego w Naj¶wiêtszym Sakramencie Twojego Syna, który zosta³ za nas zabity jak baranek, aby¶my mogli ogl±daæ Go w wiecznej chwale, który ¿yje i króluje na wieki wieków. Amen.

Litania do Najdro¿szej Krwi Chrystusa Pana

Kyrie eleison. Chryste eleison. Kyrie eleison
Chryste, us³ysz nas. Chryste, wys³uchaj nas.
Ojcze z nieba Bo¿e, zmi³uj siê nad nami.
Synu, Odkupicielu ¶wiata, Bo¿e, zmi³uj siê nad nami.
Duchu ¦wiêty, Bo¿e, zmi³uj siê nad nami.
¦wiêta Trójco, jedyny Bo¿e, zmi³uj siê nad nami.
Krwi Chrystusa, Jednorodzonego Syna Ojca Przedwiecznego, wybaw nas
Krwi Chrystusa, wcielonego S³owa Bo¿ego,
Krwi Chrystusa, nowego i wiecznego Przymierza,
Krwi Chrystusa, przy konaniu w Ogrójcu sp³ywaj±ca na ziemiê,
Krwi Chrystusa, tryskaj±ca przy biczowaniu,
Krwi Chrystusa, brocz±ca spod cierniowej korony,
Krwi Chrystusa, przelana na Krzy¿u,
Krwi Chrystusa, zap³ato naszego zbawienia,
Krwi Chrystusa, bez której nie ma przebaczenia,
Krwi Chrystusa, która poisz i oczyszczasz dusze w Eucharystii,
Krwi Chrystusa, zdroju mi³osierdzia,
Krwi Chrystusa, zwyciê¿aj±ca z³e duchy,
Krwi Chrystusa, mêstwo Mêczenników,
Krwi Chrystusa, mocy Wyznawców,
Krwi Chrystusa, rodz±ca Dziewice,
Krwi Chrystusa, ostojo zagro¿onych,
Krwi Chrystusa, och³odo pracuj±cych,
Krwi Chrystusa, pociecho p³acz±cych,
Krwi Chrystusa, nadziejo pokutuj±cych,
Krwi Chrystusa, otucho umieraj±cych,
Krwi Chrystusa, pokoju i s³odyczy serc naszych,
Krwi Chrystusa, zadatku ¿ycia wiecznego,
Krwi Chrystusa, wybawienie dusz z otch³ani czy¶æcowych,
Krwi Chrystusa, wszelkiej chwa³y i czci najgodniejsza,

Baranku Bo¿y, który g³adzisz grzechy ¶wiata, przepu¶æ nam Panie.
Baranku Bo¿y, który g³adzisz grzechy ¶wiata, wys³uchaj nas Panie.
Baranku Bo¿y, który g³adzisz grzechy ¶wiata, zmi³uj siê nad nami.

V. Odkupi³e¶ nas, Panie, Krwi± Swoj±.
R. I uczyni³e¶ nas Królestwem Boga naszego.

Módlmy siê:
Wszechmog±cy, wieczny Bo¿e, który¶ Jednorodzonego Syna Swego ustanowi³ Odkupicielem ¶wiata i Krwi± Jego da³ siê przeb³agaæ, daj nam, prosimy, godnie czciæ zap³atê naszego zbawienia i dziêki niej doznaæ obrony od z³a doczesnego na ziemi, aby¶my wiekuistym szczê¶ciem radowali siê w niebie. Przez tego¿ Chrystusa Pana naszego.
Amen.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 Maj 2013, 06:34   

Dziekujac Bogu za posiadana prace, prosmy za ludzmi pracy szukajacych, badz zagrozonych jej utrata. Ciebie prosimy, wysluchaj nas, Panie.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 23 Maj 2013, 08:59   

...prosmy za ludzmi pracy szukajacych...
aby równie¿ znale¼li prawdziwych ludzi wokó³ siebie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Maj 2013, 12:31   Na kanwie dzisiejszych czytan

Ps 23

CZY MAM POCZUCIE, ze Pan jest moim pasterzem, ze niczego mi nie braknie, ze prowadzi mnie do zielonych pastwisk, na ktorych moge sobie odpoczac ? Ze orzezwia moja dusze, ze stol mi zastawia chociaz wrogowie staraja sie mnie zniszczyc? Ze kielich moj jest pelny po brzegi Bozej laskawosci i troski?

CZY MAM TO PRZEKONANIE, ze „Dobroæ i ³aska pójd± w ¶lad za mn± przez wszystkie dni mego ¿ycia i zamieszkam w domu Pana po najd³u¿sze czasy”?


"Oto ja, po¶lij mnie!"

Czy jestem zdolny aby podobnie sie zachowac? Czy mam poczucie, ze spelniam Boza wole?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Maj 2013, 12:30   Na kanwie dzisiejszych czytan

Ps 23

CZY MAM POCZUCIE, ze Pan jest moim pasterzem, ze niczego mi nie braknie, ze prowadzi mnie do zielonych pastwisk, na ktorych moge sobie odpoczac ? Ze orzezwia moja dusze, ze stol mi zastawia chociaz wrogowie staraja sie mnie zniszczyc? Ze kielich moj jest pelny po brzegi Bozej laskawosci i troski?

CZY MAM TO PRZEKONANIE, ze „Dobroæ i ³aska pójd± w ¶lad za mn± przez wszystkie dni mego ¿ycia i zamieszkam w domu Pana po najd³u¿sze czasy”?


"Oto ja, po¶lij mnie!"

Czy jestem zdolny aby podobnie sie zachowac? Czy mam poczucie, ze spelniam Boza wole?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Maj 2013, 12:32   Na kanwie dzisiejszych czytan

Ps 23

CZY MAM POCZUCIE, ze Pan jest moim pasterzem, ze niczego mi nie braknie, ze prowadzi mnie do zielonych pastwisk, na ktorych moge sobie odpoczac ? Ze orzezwia moja dusze, ze stol mi zastawia chociaz wrogowie staraja sie mnie zniszczyc? Ze kielich moj jest pelny po brzegi Bozej laskawosci i troski?

CZY MAM TO PRZEKONANIE, ze „Dobroæ i ³aska pójd± w ¶lad za mn± przez wszystkie dni mego ¿ycia i zamieszkam w domu Pana po najd³u¿sze czasy”?


"Oto ja, po¶lij mnie!"

Czy jestem zdolny aby podobnie sie zachowac? Czy mam poczucie, ze spelniam Boza wole?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Maj 2013, 12:33   Na kanwie dzisiejszych czytan

„Wo³a³ jeden do drugiego: "¦wiêty, ¦wiêty, ¦wiêty jest Pan Zastêpów”.

Ten aspekt umykal zawsze mojej uwadze, ze nie do Pana wolaja serafiny, ale jeden do drugiego : „Swiety, Swiety...”. Bog nie potrzebuje aklamacji serfinow ani ludzi. Bog nie jest dotkniety choroba siroca i nie jest lasy na chwalenie. Bogu zalezy na szczesciu Jego stworzen, ktore dostrzeglszy wznioslosc , wielkosc i piekno wolaja JEDNO DO DRUGIEGO : „Swiety, Swiety Pan Bog Zastepow.”
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group