Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Papiez mowi
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 12:11   Papiez mowi

Jest rozpowszechnione dzisiaj myslenie o “normalnosci” w jej wymiarze zlaicyzowanym, bez zadnego odniesienia do Boga i Jego slowa. Izraelici chcieli miec krola, aby byc „jak inne narody”, odchodzac od miary Bozej, a przyjmujac miare ktora posluguje sie swiat. Aby dac odpor mysleniu laickiemu, nalezy uporac sie najpierw z kompleksem nizsosci w ktory chce nas wpedzic swiat, ze myslac po Bozemu , tracimy „normalnosc”. Papiez prosil, abysmy wspolnie modlili sie i zabiegali o to aby pokonac w nas samych egoizm „troszczenia sie tylko o swoje sprawy i robienia tego w sposob jaki mi sie podoba.”
Papiez zakonczyl modlitwa : Oby dal nam Bog otwarte serca, gotowe na przyjecie Slowa Bozego, zawsze skore do Jego medytowania i czerpania stad praktycznych wskazan dla podejmowania slusznych drog w naszej zyciowej wedrowce”
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 12:31   

I tego siê trzymajmy , a Dobry Bóg wyprostuje pokrêcone ¶cie¿ki.
_________________
BML
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 12:36   

Niedawne spotkanie z moja kolezanka ze studiow.
.....

-- Uwazasz, ze nie ma Boga?
-- Co ty , Elka. Oczywiscie , ze nie ma.

Z radoscia odkrylam w sobie spokoj i pewnosc siebie.
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 12:49   

My¶lê, ¿e ten krótki rzeczowy post Ojca klarownie przekazuje, na ile nasze wybory "s³usznych dróg w ¿yciu" - nawet tych o bardzo z³o¿onym pod³o¿u - powinny byæ w sposób jednoznaczny oparte na Ewangelii, [wiêc na pewno nie na nienawi¶ci].
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 13:54   

Gdzie Aniu dopatrzy³a¶ siê nienawi¶ci??
_________________
BML
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 14:08   

ja tez chcialam o to samo zapytac, przyznam ze sie troche zaniepokoilam
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 15:07   

Basiu, Elu, co Was tak zaniepokoi³o? Sprawa jest przecie¿ prosta. Papie¿ zaleca, by¶my w naszych wyborach dróg ¿yciowych, wyborach postêpowania opierali siê na modlitwie i Ewangelii, kierowali siê mi³o¶ci± ewangeliczn±, a przecie¿ jej przeciwieñstwem jest nienawi¶æ.
Lecê, bo dzi¶ u nas kolêda i w³a¶nie przyszed³ ksi±dz.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 18:57   

Pozdrow ksiedza! Wiem, ze za pozno na to zlecenie, ale jednoczesnie wiem, ze mnie uprzedzilas, bo przeciez przed chwila sama o tym mowilas.
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 19:55   

Dziêki, nie szkodzi! przeka¿ê pozdrowienia jutro w parafialnym kosciele! A chwila trwa³a jednak bardzo d³ugo i to nie ja by³am autorytetem, w przeciwieñstwie do Ojca.

W niedzielny poranek uzupe³niam - na wszelki wypadek _ "d³uga chwila" to jest ¿art, taki s³owny, odnosi sie wy³±cznie do czasu pomiêdzy postami, ot, takie powiedzenie.
Ostatnio zmieniony przez AnnaC 19 StyczeÅ„ 2014, 09:11, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 21:14   

Aniu-ja pyta³am, gdzie widzia³a¶ nienawi¶æ??
_________________
BML
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 21:15   

Bo na naszym forum dziêki Bogu jej brak.
_________________
BML
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 18 StyczeÅ„ 2014, 22:33   

Basiu, nie rozumiem - dlaczego ponawiasz swoje pytanie, mimo ¿e odpowiedzia³am na pierwsze? Dlaczego nie wystarczy Ci moja odpowied¼? Dlaczego w swoim pytaniu sama zawierasz ju¿ swoj± odpowied¼ ?
Papie¿ zaleca szacunek do KA¯DEGO cz³owieka, wpad³o mi w oko to jego przes³anie, bo dotyczy tego, co wypisa³am w podtytule, wiêc jest bardzo aktualne. Wielu DOMowników ju¿ siê do tego odnios³o, wiêc nie bêdziemy chyba zaczynaæ od pocz±tku?? Takie przes³ania jak Papie¿a, czy post O. Zygmunta zawsze s± krótkie – w tym s±, jak wiadomo, podobne do ewangelicznego „tak tak, nie nie”.
Chêtnie kiedy¶ pogadam z Alin± – je¶li bêdziesz ciekawa, Alino - co JA faktycznie my¶lê o celniku Lewim i o „byciu grzesznikami”. Podobnie z Jurkiem - wszystkie te tematy s± dla mnie ZAWSZE FASCYNUJ¡CE, ale teraz muszê wreszcie robiæ ca³kiem co innego.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 08:07   

Aniu-piszesz mi tak jakbym nie s³ucha³a papie¿a i nie zna³a jego wypowiedzi. Temat nienawi¶ci podejmowali¶my ju¿ wcze¶niej w Domu, w kontek¶cie krzywd wojennych.Tak bardzo chcia³am us³yszeæ moj± odpowied¼ ,¿e z niecierpliwo¶ci j± napisa³am.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 08:38   

Mnie w zupelnosci zadawala trzykrotna odpowiedz Ani na to samo pytanie, ale ja jestem ja.
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 09:07   

Basiu – nie „piszê Ci tak, jakby¶ nie s³ucha³a Papie¿a”, tylko ponownie odpowiedzia³am na Twoje ponowione – ku mojemu zdumieniu – pytanie, zgodnie z tym, dlaczego zamie¶ci³am ten post.
Dlaczego Ciebie to tak dotyka? – to przes³anie drukowane jest i umieszczane w internecie dla ró¿nych szanownych gremiów, które siê spotykaj± w najbli¿szych tygodniach – z tych okazji, które wymieni³am w podtytule postu.
To dobrze, ¿e podejmowali¶cie ju¿ w DOMu temat nienawi¶ci, jak piszesz – to chyba naturalne i naturalne jest to, ¿e mo¿e wróciæ, podobnie jak wszystkie inne tematy.

I pozwól, Basiu, ¿e Twoje pytanie do mnie i niecierpliwo¶æ w odpowiedzi – jak piszesz - niech nadal pozostan± Twoje, bo nie s± moje.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 10:52   

Ania ani razu nie odpowiedziala jasno i jednoznacznie na konkretne pytanie Basi a Ona byc moze potrzebowala takiej odpowiedzi i dopytywanie wydaje sie zrozumiale...poniewaz to Basia pytala miala prawo prosic o konkretna odpowiedz ..przy ostatniej czesci wypowiedzi Ani zrobilo mi sie przykro
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 13:12   

Dziêki Giga!!! I to jest wielkie w Naszym Domu-zawsze jest kto¶ -kto czuje podobnie. Panu Bogu dziêkowaæ.
_________________
BML
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 13:13   

i oczywi¶cie ¿adnych moich odpowiedzi nie mam zamiaru nikomu wpieraæ. :)) i je¶li temat jest niewygodny mo¿emy go zaprzestaæ
_________________
BML
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 19:50   

Gigo – jest mi bardzo przykro, bo to nieprawda, co napisa³a¶ o moich licznych odpowiedziach.
Basiu – cieszê siê, ¿e wyhamowa³a¶. Poza tym pojutrze wylatujê w dalek± podró¿, nie mam czasu na d³ugie posty.
Z Bogiem
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 20:57   

Anno.. stwierdzi³am,¿e nie znalaz³am w Twoich wypowiedziach konkretnej odpowiedzi na Basi pytanie GDZIE DOSTRZEG£A¦ NIENAWISC.Jeszcze raz potwierdzam to samo.Ja konkretnej,jasnej odpowiedzi na powyzsze pytanie nie znajdujê w Twoich wypowiedziach.To jak odbieram nie moze byc oceniane w kategoriach prawda/nieprawda bo to nie jest rzeczowe.Odbieram jak odbieram.I tyle.A swoj± drog± akurat odpowied¼ na to pytanie mnie nie interesowala i nie interesuje
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group