Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
2o9o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 WrzesieÅ„ 2013, 03:49   2o9o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Bogu objawiaj±cemu nale¿y okazaæ «pos³uszeñstwo wiary»
... przez które cz³owiek z wolnej woli powierza siê Bogu, okazuj±c
«pe³n± uleg³o¶æ rozumu i woli wobec Boga objawiaj±cego»”
-http://www.opoka.org.pl/
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 WrzesieÅ„ 2013, 03:56   

K+M+B

2-9-2013 poniedzialek

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Klêczeniem

klêczeniem bo nie umiem inaczej wyraziæ
rado¶ci pasterzy z którymi tej nocy
pobieg³em do Betlejem aby Ciê powitaæ
klêczeniem bo nie mog³o mi siê pomie¶ciæ w g³owie
¿e nie w gromach przyszed³e¶ i nie w b³yskawicach
ale jako niemowlê
które z czu³o¶ci± tuli³a do piersi
Naj¶wiêtsza Dziewica

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

Zg³êbiaj±c istotê ma³¿eñstwa, zarówno ¶w. Augustyn, jak i ¶w. Tomasz widz± j± niezmiennie w „nierozerwalnym zjednoczeniu dusz”, w „zjednoczeniu serc” i we „wzajemnej zgodzie”. to jest w tym, co w sposób wzorcowy ujawni³o siê w ma³¿eñstwie Maryi i Józefa. W kulminacyjnym momencie dziejów zbawienia, gdy Bóg objawia sw± mi³o¶æ do rodzaju ludzkiego poprzez dar S³owa, w³a¶nie to ma³¿eñstwo w pe³nej „wolno¶ci” realizuje „oblubieñczy dar z siebie”, przyjmuj±c i wyra¿aj±c ow± mi³o¶æ. „W tym wielkim przedsiêwziêciu odnowy wszystkich rzeczy w Chrystusie, ma³¿eñstwo — tak¿e ono oczyszczone i odnowione — staje siê now± rzeczywisto¶ci±, sakramentem nowego Przymierza. I oto na progu Nowego Testamentu, jak niegdy¶ na pocz±tku Starego, staje para ma³¿onków. Ale podczas gdy ma³¿eñstwo Adama i Ewy sta³o siê ¼ród³em z³a, które ogarnê³o ca³y ¶wiat, ma³¿eñstwo Józefa i Maryi stanowi szczyt, z którego ¶wiêto¶æ rozlewa siê na ca³± ziemiê. Zbawiciel rozpocz±³ dzie³o zbawienia od tej dziewiczej i ¶wiêtej unii, w której objawia siê Jego wszechmocna wola oczyszczenia i u¶wiêcenia rodziny, tego sanktuarium mi³o¶ci i kolebki ¿ycia”.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 WrzesieÅ„ 2013, 07:54   

Otrzymalem nastepujacy mail, ktory dotyczy Rozanca, dlatego go zamieszczam tutaj:

Niech bêdzie pochwalony Jezus Chrystus!
Kochani,
przed chwil± dosta³am maila z wie¶ciami z Medziugorja, ¿e dzisiaj Matka Bo¿a prosi³a o modlitwe ró¿añcow± aby unikn±æ wojny ¶wiatowej przez problem Syrii. ewa

Data: 31 sierpnia 2013, 19:37:59
Temat: messaggio da Medjugorje
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 2 WrzesieÅ„ 2013, 08:10   

Ja - o obrazku, ktory Ela zamiescila przy dzisiejszym, poniedzialkowym Rozancu...W pierwszej chwili, gdy nañ spojrzalam, wydal mi sie pospolity, moze nawet "kiczowaty"...ale
chwilke pozniej przemowil...Artysta uchwycil moment, za ktory kazda, mysle, matka powiedzialaby - "dla takiej chwili warto ¿yæ..." - Dziecko usmiechnelo sie do Niej!...Nikt je tego nie uczyl...Dar od Stworcy...Szkoda, ze ja tego akurat nie otrzymalam...Ale i tak czuje sie przez NIEGO szczodrze obdarowana...
I jeszcze jednego zazdroszcze ma³zonkom...Ale to prawie temat tabu...Skopiuje wiec fragment pewnego, chrzescijanskiego wywiadu:

http://www.przewodnik-kat..._kamasutra.html

Katolicka Kamasutra?
autor: Natalia Budzyñska

Z o. Ksawerym Knotzem, kapucynem, duszpasterzem ma³¿eñstw, autorem ksi±¿ki „Akt ma³¿eñski. Szansa spotkania z Bogiem i wspó³ma³¿onkiem”, rozmawia Natalia Budzyñska

(...)Pisze Ojciec, ¿e „Ekstazê zwi±zan± z rado¶ci± wspó³¿ycia seksualnego mo¿na porównaæ do szczê¶cia ¿ycia wiecznego". Mocne s³owa. Mo¿e je Ojciec wyja¶niæ?

- Je¿eli ju¿ uznamy, ¿e Bóg stworzy³ mê¿czyznê i kobietê w taki sposób, ¿e ich wzajemna mi³o¶æ owocuje nie tylko dzieckiem, ale tak¿e rado¶ci± i przyjemno¶ci± bycia razem i w tak prze¿ywanej wiêzi, w³a¶nie bardzo po ludzku, jest Bóg, to trzeba jeszcze dodaæ, ¿e szukanie przyjemno¶ci zgodnie z fizjologi± jest zaplanowane przez Pana Boga dla ma³¿onków. Jest Bo¿ym darem, z którego mo¿na korzystaæ i siê z niego cieszyæ. Ka¿dy za¶ wie, ¿e wype³nieniem tej przyjemno¶ci jest orgazm. Gdybym powiedzia³, ¿e Bóg stworzy³ cz³owieka, nikt wierz±cy by mi siê nie przeciwstawi³. Gdybym zapyta³, czy Bóg stworzy³ nam oczy czy rêce, te¿ pojawi³aby siê pozytywna odpowied¼. Nawet kto¶ zapewne by dopowiedzia³, ¿e mamy te czê¶ci cia³a tak¿e po to, aby podziwiaæ piêkno stworzenia Bo¿ego i pracowaæ dla Bo¿ej chwa³y. Natomiast, gdy pytam dok³adniej, czy Bóg stworzy³ te¿ genitalia, odpowied¼ nie jest ju¿ tak oczywista. Czy tymi czê¶ciami cia³a mo¿na wype³niaæ wolê Bo¿±? U¶wiêcaæ siê? A przyjemno¶æ seksualna? A orgazm? Czy one s± te¿ darem od Boga? My¶lenie biologiczne, które jest nam wpajane, redukuje przyjemno¶æ do samej fizjologii. Mamy ¿yæ w zgodzie z jej procesami, ale przyjemno¶æ to nie tylko sama fizjologia, to tak¿e blisko¶æ i mi³o¶æ psychiczna, i dary Ducha ¦wiêtego - pokój, rado¶æ, mi³o¶æ, uprzejmo¶æ, ³agodno¶æ, które wierz±cy ma³¿onkowie otrzymuj± w czasie komunii ich cia³. Ja tylko pytam o uznanie konsekwencji, jakie p³yn± z sakramentu ma³¿eñstwa ¶wiadomie prze¿ywanego. Gdy cz³owiek oddaje swoje ¿ycie Bogu, tak¿e i seksualne, to Bóg daje swoje dary Ducha, tak¿e w momencie wspó³¿ycia seksualnego. Po prostu taka jest droga do ¶wiêto¶ci ma³¿onków katolickich. A ¶wiêto¶æ polega na tym, ¿e we wszystkim, co siê robi i prze¿ywa, chce siê ¿yæ dla Boga, odkrywa siê Jego obecno¶æ i do Niego siê przybli¿a....
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 2 WrzesieÅ„ 2013, 09:08   

Bardzo lubiê wszystkie wizerunki u¶miechniêtej Madonny. Bardzo rzadko spotyka siê takie spojrzenie na Jej ¿ycie, wiêc tym bardziej ich wyszukujê.
Zosiu, niezwyk³e s± Twoje komentarze, niezwyk³e cytaty.
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 WrzesieÅ„ 2013, 03:48   

O jedno tylko proszê, o jedno zabiegam abym zawsze mog³a przebywaæ w jego domu.

Obrazek bardzo mi sie podoba. Czêsto zapominamy o rado¶ci, która niesie ze sob± nauka Chrystusa
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 WrzesieÅ„ 2013, 03:50   

Bardzo piêkna wypowiedz Zosiu. Bóg zap³aæ
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 WrzesieÅ„ 2013, 08:04   

Zamieszczony obrazek jakby malo odpowiadal tresci twojego postu Zosiu , gdyz sw. Jozef jest na nim przedstawiony jako staruszk, co ma wykluczac wszelkie skojarzenia erotyczne ich zwiazku. Istotnie, Kosciol wierzy , ze dziewictwo Maryi nie tylko dotyczy poczecia przez Nia Jezusa ("Duch Swiety zstapi na ciebie i moc Najwyzszego cie osloni") ale dotyczy rowniez calego Jej zycia i dlatego jedno z Jej imion brzmi : Najswietsza Dziewica. Sa oni oboje wpatrzeni w Dzieciatko Jezus i to stanowi istote ich dziewiczego zycia. Rowniez ludzie zonaci w tym skoncentrowaniu sie na Jezusie znajduja fundament ich wzajemnego po-zycia, inaczej zredukuja je tylko do cielesnosci i w rezultacie rowniez cielesnosc pozawiona glebi straci swoja wartosc i moznosc dania satysfakcji. Wierzymy w szczescie wieczne nie jako istoty duchowe, ale jako ludzie zmartwychwstali w ich cialach. Nie ma najmniejszej watpliwosci, ze cialo bedzie istotna komponenta szczescia wiecznego, gdyz jest ono istotna komponenta naszego czlowieczenstwa.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 3 WrzesieÅ„ 2013, 16:13   

Ktos powiedzial, ze NIEBO - to bêdzie kontemplowanie Boga w ekstazie...Mysle, ze takie niebo mia³a Swieta Dziewicza Rodzina Maryi i Józefa z Jezusem juz tu - na tym ¶wiecie...I mysle, ze takie niebo miewali, przynajmniej czasami, przynajmniej niektorzy - nasi ziemscy ¦wiêci...

Tajemnica Bo¿ego ¿ycia

czujê siê tak jakbym by³ latawcem
tym latawcem kto¶ podniebnie ko³ysa³
tak jakbym by³ pe³en liter
kto¶ umia³ siê te litery sk³adaæ i czytaæ

jak sekretn± mowê s³oñca
rozumie bia³a twarz ksiê¿yca
tak prosta I tak oczywista jest w nas
tajemnica Bo¿ego ¿ycia


Trudna przyja¼ñ

przeci±³e¶ Panie prosta drogê jego milczenia
swoim trudnym wezwaniem
po bardzo stromej prawdzie kaza³e¶ mu siê wspinaæ
do dyspozycji mia³ tylko ciesielskie narzêdzia
ma³y dom w Nazarecie razem z warsztatem
i skrawek ziemi przed domem
tutaj zosta³o posiane Ziarno Wiecznego Chleba
Maryja przez d³ugie dziewiêæ miesiêcy nosi³a je w swoim ciele
a¿ przysz³o na ¶wiat w Betlejem
spe³ni³o siê Twoje przyrzeczenie
i na naszych oczach
zaczê³a siê przemieniaæ Ewangelia
w m³odego mê¿czyznê
z ma³ego dziecka


Wiersze O.Zygmunta Kwiatkowskiego
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 WrzesieÅ„ 2013, 19:56   

Ten ostatni wiersz brzmial by dzisiaj :


Trudna przyja¼ñ

przeci±³e¶ Panie prosta drogê jego milczenia
swoim trudnym wezwaniem
po bardzo stromej prawdzie kaza³e¶ mu siê wspinaæ
do dyspozycji mia³ tylko ciesielskie narzêdzia
ma³y dom w Nazarecie razem z warsztatem
i skrawek ziemi przed domem
tutaj zosta³o posiane Ziarno Wiecznego Chleba
Maryja przez d³ugie dziewiêæ miesiêcy
troszczyla sie o nie
a¿ przysz³o na ¶wiat w Betlejem
gdzie spe³ni³o siê Twoje przyrzeczenie
i na naszych oczach
zaczê³a siê przemieniaæ Ewangelia
w m³odego mê¿czyznê
o Boskiej duszy i ludzkim ciele
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group