Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
15o10o2013(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 15 PaĽdziernik 2013, 02:31   15o10o2013(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

... naj³atwiej by³o mi odnale¼æ siê podczas Jego modlitwy w Ogrójcu. Tam dotrzymywa³am Mu towarzystwa. My¶la³am – o ile by³am w stanie – o tym pocie i przygnêbieniu, które tam odczuwa³. Pragnê³am otrzeæ Go z tego, tak bolesnego potu, ale pamiêtam, ¿e nigdy nie o¶mieli³am siê zdecydowaæ, aby to uczyniæ, gdy¿ uobecnia³y mi siê tak ciê¿kie moje grzechy. Pozostawa³am tam z Nim dopóki pozwala³y mi na to moje my¶li, albowiem wiele by³o tych, które mnie zadrêcza³y.
Przez wiele lat, prawie ka¿dej nocy, gdy poleca³am siê Bogu przed snem, zanim zasnê³am zawsze my¶la³am przez chwilê o tym wydarzeniu, gdy Pan modli³ siê w Ogrójcu. Nawet wtedy, gdy nie by³am jeszcze zakonnic±.

(Ksiêga mojego ¿ycia, ¶w. Teresa od Jezusa)
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 15 PaĽdziernik 2013, 02:39   

K+M+B

15-10-2013 wtorek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Niezauwa¿ony

Przyszed³ Wielki Pi±tek, ca³y pokryty kirem. Trzy razy dzwony ¿a³obne dzwoni³y. Lament , pogrzebowe ¶piewy i setki ¶wiec pal±cych siê ko³o krzy¿a. Wielki chór, wielki t³um, we wnêtrzu wielkiego ko¶cio³a. Podnios³e kazanie w ¶wietle jupiterów ....a Jezus nie zauwa¿ony przez nikogo , samotnie kona³ w bocznej nawie ko¶cio³a


//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//
Nie pragnê, by¶cie wiele rozmy¶la³y o Jezusie czy prowadzi³y szczegó³owe rozwa¿ania. Proszê was tylko, by¶cie na Niego patrzy³y. (Droga dosk., par. 133). Zaczynaæ nale¿y bardzo powoli i cierpliwie: Aby¶cie ³atwo mog³y siê przyzwyczaiæ do tego æwiczenia, znajd¼cie wizerunek Pana, który wam odpowiada i rozmawiajcie z Nim w tym wizerunku (Droga dosk., par. 136). To na pocz±tek wystarczy, bo przecie¿ modlitwa to w³a¶nie rozmowa, któr± my czêsto mylimy z monologiem naszym. Mo¿emy zatem przeczytaæ fragment o Mêce Pana Jezusa ze dwa lub trzy razy, skupiæ siê, potem "uruchomiæ" nasz± wyobra¼niê, nasze serce i mówiæ do Pana Jezusa, co nam to serce bêdzie dyktowaæ. Na pocz±tku mo¿emy siê pos³u¿yæ obrazem - krzy¿em. Potem wyobrazimy sobie Pana Jezusa w Ogrójcu, przy s³upie czy nios±cego krzy¿, w zale¿no¶ci czego bêdzie dotyczy³ przeczytany przez nas fragment. Mo¿emy wtedy wyraziæ Panu Jezusowi nasze wspó³czucie, towarzyszyæ Mu w tych chwilach opuszczenia i smutku. Potem mo¿emy rozmawiaæ z Nim o tym, co nas bardzo smuci i boli, czego siê boimy, mo¿emy mówiæ Mu o naszym krzy¿u.
-http://www.piotrskarga.pl
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Alina


WysÅ‚any: 15 PaĽdziernik 2013, 10:11   

Doskona³e te rozwa¿ania. Dziêki Zoro i Elu za ¶w. Teresê.
Skopiowa³am do kaplicy na stronie WSJ.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 PaĽdziernik 2013, 10:44   

Proste, pozywne, bez zbytniego teoretyzowania.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group