Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
7o1o2014(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 StyczeÅ„ 2014, 04:08   7o1o2014(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

„Tak, jednej godziny nie mogli¶cie czuwaæ ze Mn±? Czuwajcie i módlcie siê, aby¶cie nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale cia³o s³abe”.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 StyczeÅ„ 2014, 04:22   

K+M+B

7-1-2014 wtorek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Powiedz Mario

powiedz Mario co¶ my¶la³a
gdy¶ tuleniem do piersi
Jego snom niemowlêcym
pomaga³a¶ l±dowaæ na jawie
tak aby bosej stopy nie urazi³ o kamieñ
czy jak nazaretañskie matki
¶piewa³a¶ Mu wieczorem czarnookie ko³ysanki
o ziemi obiecanej
czy raczej wybiera³a¶ karminowoustne milczenie
pomagaj±c Mu ws³uchiwaæ siê w g³os
którym oddycha³ od pierwszej chwili
twojego spotkania z anio³em
bezdomnemu Bogu powiedzia³a¶ wtedy – “tak”
powiedz Mario co¶ ¶piewa³a
gdy twój Synek wchodzi³ na Golgotê
by zasn±æ na twardym ³o¿u krzy¿a
czy mia³a¶ jeszcze nadzieje
powitaæ Go w domu

a mnie grzesznika


wiersze O. Z. Kwiatkowskiego
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//
Bo¿e, który pos³a³e¶ na ¶wiat swojego Syna, ¶wiat³o¶æ prawdziw±, spe³nij obietnice wylewaj±c swojego Ducha; niech On zasadzi w sercu ludzi nasienie prawdy i wzbudzi w nich odpowied¼ wiary, aby odrodzeni przez chrzest do nowego ¿ycia, mogli nale¿eæ do jedynego Twojego ludu.
Spojrzyj, Bo¿e, na oblicze Twojego Chrystusa, który samego siebie wydal na okup za wszystkich, i spraw, aby od wschodu s³oñca a¿ do zachodu by³o chwalone w¶ród ludów Twoje Imiê i aby na ka¿dym miejscu sk³adano Twojemu Boskiemu Majestatowi ofiarê czyst±
(Msza³ Polski: msza O ewangelizacjê ludów, n. 23).

TEKST ¦W. JOSEMARII
Módlcie siê aby¶cie nie ulegli pokusie. Tymczasem Piotr usn±³. Usnêli tak¿e inni Aposto³owie. I ty, mój ma³y przyjacielu, zapad³e¶ w sen... i ja okaza³em siê takim samym ¶piochem jak Piotr. Jezus, samotny i zasmucony, cierpi, a krople Jego krwawego potu zraszaj± ziemiê. Klêcz±c na twardej ziemi, trwa na modlitwie... Wylewa ³zy za ciebie... i za mnie. Przygniata Go ciê¿ar ludzkich grzechów. "Ojcze, je¶li chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja, lecz Twoja wola niechaj siê stanie!". Anio³ z nieba pokrzepia Go. Jezus prze¿ywa katusze. Kontynuuje prolixius, modl±c siê jeszcze gorêcej... Przychodzi do nas, a zastawszy nas ¶pi±cych, mówi po raz wtóry: "Wstañcie i módlcie siê, aby¶cie nie ulegli pokusie". Judasz - zdrajca. Poca³unek. B³ysk Piotrowego miecza w ciemno¶ciach nocy. Jezus mówi: "Wyszli¶cie z mieczami i kijami, jak na zbójcê, aby Mnie pochwyciæ". Tak, jeste¶my tchórzami: pod±¿amy za Nim z daleka, ale przebudzeni i rozmodleni. Modlitwa... modlitwa...


//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//
Niezauwa¿ony

Przyszed³ Wielki Pi±tek, ca³y pokryty kirem. Trzy razy dzwony ¿a³obne dzwoni³y. Lament , pogrzebowe ¶piewy i setki ¶wiec pal±cych siê ko³o krzy¿a. Wielki chór, wielki t³um, we wnêtrzu wielkiego ko¶cio³a. Podnios³e kazanie w ¶wietle jupiterów ....a Jezus nie zauwa¿ony przez nikogo , samotnie kona³ w bocznej nawie ko¶cio³a

/O.Zygmunt Kwiatkowski/
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 7 StyczeÅ„ 2014, 16:53   

Matko Bolesna z Golgoty, Matko P³acz±ca, Matko Opuszczona, Matko Mieczem Przeszyta , proszê, wstawiaj siê za nami - o nawrócenie - do Twojego Ukochanego Syna.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group