Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
19o11o2013(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 19 Listopad 2013, 08:47   19o11o2013(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

(1 J 4,10b)
Bóg pierwszy nas umi³owa³ i pos³a³ swojego Syna jako ofiarê przeb³agaln± za nasze grzechy.
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 19 Listopad 2013, 09:42, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 19 Listopad 2013, 09:03   

K+M+B

19-11-2013 wtorek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Równie¿

co tu du¿o mówiæ
na zbrodni
na prostytucji
na samobójczej braterskiej k³ótni
wyrós³ ten kwiat
co tu du¿o mówiæ
nie tylko prawi
przyk³adni
chlubni
ale grzeszni równie¿
maja do niego prawo
On ich przygarn±³
drogo Go to kosztowa³o
ten kwiat ma imiê
nie chciane
budz±ce sprzeciw
wiecznie krytykowane
KRZY¯


O.Zygmunt Kwiatkowski

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//
„Uwiod³e¶ mnie, Panie, a ja pozwoli³em siê uwie¶æ, ujarzmi³e¶ mnie i przemog³e¶” (Jr 20, 7). Bóg do tego stopnia zdoby³ i rozmi³owa³ w sobie swoje stworzenie, ¿e ono nie widzi ju¿ — ani w niebie, ani na ziemi — innego dobra oprócz Boga, nie ¿ywi innego pragnienia, jak tylko posiadaæ Go, nie do¶wiadcza innego lêku, jak tylko lêk przed Jego utrat±. Bóg sam poprzez utrapienia nocy ducha wlewa w duszê „tak wielk± mi³o¶æ i zrozumienie warto¶ci Boga, ¿e najwiêksz± z udrêk, jakie cierpi i odczuwa w¶ród trudów tej nocy, jest udrêka na my¶l, ¿e straci³a Boga lub ¿e jest przez Niego odrzucona” (N. II, 13, 5). Kto jest zimny i obojêtny wzglêdem Boga, nie przejmuje siê lêkiem, ¿e Go utraci³. Tylko ten, kto Go mi³uje, zna tê udrêkê, tym ¿ywsz±, im wiêksza jest mi³o¶æ. Dusza w³a¶nie dlatego, ¿e o¿ywia j± gor±ca mi³o¶æ, godzi siê znosiæ dla Boga wszelkie cierpienie i „z rado¶ci± ponios³aby wiele razy ¶mieræ, by Mu sprawiæ przyjemno¶æ” (tam¿e). Chocia¿ nie odczuwa jeszcze rado¶ci mi³owania Boga, to jednak mi³o¶æ jej jest ju¿ tak mocna i tak rzeczywista, ¿e istotnie sk³ania j± do tego, by stawia³a zawsze Boga ponad wszystkie rzeczy. ¦w. Pawe³ wyra¿a moc tej mi³o¶ci, kiedy mówi: „Wszystko... uznajê za stratê ze wzglêdu na najwy¿sz± warto¶æ poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzu³em siê ze wszystkiego i uznajê to za ¶mieci, bylebym pozyska³ Chrystusa” (Flp 3, 8). Je¶li kto¶ zrozumia³, ¿e chc±c posi±¶æ Boga trzeba uczyniæ stanowczy krok, nie waha siê d³u¿ej; zwyciê¿a wszelk± trudno¶æ, wyrzeka siê wszystkiego, byleby tylko osi±gn±æ swój zamiar i „tylko móc znale¼æ Tego, którego mi³uje” (N. II, 13, 5).
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group