Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Formacja
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 WrzesieÅ„ 2013, 23:28   Formacja

Oto program formacyjny dla nas i dla calego Kosciola

(Kol 3,12-17)
Jako wiêc wybrañcy Bo¿y - ¶wiêci i umi³owani - obleczcie siê w serdeczne mi³osierdzie, dobroæ, pokorê, cicho¶æ, cierpliwo¶æ,

znosz±c jedni drugich i wybaczaj±c sobie nawzajem, je¶liby mia³ kto¶ zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczy³ wam, tak i wy!

Na to za¶ wszystko /przyobleczcie/ mi³o¶æ, która jest wiêzi± doskona³o¶ci.

A sercami waszymi niech rz±dzi pokój Chrystusowy, do którego te¿ zostali¶cie wezwani w jednym Ciele.

I b±d¼cie wdziêczni!

S³owo Chrystusa niech w was przebywa z /ca³ym swym/ bogactwem:
z wszelk± m±dro¶ci± nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pie¶ni pe³ne ducha,

pod wp³ywem ³aski ¶piewaj±c Bogu w waszych sercach.

I wszystko, cokolwiek dzia³acie s³owem lub czynem, wszystko /czyñcie/ w imiê Pana Jezusa, dziêkuj±c Bogu Ojcu przez Niego.


Widze wezwanie : " I badzcie wdzieczni" jako szczegolnie aktualne. A ty co o na ten temat sadzisz ?
 
 
Alina


WysÅ‚any: 12 WrzesieÅ„ 2013, 10:22   

Wdziêczno¶æ jest odpowiedzi± pokornego serca na dar. Aby serce wype³ni³o siê wdziêczno¶ci± trzeba najpierw poczuæ siê obdarowanym. Najwiêkszym darem jest Mi³o¶æ, któr± Bóg da³ nam w Jezusie Chrystusie i która przychodzi do nas w ka¿dym cz³owieku ¿yj±cym Jego Duchem. Cierpliwo¶æ, ³agodno¶æ, dobroæ, serdeczne mi³osierdzie , które nape³niaj± wdziêczno¶cia nasze serca i ucz± nas odpowiadaæ tym samym - s± obliczami Mi³o¶ci.
Bóg jest ¬RÓD£EM, jest gorej±cym ogniskiem Mi³o¶ci. Oby¶my chcieli zbli¿aæ siê do Tego ¬ród³a.
Oby¶my ka¿dego dnia czuli siê wybrani , umi³owani i obdarowani ponad miarê. Wtedy bowiem poczujemy w sobie wdziêczno¶æ i serdeczne mi³osierdzie. Odkryjemy prawdziw± dobroæ, ³agodno¶æ, cicho¶æ, pokorê i cierpliwo¶æ. Bêdziemy w stanie szczerze sobie wybaczaæ i bez zbytniego wysi³ku woli, za to z pokor± i mi³o¶ci±- znosiæ siebie nawzajem.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 WrzesieÅ„ 2013, 08:41   

Sadze tak samo jak Alina. Trudno lepiej sie odniesc do pytania i lepiej odpowiedziec. Grzeszna slabosc moja, nie ulatwia mi jednak zadania wypelniania tego "Jezusowego uzupelnienia do Dekalogu" Bez pomocy Ducha Swietego nie dam rady, wiec prosze Go o pomoc bym byla kazdego dnia coraz lepsza,czyli cierpliwsza, cichsza....
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group