Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy
Autor Wiadomość
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 2 Lipiec 2013, 12:00   Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

LIPIEC 2013

Ogólna:
Aby ¦wiatowy Dzieñ M³odzie¿y, który odbywa siê w Brazylii, zachêci³ wszystkich m³odych chrze¶cijan do stawania siê uczniami i misjonarzami Ewangelii.
Misyjna:

Aby na ca³ym kontynencie azjatyckim otwiera³y siê drzwi przed pos³añcami Ewangelii.

Niestety nie znalaz³am jeszcze w Internecie wyja¶nienia tych intencji przez ks. Ryszarda Machnika SJ.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Lipiec 2013, 20:33   

Proponuje w odniesieniu do intencji misyjnej ( Aby na ca³ym kontynencie azjatyckim otwiera³y siê drzwi przed pos³añcami Ewangelii ).
- Znalezc informacje odnosnie chrzescijanstwa na kontynencie azjatyckim ( kraje w ktorych chrzescijanstwo jest masowe, kraje w ktorych rozwija sie ono dynamicznie, inne kraje i ich charakterystyka pod wzgledem wiary chrzescijanskiej. Oczywiscie chodzi o drobne przyczynki do tego tematu, jesli ktos znalazl cos co go zainteresowalo.
- Dobrze byloby wiedziec cos o chrzescijanach , a nie tylko katolikach, aby nasze informacje mialy wymiar ekumeniczny.
- Formy ewangelizacji, charakterystyka religijnosci
- Na ile Dom Wschodni moze byc instrumentem ewangelizacji? Co moze przyniesc moj wyjazd do Libanu i wyjazd ks Przemka wraz z grupa do Egiptu?
- Na ile Sercowka ( Jachowka ) moglaby sie w te sprawe wpisac?
- Co moglby i co wnosi Dom Japonski w te sprawe ?


W odniesieniu do intencji ogolnej ( Aby ¦wiatowy Dzieñ M³odzie¿y, który odbywa siê w Brazylii, zachêci³ wszystkich m³odych chrze¶cijan do stawania siê uczniami i misjonarzami Ewangelii ).

W tym zakresie proponuje, abysmy zbierali , tak jak to zwykle czynimy, informacje i spostrzezenia, abysmy je komentowali , gdyz w ten sposob nie tylko wiemy ale i uczestniczymy w tym religijnym wydarzeniu. Na marginesie dodam, ze wczoraj , zupelnie "niechcacy" zaczalem w DOMu migawke wspomnieniowa , odnoszaca sie do dziecinstwa i tego co bylo dla mnie waznego w dziedzinie moich przezyc religijnych, co pozostawilo slad , z czego skorzystalem i za co dzisiaj jestem wdzieczny. Moze nam to pomoc zrozumiec dzici i mlodziez i moze pomoc lepiej im towarzyszyc w ich zyciu duchowym.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group