Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Konkretne zadanie
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 WrzesieÅ„ 2013, 15:56   Konkretne zadanie

Wlasnie dzisiaj otrzymalem telefon z Bialej Podlaskiej. Sa tam skoszarowani uchodzcy z roznych krajow, glownie Czeczency. Jest tam dwoch Syryjczykow ( jeden z nich Wahib, krewny dobrze mi znanej siostry zakonnej z Damaszku, jest on mlodym chlopakiem, z zawodu fryzjerem). Drugi tez chrzescijaninem, nie wiem jaki fach reprezentuje, a trzeci, z Aleppo doktor jakiegos kierunku inzynieryjnego, ktory jest z kolei muzulmaninem. Otrzymali pozwolenie na pobyt w Polsce i poradzono im aby usadowili sie na terenie naszego kraju tam gdzie im wygodnie. Zadzwonil do mnie i chetnie wezme sie do rzeczy ale oczywiscie brakuje mi doswiadczenia. Z peiniedzmi sobie radza. Doktor inzynier zna jezyk rosyjski, dlatego jest im bardzo przydatny. Porozmawiam z nimi ktoregos dnia to dowiem sie wiecej i wywnioskuje jakie srodowisko, jakie miejsce byloby dla nich najbardziej odpowiednie i gdzie mogliby zlapac jakas prace.
To tyle. Licze na wsparcie modlitewne i moze jakas idee... Niech to bedzie konkretnym wyrazem wlaczenia sie w modlitwe papieza i calego swiata za Syrie, za pokoj na swiecie... Jutro bedzie u nas tez czuwanie modlitewne od godz. 19 tej jak w Rzymie. Jesli komus nie uda sie wyjazd do bazyliki sw. Piotra, zapraszam do naszego kosciola w Lodzi. Bedzie tez siostra Klaudiusza, znajoma z Japonii i mam nadzieje, ze odmowi koronke do Milosierdzia Bozego po japonsku, oczywicie my bedziemy odpowiadali po polsku. Ja pewnie z arabskim tez sie wlacze.
Szczesc Boze !
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 WrzesieÅ„ 2013, 18:41   

Gdybysmy mogli cos dla nich zrobic ....jestesmy pod telefonem lub oczekujemy kontaktu poprzez wiadomosci prywatne w DOMu,ewentualnie e-mail.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 7 WrzesieÅ„ 2013, 07:12   

Ja rozpocznê modlitw± przy o³tarzu papieskim w Starym Saczu.
_________________
BML
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 WrzesieÅ„ 2013, 08:09   

Bede z Wami. Prosze serdecznie pozdrowic siostre Klaudiusze i powiedziec, ze czekam na jej powrot, bo bez niej ani rusz
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group