Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
31o8o2013(sobota)--o--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2013, 01:50   31o8o2013(sobota)--o--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Nie bójcie siê! Oto zwiastujê wam rado¶æ wielk±,
... narodzi³ siê wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2013, 01:57   

K+M+B

31-8-2013 sobota

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Choæ chcê

niewidzialn± rêk± natchnienia
zielonym w±wozem nadziei
prowadzisz mnie do swego domu
daleko jeszcze Bo¿e ?
nies³yszalnym dla uszu g³osem
o aksamitnej ciep³ej barwie
przekonujesz mnie cierpliwie
¿e du¿o lepiej jest Ci ze mn±
ani¿eli mnie ze sob± samym
mimo blisko¶ci Twojego oddechu
który czujê na sobie
mimo ca³ego ciep³a w Twoim aksamitnym g³osie
nie umiem towarzyszyæ Tobie Bo¿e
choæ chcê....A mo¿e wcale nie

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

On, bêd±c niewidzialnym Bogiem, ukaza³ siê naszym oczom w ludzkim ciele, zrodzony przed wiekami zacz±³ istnieæ w czasie, aby pod¼wign±æ wszystko, co grzech poni¿y³, odnowiæ ca³e stworzenie i zb³±kan± ludzko¶æ doprowadziæ do królestwa niebieskiego. Dlatego niebo i ziemia z uwielbieniem ¶piewaj± Tobie pie¶ñ now± i my z wszystkimi zastêpami Anio³ów wys³awiamy Ciebie.
(Z prefacji o Narodzeniu Pañskim)

Prawda wiary, mówi±ca o tym, ¿e: S³owo sta³o siê cz³owiekiem i zamieszka³o miêdzy nami (J 1,14), staje siê dla nas bardziej oczywista wówczas, gdy adorujemy Bo¿e Dzieciê, po³o¿one w ¿³óbku. Widzimy wtedy wyra¼niej, ¿e sam Bóg w osobie swego Syna sta³ siê Cz³owiekiem i wszed³ w dzieje ¶wiata i nadal wchodzi w historiê ka¿dego z nas. Jezus rodzi siê w naszych sercach, przychodzi do naszych wspólnot, rodzin, spo³eczno¶ci, ale za ka¿dym razem rodzi siê w¶ród innych ludzi. Historia braku miejsca w gospodzie dla Jego brzemiennej Matki powtarza siê i dzisiaj.
-http://www.gron.com/med0101.htm

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2013, 01:59   

"Bo¿e mi³osierny, wys³uchaj krzyku narodu syryjskiego, pociesz tych, którzy cierpi± wskutek przemocy, ukój tych, którzy op³akuj± swych zmar³ych, przemieñ serca tych, którzy chwycili za broñ, chroñ tych, którzy s± zaanga¿owani na rzecz pokoju. Bo¿e nadziei, natchnij przywódców do wybrania pokoju zamiast przemocy i do szukania pojednania ze swymi wrogami".
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2013, 07:22   

Amen.
_________________
BML
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2013, 07:48   

Dziele sie z Wami, Kochani, tym, co dzisiaj z samego rana otrzymalam...Najpierw wezwanie Rozancowo - DOMowe od Eli "Japonskiej", zdanie Anio³a do Pasterzy:"Nie bojcie sie! Zwiastuje wam radosc wielka!...". Ale jeszcze nie odmowilam Tajemnicy Bozego Narodzenia. Z Radiem, o 6.30 odmawialam Cz.Bolesna Rózanca. Odmawia³am niechetnie, "na si³e"...Przy ostatniej Tajemnicy - smierci Pana Jezusa, dotarlo do mnie, jak straszne bylo Jezusa umieranie za tych, ktorzy Bogu wyrzadzili tyle przykrosci...Ma sens modlitwa w oschlosci - zrozumialam...Dotarla do mnie waga JEGO modlitwy z krzyza: "wybacz im, bo nie wiedza, co czynia..."Tylko Bog, mimo bolu, mogl tak powiedziec...
Potem, podczas Mszy, uslyszalam przypowiesc o talentach...Pomyslalam, ze moim talentem dzsiejszym byla refleksja przy Rozancu, ktorym sie z Wami dzielê...Moze to byl nie jeden a trzy talenty?..."Kto wiecej Bogu z tych talentow daje, tym wiecej otrzyma..".
Brak mi slow na wyrazenie tego, co chcialabym oddac...Za duzo ich rzucilam, czyli moze sprawe przegadalam...Przepraszam...
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group