Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- PIĄTEK-3.01.2014- Wsp.Najświętszego imienia Jezus
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 20:57   Czytania- PIĄTEK-3.01.2014- Wsp.Najświętszego imienia Jezus

Piątek, 3 STYCZNIA 2014

Dzień powszedni albo wspomnienie dowolne Najświętszego imienia Jezus


(1 J 2,29-3,6)
Jeżeli wiecie, że jest sprawiedliwy, to uznajcie również, że każdy, kto postępuje sprawiedliwie, pochodzi od Niego. Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest. Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty. Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia, ponieważ grzech jest bezprawiem. Wiecie, że On się objawił po to, aby zgładzić grzechy, w Nim zaś nie ma grzechu. Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy, żaden zaś z tych, którzy grzeszą, nie widział Go ani Go nie poznał.

(Ps 98,1.3-6)
REFREN: Ziemia ujrzała swego Zbawiciela

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego.

Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.

Śpiewajcie Panu przy wtórze cytry,
przy wtórze cytry i przy dźwięku harfy.
Przy trąbach i przy dźwięku rogu,
na oczach Pana i Króla się radujcie.

(J 1,14.12)
Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.

(J 1,29-34)
Nazajutrz Jan zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi. Jan dał takie świadectwo: Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym.
.........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 3 Styczeń 2014, 12:42   

"Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie. "
_________________
Z Bogiem!
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 3 Styczeń 2014, 20:28   

W patronalne święto Ojców Jezuitów-wszystkim Towarzyszom Jezusa-wszelkich potrzebnych łask!
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Styczeń 2014, 20:54   

Jestesmy dziecmi Bozymi, ale pelnie szczescia osiagniemy wowczas, gdy „Go ujrzymy takim jakim jest”. Spotkanie z Bogiem jest tym czego oczekujemy i w czym sie spelnimy

„Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.
Na oczach Pana i Króla się radujcie”.

(J 1,14.12)
Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Styczeń 2014, 20:54   

Realne i mistyczne zarazem spotkanie z Synem Bozym - na tym polega istota religii chrzescijanskiej - na mistycznej wiezi z Barankiem Bozym ktory „gladzi grzech swiata”i prowadzi wierzacych w Niego do Pelni Zycia.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Styczeń 2014, 09:45   

Baranek Bozy...
W Gdanskim hospicjum nad oltarzem glownym namalowano baranka. Nie krzyz,nie Jezusa,nie Maryje,nie wizerunki Swietych...a zwykly baranek.
Przyznaje, ze zaszokowalo mnie....W pierwszej chwili negatywny odbior, ale pozniej....zrozumialam i doszlam do wniosku, ze jest OK.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group