Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
MODLITWY I INTENCJE MODLITW(Niedziela-25-8-2013)
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2013, 10:28   MODLITWY I INTENCJE MODLITW(Niedziela-25-8-2013)

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...



Aby rodzice i wychowawcy pomagali nowym pokoleniom wzrastaæ, maj±c prawe sumienie i zgodnie z nim ¿yj±c.
Aby Ko¶cio³y partykularne kontynentu afrykañskiego, wierne przes³aniu ewangelicznemu, przyczynia³y siê do budowania pokoju i sprawiedliwo¶ci.


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 SierpieÅ„ 2013, 07:10   

Sw.Monika jest wzorem zbawiennej modlitwy, to znaczy modlitwy skutecznej, przynoszacej zbawczy owoc nawrocenia . Jest ona jednoczesnie patronka wytrwalej modlitwy, szczegolnie za ludzi nam bliskich. Jej syn, poganin, zyjacy w stanie duchowego i moralnego zagubienia, dzieki jej modlitwie zostal wielkim swietym.
Prosmy o dar modlitwy o jakim wspomina dzisiaj sw. Pawel – modlitwy zaangazowanej, ktora jest darem z samego siebie, czystej, nie szukajacej wlasnej chwaly modlacego, ale wielbiacej Boga i przynoszacej dar Bozej laski temu za kogo ja ofiarujemy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 SierpieÅ„ 2013, 07:12   

(Ps 139,1-5)
REFREN: Panie, przenikasz i znasz mnie ca³ego.
Przenikasz i znasz mnie, Panie
Ty wiesz, kiedy siedzê i wstajê.
Z daleka spostrzegasz moje my¶li
przygl±dasz siê jak spoczywam i chodzê
i znasz wszystkie moje drogi.
Zanim s³owo znajdzie siê na moim jêzyku,
Ty, Panie, ju¿ znasz je w ca³o¶ci.
Ty ze wszystkich stron mnie ogarniasz
i k³adziesz na mnie sw± rêkê.

Panie Ty nie czekasz na przekaz moich informacji, na skrupulatne skladanie wyjasnien z mojej strony albo na ukladanie przekonywujacych usprawiedliwien... Ty znasz mnie dobrze, lepiej anizeli ja znam samego siebie. Panie Ty mnie prowadz, ucz, umacniaj. Panie spraw aby szedl droga Prawdy i zebym zostal zbawiony.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 SierpieÅ„ 2013, 07:17   Czas Bozego zniwa

„Oni og³osz± chwa³ê moj± w¶ród narodów”.(Iz 66, 19)
Bedzie to wielki czas nawrocenia i zrozumienia, czas liturgii zbawienia obejmujacej caly swiat, wszystkie ludy, cala ich historie ktora znajdzie swoje spelnienie w powtornym przyjsciu Chrystusa na ktore czekamy sprawujac Eucharystie i zyjac w sposob eucharystyczny na codzien.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 SierpieÅ„ 2013, 07:19   

Niech wam rece nie opadaja ! Nie zatrzymujcie sie w drodze. Wasze zbawienie jest blisko w trudnych dniach kiedy wydaje sie wam, ze Bog jest daleki, ze was opuscil , gdy was cos w zyciu boli. Jest to dla „waszego dobra, abyscie byli uczestnikami swietosci Bozej”. (zob.Hbr 12,11)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 SierpieÅ„ 2013, 07:20   

Nie nalezy sie kierowac wzorcami sukcesu i popularnosci, ktore proponuje swiat, uzywajac presji medialnej i lansujac rozne mody, jako sposob na osiagniecie szczescia. Ewangelia inaczej patrzy na zycie ludzkie anizeli swiat i proponuje inne od niego wartosci i inne wzorce zachowan zyciowych. Nie aprobuje ich i nie wspiera nasza cywilizacja, dlatego stanowi± ona „ciasne drzwi” ale paradoksalnie, to wlasnie przez nie wchodzi sie do Bozego Krolestwa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 SierpieÅ„ 2013, 21:20   

A w rekolekcjach modlimy sie o spotkanie z Bogiem osobowym, a nie jak to sugeruje nowa moda New Age - z energia, moca , sila , czy madroscia bezosobowa, ktora przekazuje nam fluidy, moce, promieniowania, jako sposob na samozbawienie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 SierpieÅ„ 2013, 06:48   

Dzisiaj zaproponuje rekolektantom DZIEN UNIWERSALNEGO POJEDNANIA

Dzisiaj czytac bedziemy poemat stworzenia. Ilustrowala go bedzie muzyka zywiolow: woda, wiatr, drzewa i wszystkie ptaki, wszystkie odglosy zwierzat i cykady oczywiscie w upalne poludnie i w ciszy wieczoru. Dzisiaj bedzie dzien pojednania z przyroda ktora stworzyl Wielki Ogrodnik Ziemi i Nieba. Dzisiaj bedziemy calowac kwiaty i tulic sie do drzew ktore nosza na sobie rany naszego zlego traktowania. Przepraszac bedziemy slonce, do ziemi bic poklonem, bedziemy mowili: Panie wszystko tak pieknie stworzyles, wszystko co na ziemi zyje i w powietrzu fruwa jest pozyteczne i dobre, ale uwiodlo nas zlo. Zamiast pokoju wybralismy wojne, zamiast troski o ziemie zaczelismy ja lupic i powiekszalismy nieustannie obszar zniszczenia a nasze serca staly sie twarde i nieczule. Dzisiaj Cie przepraszamy. Zalujemy za brak szacunku dla Twojego Dziela, zalujemy i prosimy Ciebie abys nas uzdrowil, abysmy stali sie przyjaciolmi wszelkiego stworzenia. Wpierw zas Panie spraw aby nasze serca mialy milosc do Ciebie i aby pojednaly sie miedzy soba, tak aby czlowiek nie nienawidzil czlowieka i aby kazdy czlowiek byl przyjacielem samego siebie.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 28 SierpieÅ„ 2013, 08:08   

Bardzo piêkny, m±dry i dobry tekst. Postaram siê zapamiêtaæ.
Od jakiego¶ czasu marzê, ¿eby takich dobrych tekstów by³o na tej stronie wiêcej.
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 28 SierpieÅ„ 2013, 09:40   

"Przepraszac bedziemy slonce, do ziemi bic poklonem, bedziemy mowili: Panie wszystko tak pieknie stworzyles, wszystko co na ziemi zyje i w powietrzu fruwa jest pozyteczne i dobre, ale uwiodlo nas zlo."

Eksperyment, obawiam siê, przekraczaj±cy granice poprawno¶ci religijnej. Jakby powrót do religijno¶ci naturalnej. Mo¿e to jednak nie ma wiêkszego znaczenia, gdy nie oskar¿aj±c tamtych, prosimy o przemianê na lepsze serc naszych.
_________________
R-k DMM
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 SierpieÅ„ 2013, 11:06   

Jezeli nie zna sie i nie dba o wartosci fundamentalne i nie opiera sie o nie dzialania, wowczas ludzka niewiedza, zapal i ambicje staja sie toksyczne i czynia z czlowieka fanatyka, fundamentaliste. Jest to najgorszy rodzaj bezboznosci, bo jest to bezboznosc o znamionach relgijnosci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 SierpieÅ„ 2013, 11:17   

Medytacja jest sztuka modlitwy, jest dialogiem , zwracaniem sie do Boga po to aby Jego uslyszec i kierowac sie w zyciu zgodnie z tym co On na temat moich spraw mysli, a nie szukaniem sposobu na przekonanie Go do tego co ja chce uzyskac, szukajac do tego jak najbardziej przekonywujacej argumentacji i jak najskuteczniejszych sposobow wywierania na Niego presji. Prawdziwa modlitwa jest powierzeniem Mu samego siebie i wszystkie swoje nadzieje i oczekiwania , wierzac z synowska ufnoscia , ze On chce mi pomoc i tej pomocy udzieli w najlepszy dla mnie sposob. Powierzam Bogu nie tylko to o CO mi chodzi, ale rowniez dziele sie z Nim tym JAK patrze na cala sprawe i DLACZEGO pragne okreslonego skutku.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 SierpieÅ„ 2013, 06:50   

Glowa proroka przyrzadzana jest po dzis dzien na roznych biesiadach swiata jako glowne danie tychze biesiad, albo jako wykwintne danie tylko dla wtajemniczonych.

Po dzis dzien stosuje sie rozne mniej lub bardziej rytualne tance smierci ktore sa zlowieszczym symbolem mordowania czlowieka. Niejedna dyskoteka z boksami na szybki seks w przerwach jest tego przykladem. Zabija sie na nich czlowieczenstwo.

Skandale morodowania czlowieka sprawiedliwego, ktory mowi krolowi Boza prawde odbywaja sie na naszych oczach. Wykorzystuje sie do tego biale rekawiczki dyplomacji albo piekno ludzkiego ciala.

Trawestacja zla - ubieranie go w szaty krolewskiego kaprysu, zasmucenia, zwiazania przysiega, wzgladu na nastroje panstwowych notabli - to nagminny sposob jego kamuflowania.

Nie ma happy endu dla mrocznej orgii krzyzowego meczenstwa – jest tylko i jest AZ - ZBAWIENIE.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 30 SierpieÅ„ 2013, 05:55   

Modlmy sie za wszystkich powracajacych z wakacji, za nasza Dorote i wszystkich DOMownikow.
Niech Bog ich doprowadzi szczesliwie do domow.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 30 SierpieÅ„ 2013, 06:48   

Boze prowadz !
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 30 SierpieÅ„ 2013, 08:08   

Niech Bóg prowadzi!
_________________
Z Bogiem!
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 30 SierpieÅ„ 2013, 17:04   Tydzieñ Modlitwy o Pokój w Syrii. Przy³±cz siê!

Tydzieñ Modlitwy o Pokój w Syrii. Przy³±cz siê!

W dniach od 30 sierpnia do 6 wrze¶nia w 17 krajach, w których obecne jest dzie³o "Pomoc Ko¶cio³owi w Cierpieniu" (ACS), trwaæ bêdzie Tydzieñ Modlitwy o Pokój w Syrii. Pocz±tkowo by³ on planowany na pa¼dziernik, jednak¿e wydarzenia ostatnich dni w tym kraju sprawi³y, ¿e nie mo¿na czekaæ - stwierdza komunikat francuskiej sekcji dzie³a, przes³any do watykañskiej agencji misyjnej FIDES.

Oto tekst modlitwy po polsku: "Bo¿e mi³osierny, wys³uchaj krzyku narodu syryjskiego, pociesz tych, którzy cierpi± wskutek przemocy, ukój tych, którzy op³akuj± swych zmar³ych, przemieñ serca tych, którzy chwycili za broñ, chroñ tych, którzy s± zaanga¿owani na rzecz pokoju. Bo¿e nadziei, natchnij przywódców do wybrania pokoju zamiast przemocy i do szukania pojednania ze swymi wrogami".

Wiêcej na:
http://www.deon.pl/religi...zylacz-sie.html
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2013, 06:49   

Boze zatrzymaj smiertelne skutki krzywdy ktora wyrzadza czlowiek czlowiekowi, zatrzymaj zlo ktore sie na swiecie szerzy. Matko Jezusa i Matko Nasza, Opiekunko tej ziemi ktora cierpisz razem z Jej mieszkancami, niech nasza modlitwa natchnie nas i innych dzialaniem aby zlo nie panowalo nad sercami ludzi i nie niszczylo swiata w ktorym zyjemy.
Przylaczmy sie do tej modlitwy, albo raczej trwajmy w niej, bo modlimy sie przeciez w tej intencji od dawna.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2013, 07:17   

Tak.
_________________
BML
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 WrzesieÅ„ 2013, 00:41   

Trwajmy nadal w modlitwie o pokoj w Syrii, by byla skuteczna i przyniosla zakonczenie bezsensownej, okrutnej wojny,smiertelnego cierpienia ludzi.
Mogl sie za nami i z nami, Swieta Boza Rodzicielko.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group