Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Zeby tylko nie zagluszyc mowy Aniolow.
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 PaĽdziernik 2013, 07:28   Zeby tylko nie zagluszyc mowy Aniolow.

Mowimy na niego “Dziadek”, ja dodaje „Samuraj”. Od strony jego zony koligacja rodzinna mojego meza. Bezdzietny, zone stracil 10 lat temu. 96 lat i od niedawna prawie caly czas w lozku. Na tym etapie jest juz zorganizowana pomoc socjalna, ktorej Dziadek wymyka sie wszelkimi sposobami(mimo zakladanych pampersow siusia przez okno wlasnego pokoju)
Lubimy Dziadka(!) i ciagle mamy z nim kontakt. Chodze pousmiechac sie do niego, zanosze mu lody, ktore lubi. Dziadek najbardziej lubi moja Asie i jej najczesciej sie zwierza, mysle, ze zwierza sie pierwszy raz w zyciu:
- ze kiedy przypadkiem znalazl zdjecie swojej mamy, to sie rozplakal,
- ze teraz dopiero docenia prace swojej zony i to co dla niego zrobila.
-...
Ja patrze na to w kontekscie tego Samuraja, kiedys bez zbednego usmiechu, patrzacego z gory na wszystko i wszystkich.
Mam wrazenie, ze w tej narastajacej samotnosci Dziadek otwiera sie na Aniolow.
Ze swojego lozka moze patrzec na ogrod. Jest tam krzak rozy, akurat teraz kwitnie.
Pare dni temu poprosil mnie, zebym zerwala najwieksza z rozy i wstawila do wazonu obok zdjecia jego zony.
Zeby tylko nie zagluszyc mowy Aniolow.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 PaĽdziernik 2013, 08:00   

W umierajacym dziadku-samuraju cos sie rodzi.

Bardzo ludzkie, podnoszace na duchu opowiadanie. Przy tej okazji Elu pozdrow serdecznie Asie.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 2 PaĽdziernik 2013, 08:53   

AUMNIE by³am w Lublinie i jak zwykle odwiedzi³am pani± Helenê, moj± znajom±, przyjaciela mojej rodziny. Ma 98 lat i mieszka w domu opieki. Jest samotna. Syna straci³a. Kiedy mia³a 86 lat, to stwierdzi³a, ¿e ju¿ nie ma si³y wnosiæ wêgla na trzecie piêtro starej kamienicy i przenios³a siê do domu opieki. Jest sprawna, pogodna i radosna. Jej przyjació³k± jest dawna s±siadka mojej ¶p. mamy. S±siadka musia³a przenie¶æ siê do tego domu raczej ze wzglêdu na konflikty rodzinne. Widzê jednak, ¿e ta zmiana bardzo dobrze na ni± wp³ynê³a, na jej pogodê ¿ycia.
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 2 PaĽdziernik 2013, 21:47   

Piêkne historie! Dom opieki niekoniecznie - z³y i rodzenie siê nowej jako¶ci w staro¶ci!! Przecudowne-daje perspektywy.
_________________
BML
 
 
Barbara G-D


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 2 PaĽdziernik 2013, 22:29   

Gdyby mog³a byæ przydatna jaka¶ pomoc tu na miejscu w Lublinie, czy zwyk³e odwiedziny, to ja chêtnie (507548263).
_________________
Barbara
 
 
Barbara G-D


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 2 PaĽdziernik 2013, 22:35   

P.S. Jeszcze w zwi±zku z p Helen± - znam domy i rodziny w Lublinie, gdzie brak wody, ³azienki, toalety, a powa¿nie chorzy mieszkañcy my¶l± z lêkiem o zimie, bo nie mog± sami wnie¶æ wêgla. Podobno jest tak te¿ w niektórych starych kamienicach Poznania.
_________________
Barbara
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 PaĽdziernik 2013, 08:45   

Basiu zapotrzebowanie na pomoc jest ogromne. Mo¿na np. w DPS przy Kosmonautów. Mój Legion Maryi przychodzi w ka¿d± sobotê rano aby pomagac przy dowiezieniu na posi³ek i karmieniu. Dlaczego to jest wa¿ne? W sobotê jest mniejsza obsada personelu i ci ludzie czekaj± na swój posi³ek, czêsto jest to juz zimne jedzenie. Po ¶niadaniu rozwozili¶my na pokoje i jeszcze chwila rozmowy. Rodzi³y siê bli¿sze lub dalsze znajomo¶ci. Za dwa tygodnie mam graæ i ¶piewaæ z jedn± z mieszkanek na jakim¶ spotkaniu domów.
Ale nie mo¿e to byæ z doskoku, okazjonalne tylko jako sta³e, na d³u¿sz± metê zobowi±zanie.
A mo¿e ja bym Ciebie u siebie wykorzysta³ na chwile przy tacie ¿ebym móg³ czasami gdzie¶ siê oderwaæ? :)
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 PaĽdziernik 2013, 09:06   

No to Elu zapoczatkowalas serie dobrych odruchow u roznych osob, u mnie tez.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 3 PaĽdziernik 2013, 09:27   

Trudno mi powiedzieæ, jakie potrzeby ma dom opieki, w którym mieszka pani Helena. Mie¶ci siê on na Archidiakoñskiej. Przez te wszystkie lata, kiedy tam zagl±dam, pensjonariusze wygl±daj± na zadbanych.
:)
Jednak z roznoszeniem posi³ków, zapewne problem jak wszêdzie.

http://www.dps-michelisowej.lublin.pl/
_________________
Z Bogiem!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 PaĽdziernik 2013, 14:09   

Zygmunt神父様
お久しぶりです。来年ポーランドに行くので、お会い出来たら嬉しいです。 
Asia

Powyzszy wpis jest dla Ojca od Asi i mniej wiecej znaczy:

Ojcze Zygmuncie
Dawno sie nie widzielismy. Poniewaz w przyszlym roku wybieram sie do Polski, bedzie mi bardzo milo Ojca spotkac.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2013, 21:33   

Zalatwione. Wpisalem w kalendarz , taki ktory nie ma kartek i nie szelesci , ale czuje.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group