Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Obietnica NMP - Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 12 PaĽdziernik 2013, 13:26   Obietnica NMP - Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje

Niepokalane Serce Maryi ¼ród³em nadziei i ocalenia
--------------------------------------------------------------------------------
http://www.sekretariatfat...ziei-i-ocalenia

Aby w³a¶ciwie odczytaæ g³ówny sens poruszanego tematu, nale¿y na pocz±tku u¶wiadomiæ sobie dwie fundamentalne kwestie:

1. Niepokalane Serce Maryi to najwa¿niejsze przes³anie fatimskiego orêdzia, a zatem najpierw trzeba postawiæ pytanie: czym jest dla mnie Fatima?

2. mówi±c o ocaleniu i nadziei, musimy sobie tak¿e u¶wiadomiæ rozmiar i wagê zagro¿eñ, z jakimi ludzko¶æ i my mamy do czynienia.



Rozwa¿my zatem pytanie pierwsze – jak podchodzê do objawieñ Matki Bo¿ej we Fatimie? Objawienia te s± objawieniami prywatnymi. A zatem, jakie jest moje do nich podej¶cie: czy przyjmujê je z ca³± konsekwencj± i rygoryzmem, czy te¿ z pewnym dystansem, bo przecie¿ nie ma tu ¿adnego obowi±zku. Niech na to pytanie odpowie sam Ojciec ¦wiêty Jan Pawe³ II.

Jan Pawe³ II twierdzi, ¿e wezwanie z Fatimy posiada "ewangeliczn± wymowê". Co zatem to znaczy? Papie¿ sam daje odpowied¼ na to pytanie. W homilii wyg³oszonej w Fatimie 13 maja 1982 r. jasno t³umaczy:

"Je¶li Ko¶ció³ zaakceptowa³ orêdzie z Fatimy, sta³o siê tak przede wszystkim dlatego, ¿e orêdzie to zawiera prawdê i wezwanie samej Ewangelii. «Nawracajcie siê i wierzcie w Ewangeliê» (Mt 1, 15); s± to pierwsze s³owa, jakie Mesjasz skierowa³ do ludzko¶ci. Orêdzie z Fatimy jest w swej istocie wezwaniem do nawrócenia i pokuty, tak jak Ewangelia". Wo³anie to rozleg³o siê na pocz±tku XX wieku i st±d zosta³o skierowane szczególnie do tego stulecia. " - Fatima – Ewangelia wg Maryi s. 7.

Co wiêcej, Ojciec ¦wiêty wyja¶nia zobowi±zuj±cy charakter fatimskiego orêdzia: "Wo³anie zawarte w orêdziu Maryi z Fatimy jest tak g³êboko zakorzenione w Ewangelii i w ca³ej Tradycji, ¿e Ko¶ció³ czuje, i¿ orêdzie to nak³ada na niego obowi±zek wys³uchania go".



Tylko Ewangelia nak³ada obowi±zek bezwarunkowego jej przyjêcia, niemniej jednak Papie¿ wskazuje, i¿ Orêdzie Fatimskie to niejako „Ewangelia wed³ug Maryi” i w tym wiêc przypadku mamy do czynienia z obowi±zkiem wys³uchania tego orêdzia. Powinni¶my zatem wys³uchaæ, tzn. wype³niæ je, gdy¿ ono zawiera konkretne pro¶by i wskazania Matki Bo¿ej. Ka¿dy z nas ma obowi±zek wys³uchaæ wo³ania Matki Bo¿ej z Fatimy.

Pytanie drugie – dotyczy zagro¿eñ z jakimi mamy do czynienia. Dopiero bowiem u¶wiadomienie sobie ich wielko¶ci ukazuje dopiero wielko¶æ darów, jakie niebo nam ofiarowywuje, by nas ocaliæ, by daæ nam nadziejê. Jedno i drugie pytanie – w tym przypadku - s± ze sob± nierozerwalnie zwi±zane.



Nie wolno nam równie¿ zapomnieæ o tym, i¿ pierwsze dwie czê¶ci fatimskiej tajemnicy dotycz± wizji piek³a i kultu Niepokalanego Serca Maryi. Przypomnijmy sobie raz jeszcze s³owa, które Maryja wypowiedzia³a do dzieci po ukazaniu im przera¿aj±cej wizji piek³a. Piêkna Pani wówczas powiedzia³a:



„Widzieli¶cie piek³o, dok±d id± dusze biednych grzeszników. Aby ich ratowaæ, Bóg chce ustanowiæ nabo¿eñstwo do mego Niepokalanego Serca. Je¶li zrobi siê to, co ja wam mówiê, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na ¶wiecie. Wojna siê skoñczy. Ale je¿eli siê nie przestanie obra¿aæ Boga, to za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie siê druga, gorsza. Kiedy ujrzycie noc o¶wietlon± przez nieznane ¶wiat³o, wiedzcie, ¿e to jest wielki znak, który wam Bóg daje, ¿e ukarze ¶wiat za jego zbrodnie przez wojnê, g³ód i prze¶ladowanie Ko¶cio³a i Ojca ¦wiêtego. ¯eby temu zapobiec, przyjdê, by ¿±daæ po¶wiêcenia Rosji Memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania komunii ¶w. w pierwsze soboty na zado¶æuczynienie. Je¿eli ludzie me ¿yczenia spe³ni±, Rosja nawróci siê i zapanuje pokój, je¿eli nie, Rosja rozszerzy swoje b³êdne nauki po ¶wiecie wywo³uj±c wojny i prze¶ladowania Ko¶cio³a. Sprawiedliwi bêd± umêczeni, Ojciec ¦wiêty bêdzie bardzo cierpieæ, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje Moje Niepokalane Serce. Ojciec ¦wiêty po¶wiêci Mi Rosjê, która siê nawróci, a dla ¶wiata nastanie okres pokoju”.



Piek³o, wojny, g³ód, prze¶ladowania Ko¶cio³a i Ojca ¦wiêtego, mêczeñstwo sprawiedliwych, zag³ada i unicestwienia ca³ych narodów – oto z³o jakie nam zagra¿a. Czy mo¿na jeszcze wyobraziæ sobie co¶ wiêcej, co¶ bardziej przera¿aj±cego? Otó¿ niestety, tak. Wymienione przyk³ady to zagro¿enia w jakim¶ sensie zewnêtrzne, ale s± równie¿ i te, które atakuj± nas od wewn±trz. Pos³uchajmy, co na ten temat pisa³a Siostry £ucji.



„Nie wiem, czy to dlatego, aby¶my lepiej zrozumieli potrzebê sk³adania Bogu ofiar oraz modlitwy za nawrócenie grzeszników, Nasza Pani chcia³a pokazaæ nam piek³o, w ¦wietle ogromnego Bo¿ego Jestestwa; byæ mo¿e równie¿ dlatego, i¿ wiedzia³a, ¿e w przysz³ych czasach prawda ta zostanie negowana lub poddana w w±tpliwo¶æ”. Przes³anie z Fatimy s. 50.



Pamiêtajmy, w tym kontek¶cie, ¿e mamy do czynienia nie tylko z bezbo¿nym ateizmem, wywo³anym przez b³êdy Rosji, ale z czym¶ wiêcej, obecnie musimy siê zmierzyæ z gro¼niejszym materialistycznym ateizmem Zachodu, który jest przez wielu z nas niedostrzegany, a nawet uznawany za dobro. Za¶ walka z nim, wydawaæ siê mo¿e dla wielu wspó³czesnych pozbawieniem cz³owieka szczê¶cia i rado¶ci ¿ycia.



Zauwa¿my bowiem, jak w naszych czasach podchodzi siê do kwestii konsekwencji ludzkich czynów i kto jest dzi¶ w stanie zrezygnowaæ z korzy¶ci materialnych przewiduj±c, ¿e w przysz³o¶ci zaowocuj± one czym¶ z³ym. Kto my¶li o rzeczach ostatecznych: niebie, piekle, czy¶æcu, o realno¶ci dzia³ania z³ych duchów. Dla wielu wspó³czesnych ludzi s± to po prostu bajki, które – sloganowo – wywodz± siê z ciemnoty ¶redniowiecza. Jednak¿e wbrew temu „postêpowemu” my¶leniu owe „bajki” stanowi± niezaprzeczaln± realno¶æ ziemskiego istnienia i powa¿nie zagro¿enie dla naszego zbawienia.



Niebo wychodzi nam jednak naprzeciw, pragnie nam pomóc i wskazaæ drogi ratunku.

„Maryja w Fatimie nie poprzestaje na pro¶bach i wskazówkach. Maryja równie¿ sk³ada bardzo konkretne obietnice:

- ‘Je¿eli zrobi siê to, co wam powiem, wielu zostanie uratowanych przed piek³em i nastanie pokój na ¶wiecie’.

- ‘Je¿eli moje ¿yczenia zostan± spe³nione, Rosja nawróci siê i zapanuje pokój’.

- ‘W Portugalii bêdzie zawsze zachowany dogmat wiary’.

- ‘Nie opuszczê ciê nigdy. Moje Niepokalane Serce bêdzie twoj± ucieczk± i drog±, która doprowadzi ciê do Boga’.

- ‘Przybêdê z potrzebnymi ³askami w godzinie ¶mierci’.

- ‘Innym krajom udzielê potrzebnych ³ask, je¶li jak Portugalia po¶wiêc± siê Niepokalanemu Sercu Maryi’.

Wreszcie najwiêksza obietnica, znak nadziei:

- Najpierw dla ówczesnego pokolenia: ‘W pa¼dzierniku uczyniê cud, aby wszyscy uwierzyli...’

- Potem wielka obietnica skierowana do nas: ‘Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje’.”......
...........................................
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 12 PaĽdziernik 2013, 16:21   

Matko...Przyjd¼ i drogê wska¿...

http://www.youtube.com/watch?v=r3YireTbf-Y
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 PaĽdziernik 2013, 09:10   

Dzieki Zosiu ! Bardzo potrzebny jest twoj wpis aby lepiej zrozumiec istote dzisiejszego aktu poswiecenia swiata Niepokalanemu Sercu Maryi, ktorego dokona papiez Franciszek.


Dzisiaj papiez Franciszek w imieniu nas wszystkich dokona aktu poswiecenia swiata Niepokalanemu Sercu Maryi.


Serce za Serce

Prawdziwa wdziecznosc jest znakiem odnowy zycia. Prawdziwa wdziecznosc jest odruchem serca za dar serca. Prawdziwa wdziecznosc jest wyrazem milosci za doznana milosc.

Prawdziwa wdziecznosc, kazdy prawdziwy odruch serca, kazda prawdziwa milosc potrzebuja jakiegos materialnego wyrazu aby naprawde zaistniec w naszym ludzkim swiecie – potrzebuje UCIELESNIENIA.

EUCHARYSTIA JEST WYRAZEM MILOSCI BOZEJ I NASZEJ LUDZKIEJ, JEST WYRAZEM WDZIECZNOSCI, JEST DAREM SERCA ZA MILOSIERNE, PRZYJAZNE, DOBRE SERCE.

Maryja jest najpiekniejszym ucielesnieniem tego misterium, jest znakiem Kosciola, jest macierzynskim tego nauczycielem.

Ujrza³y wszystkie krañce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wo³aj z rado¶ci na cze¶æ Pana, ca³a ziemio.
cieszcie siê, weselcie i grajcie.
(z psalmu 98 )

Za wszystko dziêkujcie Bogu, taka jest bowiem wola Bo¿a wzglêdem was w Jezusie Chrystusie.(1 Tes 5,18)
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 13 PaĽdziernik 2013, 10:02   

NIepokalane Serce Maryji - Czêstochowskiej, Fatimskiej, z Guadalupe, Gietrzwa³dskiej, Kazimierskiej, Popowskiej... prosimy Ciê, wstawiaj siê za nami.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 13 PaĽdziernik 2013, 11:16   

Matko Boska z Akita wstawiaj sie za nami
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 13 PaĽdziernik 2013, 16:08   

AKT ZAWIERZENIA ¦WIATA MATCE BO¯EJ FATIMSKIEJ - 13 pa¼dziernik 2013 r.


Matko Bo¿a Fatimska,

wdziêczni na nowo za Twoj± macierzyñsk± obecno¶æ

do³±czamy nasz g³os do wszystkich pokoleñ,

które nazywaj± Ciebie b³ogos³awion±.

¦wiêtujemy w Tobie wielkie dzie³a Boga,

który nigdy nie przestaje mi³osiernie pochylaæ siê

nad ludzko¶ci±, nêkan± przez z³o i zranion± przez grzech,

aby j± uzdrowiæ i zbawiæ.

Przyjmij z macierzyñsk± ³askawo¶ci±

akt zawierzenia, dokonywany przez nas dzisiaj z ufno¶ci±,

w obliczu tak nam drogiego Twego wizerunku.

Jeste¶my pewni, ¿e ka¿dy z nas jest cenny w Twoich oczach

i ¿e nie jest Ci obce nic z tego, co mieszka w naszych sercach.

Chcemy, by dotar³o do nas Twoje najs³odsze spojrzenie,

i by¶my zyskali pocieszaj±c± serdeczno¶æ Twojego u¶miechu.

Chroñ nasze ¿ycie w Twoich ramionach:

B³ogos³aw i umacniaj ka¿de pragnienie dobra;

o¿ywiaj i posilaj wiarê;

wspieraj i rozja¶niaj nadziejê;

rozbudzaj i o¿ywiaj mi³osierdzie:

prowad¼ nas wszystkich na drodze ¶wiêto¶ci.

Naucz nas swojej mi³o¶ci i szczególnego upodobania

dla maluczkich i ubogich,

dla wykluczonych i cierpi±cych,

dla grzeszników i serc zagubionych:

wszystkich otocz Twoj± ochron±

i wszystkich przeka¿ Twojemu umi³owanemu Synowi, a Panu naszemu Jezusowi. Amen.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 PaĽdziernik 2013, 10:19   

wszystkich przeka¿ Twojemu umi³owanemu Synowi, a Panu naszemu Jezusowi.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group