Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Papiez mowi
Autor Wiadomość
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 20 StyczeÅ„ 2014, 10:09   

Kiedy¶ w pracy mia³am kole¿ankê, ktor± czêsto mawia³a do naszego wspólnego kolegi: „Czy ty s³yszysz, co mówisz?” Uwa¿am je za fantastyczne: dowcipne, a zarazem bardzo praktyczne.
Zastosujê jego odmianê: Gigo, czy Ty widzisz kilkana¶cie centymetrów powy¿ej, co napisa³a¶ w swoim pierwszym po¶cie? NIE NAPISA£AS, ¯E TY SIÊ NIE DOSZUKA£A¦ CZEGO¦ W MOJEJ ODPOWIEDZI, NAPISA£A¦, ¯E JA NIE ODPOWIEDZIA£AM.
Proponujê na tym zakoñczyæ. Z Bogiem
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 20 StyczeÅ„ 2014, 11:01   

WIELKIE male nieporozumienie

-- AniaC napisala: „...nasze wybory .... powinny byæ ... oparte na Ewangelii, [wiêc na pewno nie na nienawi¶ci].”

Forma gramatyczna sugeruje, ze ta „nienawisc" siedzi w powyzszych postach albo w jakiejs innej naszej rozmowie, do ktorej sie AniaC odwoluje.
Nie zdziwialam sie wiec pytaniu Basi.

--AniaC odpowiedziala: ” ... bysmy ... kierowali siê mi³o¶ci± ewangeliczn±, a przecie¿ jej przeciwieñstwem jest nienawi¶æ.”

Tu jest odpowiedz. Ania nie odnoslila sie do poprzednich postow tylko slowo ‘nienawisc’ uzyla jako skrajna przeciwwage slowa ‘milosc’.

Mnie to wystarczylo.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 StyczeÅ„ 2014, 11:33   

Nie jestescie malymi dzicmi, a ja doroslym ojcem. Pisze na zasadzie partnerskiego udzialu w rozmowie, Bo DOM to rozmowy ktore sa spotkaniami (kazde spotkanie jest jakas rozmowa, chociazby nie padlo zadne slowo ). Padly slowa . Odbylo sie spotkanie i nastapilo rozstanie, bo nie ma czasu, musze jechac, czy tez nie interesuje mnie to co ciebie interesuje i vice versa. Nie jestesmy doskonali i nasze rozmowy rowniez nie musza stale posiadac tej cechy, bo moga sie latwo zamienic np. w "cukiernie" , albo w jakies jej gorzkie przeciwienstwo. Nie chce dramatyzowac. Dla mnie jest to wszystko bardzo wartosciowe, poniewaz stanowi PRAKTYCNE UCZENIE SIE DOMU.
Sadze, ze szacunek ( ostatnio dyskutowany przez nas temat ) bedzie wartoscia trwala i podstawowa w naszym postepowaniu. Dla mnie wymaga on m.in.tego, aby nie przekroczyc granic wywierania na drugiego presji (szczegolnie, ze chodzi bylo nie bylo o forum publiczne).
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 20 StyczeÅ„ 2014, 11:56   

Anno,czy Ty uwazasz siebie za mistrza precyzyjnych wypowiedzi?ja nie znalazlam odpowiedzi na pyt.BASI w Twoich wypowiedziach czyli wg mnie tej odpowiedzi tam nie ma.Pozwolmy ludziom na indywidualny odbior i prosze nie wywieraj na mnie presji bym myslala jak Ty chcesz.Ty mysl sobie tez jak chcesz.Mnie zrobilo sie zal Basi po prostu i tyle.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 20 StyczeÅ„ 2014, 14:46   

dla jasnosci dodam:dla mnie precyzyjna,konkretna,jednoznaczna odpowied¼ na pytanie GDZIE DOSTRZEG£AS NIENAWI¦Æ..?brzmia³aby tak,,MOJA WYPOWIED¼ NIE DOTYCZYLA POSTÓW" ALBO ,,MÓWI£AM OGÓLNIE"..natomiast z wypowiedzi Anny mo¿na by³o domyslic siê co mia³a na mysli ale niekoniecznie....to zalezy od czlowieka.Dlatego DALEJ twierdze ,ze JEDNOZNACZNEJ,WYRAZISTEJ,JASNEJ odpowiedzi tam nie by³o.
tez ju¿ nie mam checi dalej o tym pisac
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 20 StyczeÅ„ 2014, 15:38   

Dziêki Gigo i dziêki Elu, a i Ojcu dziêki.
_________________
BML
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 20 StyczeÅ„ 2014, 20:28   

Dziêki, Elu. Dziêki, Ojcze.

To, co siê nadal wydarza na tym po¶cie, jednak mnie zmusza – mimo czasu tu¿ przedwyjazdowego – do zajêcia stanowiska.

Tak, Elu, mia³am na my¶li nawet co¶ bardziej ogólnego:„nasze, to znaczy nas ludzi wybory”.
Przy okazji: Basia nie odpowiedzia³a na ¿adne z moich pytañ w ¿aden sposób.

Gigo,widzê, ¿e nie ustajesz. I w³a¶nie to mnie zmusza do zajêcia ostatecznego stanowiska.
W skrócie: Uwa¿am, ¿e sama liczba wys³anych przez Ciebie, Gigo postów tu w tym temacie oraz ca³a Twoja negatywnie nacechowana retoryka wobec mnie ¶wiadcz± same za siebie, tym bardziej na publicznym portalu.
Jeszcze raz serdecznie Ciê pozdrawiam, z Bogiem
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 20 StyczeÅ„ 2014, 22:10   

Projekcja mo¿e byæ sposobem na samoobronê
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group