Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
2o10o2013(sroda)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 PaĽdziernik 2013, 04:33   2o10o2013(sroda)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

(Ps 103,21)
B³ogos³awcie Pana, wszyscy Jego Anio³owie, wszyscy s³udzy, pe³ni±cy Jego wolê!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 PaĽdziernik 2013, 04:44   

K+M+B

2-10-2013 sroda

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//
http://www.youtube.com/watch?v=ue7-VjuMZZk

¦wiêty Aniele Stró¿u,
który z Bo¿ego nakazu czuwasz nade mn±,
abym nie poniós³ szkody na duszy i ciele,
b±d¼ moim doradc±, abym nie zboczy³ z dobrej drogi ¿ycia,
pomó¿ mi powstaæ, gdy upadnê, dodawaj odwagi.
Proszê tak¿e, by¶ w porê podsuwa³ mi dobre my¶li i pragnienia,
których spe³nienie bêdzie siê podoba³o Bogu
i przyniesie po¿ytek ludziom.
Gdybym jednak okazywa³ lekcewa¿enie wzglêdem Ciebie
i Twoich starañ o moje dobro,
wstrz±¶nij mn±, stañ mi na drodze, b±d¼ przeszkod± dla mnie.
Proszê tak¿e, aby Twoja obecno¶æ by³a otuch± dla mnie,
gdy przyjdzie godzina osamotnienia i ¶mierci.
Czuwaj nade mn±,
a¿ doprowadzisz mnie przed oblicze Ojca Niebieskiego.
Amen.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------
Anio³owie Stró¿e swymi natchnieniami i o¶wieceniami umacniaj± nasz± wiarê w zmartwychwstanie Chrystusa, którego ogl±daj± twarz± w twarz. Anio³ zmartwychwstania zachêca uczniów, by udali siê do Galilei. My równie¿ mamy siê udawaæ na spotkanie z Jezusem w niedzielnej Mszy ¶w., gdzie Pan Zmartwychwsta³y, przychodz±c do nas, wprowadza nas w tajemnicê swojej ¶mierci i zmartwychwstania, które uobecnia w ofierze Mszy ¶wiêtej.

Aniele Stró¿u, który widzisz Jezusa twarz± w twarz, umacniaj moj± wiarê, bym przejawiaj±c j± wype³nianiem woli Bo¿ej, zawartej w Twoich przykazaniach, doszed³ do ogl±dania, razem z Tob±, zmartwychwsta³ego Pana. Amen.

Ze wszystkimi Anio³ami w Niebie uwielbiamy Ciê, Panie nasz.
Ze wszystkimi Anio³ami w Niebie wywy¿szamy Ciê, Ojcze nasz.


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------
„Kiedy uporczywie wpatrywali siê w Niego, jak wstêpowa³ do nieba, przyst±pili do nich dwaj mê¿owie w bia³ych szatach. I rzekli: «Mê¿owie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie siê w niebo? Ten Jezus, wziêty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieli¶cie Go wstêpuj±cego do nieba»”

(Dz 1, 10-11)

W ten sposób Anio³owie przypominaj± Aposto³om i nam:
- ¿e mamy wierzyæ w Jezusa i w Jego s³owa,
- ¿e mamy wype³niaæ Jego nakazy,
- ¿e mamy oczekiwaæ przyj¶cia Pana,
- ¿e na zawsze z³±czymy siê w Jego Królestwie.

¦wiêci Anio³owie, którzy w zachwyceniu kontemplujecie uwielbione Cz³owieczeñstwo Jezusa Chrystusa, wspomagajcie mnie w osi±gniêciu nieba. Amen.

Ze wszystkimi Anio³ami w Niebie uwielbiamy Ciê, Panie nasz.
Ze wszystkimi Anio³ami w Niebie wywy¿szamy Ciê, Ojcze nasz.


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------
Piotr Aposto³ mówi, ¿e Duch ¦wiêty zstêpuje na tych, którzy s± pos³uszni Bogu (por. Dz 5, 32). Chrystus wstêpuj±c do nieba, poleci³ Aposto³om, aby oczekiwali przyj¶cia Ducha ¦wiêtego: „Gdy Duch ¦wiêty zst±pi na was, otrzymacie Jego moc i bêdziecie moimi ¶wiadkami w Jerozolimie, w ca³ej Judei, i w Samarii, i a¿ po krañce ziemi” (Dz 1, 8). Z³±czeni z Anio³ami, uczniowie Pana trwali na modlitwie. Nasi Anio³owie Stró¿e przekazuj± nam równie¿ Jego dzia³anie, jako ¿e Duch ¦wiêty dzia³a przez nich. Oni przekazuj± nam Jego dzia³anie, a my mamy je przekazaæ innym jako owoce Ducha ¦wiêtego (Ga 5, 22-23), a wiêc okazywaæ mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.

Przyjd¼ Duchu ¦wiêty! Nape³nij mnie swym ¶wiat³em i moc±! Chcê poddaæ siê Twemu dzia³aniu. Równie¿ wtedy, gdy mi je przekazujesz przez Anio³ów. Prowad¼ mnie do zjednoczenia z Jezusem, a przez Niego z Ojcem. Amen.

Ze wszystkimi Anio³ami w Niebie uwielbiamy Ciê, Panie nasz.
Ze wszystkimi Anio³ami w Niebie wywy¿szamy Ciê, Ojcze nasz.


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------
Wniebowziêciu Maryi z dusz± i cia³em towarzyszy³y wszystkie chóry Anio³ów. Katechizm Ko¶cio³a Katolickiego podaje: „Po dope³nieniu swego ziemskiego ¿ycia Naj¶wiêtsza Dziewica Maryja zosta³a wziêta z cia³em i dusz± do nieba, gdzie uczestniczy ju¿ w chwale Zmartwychwstania swojego Syna, uprzedzaj±c zmartwychwstanie wszystkich cz³onków Jego Cia³a” (KKK, 974).

Aniele Stró¿u mój, który cieszysz siê ju¿ chwa³± nieba i zachwycasz siê piêkno¶ci± swojej Królowej, zanie¶ Jej moje b³agania, by swoim przemo¿nym wstawiennictwem wyjedna³a u Jezusa, mnie i wszystkim swoim dzieciom, chwa³ê królestwa niebieskiego. Amen.

Ze wszystkimi Anio³ami w Niebie uwielbiamy Ciê, Panie nasz.
Ze wszystkimi Anio³ami w Niebie wywy¿szamy Ciê, Ojcze nasz.


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------
Tradycja apostolska podaje nam, ¿e trzeciego dnia po za¶niêciu, po swojej ¶mierci, niepokalana dusza Maryi po³±czy³a siê z Jej przeczystym cia³em i otrzyma³a w niebie chwa³ê jako Królowa nieba i ziemi, Królowa Anio³ów i ca³ego wszech¶wiata. Otrzyma³a od Jezusa w³adzê nad wszystkimi stworzeniami i ³aski potrzebne dla zbawienia wszystkich ludzi. Anio³owie zachwycili siê chwa³± i piêkno¶ci± swojej Królowej i Pani. Przez Ni± ¶wiat³o ³aski Bo¿ej dochodzi do ¶w. Micha³a Archanio³a i do nich.

Aniele Stró¿u mój, dziêkujê za natchnienia i ³aski, które mi podajesz, a które wyprasza dla mnie Maryja, nasza Królowa i Pani. Dopomó¿ mi i¶æ drog± Bo¿ych przykazañ i doj¶æ do nieba. Amen.

Ze wszystkimi Anio³ami w Niebie uwielbiamy Ciê, Panie nasz.
Ze wszystkimi Anio³ami w Niebie wywy¿szamy Ciê, Ojcze nasz.


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 PaĽdziernik 2013, 15:15   

Dopiero teraz zauwazylam, ze takiego samego Aniola Stroza zamiescilam w Domu Japonskim. Niech nas prowadzi
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 PaĽdziernik 2013, 22:50   

Aniele Bozy Strozu moj, Ty zawsze przy mnie stoj. Rano, w wieczor, we dnie, w nocy, badz mi zawsze ku pomocy. Bron mnie od wszelkiego zlego i doprowadz do zywota wiecznego. Amen
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group