Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Pokój się nam narodził. Pokój i ukojenie...
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 27 GrudzieĹ„ 2013, 16:57   Pokój się nam narodził. Pokój i ukojenie...

Wczoraj i dzi¶....z Tob±...

Słońce w szopie

Pokój się nam narodził. Pokój i ukojenie. Przyszedł w¶ród nocnej ciszy do malej wioski judzkiej , jakich miliony na całym ¶wiecie. Gdzie ludzie, jak wszędzie, w dzień się trudzili przy pracy a noc± zażywali odpoczynku. Gdzie była wiejska gospoda z tanim winem i jeszcze tańszym ¶miechem, chałupy przytulone do siebie jak stado kuropatw mroĽnym ranem, gdzie była szopa jak szop wiele.... Dziwili się bardzo mieszkańcy Betlejem i zachodzili w głowy sk±d ten dziwny ¶piew słychać. Głupi Mosze powiedział, ten co latem pasie owce u bogatego bacy Izaaka, że to ¶piewaj± anioły. Nikt oczywi¶cie nie zwracał uwagi na to co Mosze gadał, wszyscy jednak patrzyli z rozdziawionymi gębami na dziwne zjawisko które dzisiaj przedstawiło się ich oczom. Otóż słońce, zamiast jak zwykle wychodzić spoza widnokręgu, po jego wschodniej stronie, tego ranka a raczej tej nocy, bo to noc przecież jeszcze była i ciemno choć oko wykol, wychodzić zaczęło, ku zdziwieniu wszystkich, prosto z drewnianej szopy do której wczoraj wieczorem przed zimnem się schroniła para wie¶niaków z Nazaretu z ich poczciwym osłem.


Ja też

si±dę i list napiszę
zadzwonię do Ciebie
zapytam jak się czujesz
odpowiesz
dziękuję - a jak ty
potem jak zwykle dodasz
uważaj na siebie…
nie zadzwoniłem
listu nie napisałem
ale pomimo mojego milczenia
przyszło krzepi±ce zapewnienie
że jeste¶ ze mn± również wtedy
gdy mnie z Tob± nie ma

ja też Ciebie kocham


O.Zygmunt Kwiatkowski
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group