Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Modlitwy Abunowe...
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 21 StyczeÅ„ 2014, 17:05   Modlitwy Abunowe...

Abunko, niechaj Cie Zoska o wiersze nie prosi...Wymysliles juz tytul do trzeciego Tomiku? ¯ycze go Tobie i nam wszystkim...I niech nasze serduszka, dlugo, dlugo jeszcze, pukaja w rownym rytmie cha, cha...Niech Duch ¦wiêty Pocieszyciel nadal Cie prowadzi, strzeze i uzdrawia...Z Bogiem i Matk± Niepokalan±! ZoRo

znowu ¿yjê

niech siê znów rodzi we mnie
niech siê rozwija nadzieja
otworzy³em jej na o¶cie¿
wszystkie drzwi i wszystkie okna
niech wchodzi przez nie
niech mnie nawiedza
w swe piêkno
nich mnie spowija

chory by³em z w³asnej winy
znowu ¿yjê z woli nieba
i … niech ¿yje we mnie
nadzieja


Zwyczajno¶æ

ja ni¿ej podpisany
dzisiaj zrozumia³em wreszcie
¿e Bóg mnie kocha
nie z uwagi na co¶
albo pomimo tam czego¶ jeszcze
ale zwyk³ym wolnym wyborem
Jego Bo¿ej serdeczno¶ci
która czeka na moj± zwyczajn±
odpowiedz ¿ycia


Za wcze¶nie

ciemny las
ro¶nie w nas lasu ciche nadej¶cie
koñskie kopyta
oddalenia niewidzialn± snuj± przêdzê
pola opanowane s± przez muzykuj±ce ¶wierszcze
nagie obrêcze kó³
ko³a tocz± siê bez patosu
jakby wiedzia³y od dawna ¿e s± nie¶miertelne
drabiniaste skrzyd³a wozu
jak skrzyd³a anielskie sk³adaj± siê do lotu
milcz±cy wo¼nica z ¿alu z³apa³ siê za serce
gdy na samym progu ksiê¿yca
us³ysza³ suche : „jeszcze za wcze¶nie”


w rajskim ogrodzie

z³o¿y³em Ci dzisiaj wizytê
dyskretnie wrzucaj±c zdrowa¶kê
w otwarte okno Twojego domu
wczoraj jad±c rowerem zwolni³em trochê
aby powiedzieæ krótkie „dzieñ dobry”
rosn±cemu w Twoim ogródku
krzakowi ja¶minu
traktuj±c to jako rewan¿
bo tyle ju¿ razy
w mêcz±cym nat³oku zajêæ
napotyka³em na Twojej matczynej twarzy
jak ¶wie¿y bukiet kwiatów
dla mnie przeznaczony
ga³±zkê u¶miechu
na rajskim drzewie
Twojego nazaretañskiego ogrodu


O.Zygmunt Kwiatkowski
 
 
BJW


Miejscowosc: Nadarzyn k. Warszawy
WysÅ‚any: 21 StyczeÅ„ 2014, 20:05   

Dziêki ZoRo,
Ty tez dbaj o siebie bo zdaje sie ¿e autor najbardziej
mobilizuje pióro we wspó³pracy z Tob± .
Dobry z Was tandem. No i te kabanosy, które ratowa³y
Ojca Zygmunta na pielgrzymce.

Z Bogiem, dziêki za wiersze
Beata
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 StyczeÅ„ 2014, 21:28   

Tak, ja ni¿ej podpisana zrozumia³am wreszcie, ¿e jako rzecz oczywist± traktujê to, ¿e otwieram Dom i mam piêkna poezjê. Czasami wpadam w irytacjê, gdy w zasobach Domu nie mogê znale¼æ wiersza, który chcia³abym przeczytaæ jeszcze raz. Zachowujê siê tak, jakby mi siê to wszystko nale¿a³o. Bardzo rzadko dziêkujê, zarówno autorowi jak i ZoRo.
Dziêkuje Ojcu, ze rozdaje nam swoje wiersze. Dziêkujê ZoRo.
Nadrabiaj±c zaleg³o¶ci, wrzucê dyskretnie dzisiejszego wieczoru kilka Zdrowasiek w podziêce.
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 21 StyczeÅ„ 2014, 23:02   

Ja tez dziekuje, Zoro za te piêkne wiersze. umilaja mi czekanie na lotnisku w Zurichu na dlugiii lot raniutko!! Wszystkich Domowników serdecznie pozdrawiam. Z Bogiem
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 21 StyczeÅ„ 2014, 23:38   

No to szczê¶liwych startów, przelotów i l±dowañ! Bêd±c w Zurichu jeste¶, Anno, nie tak bardzo daleko od Anny, co nad Stawem mieszka i te¿ wiersze pisuje - radosne zreszt±. A moja Rodzona, ju¿ wiesz, te¿ Anna, choæ dla wielu, zdrobniale, Hania. Wracaj tym razem szybko i przywie¼ stamt±d lato albo wiosnê, bo ju¿ mam dosyæ trwaj±cej tu od kilku dni zimy! Pozdrowienia na d³ugi lot!
Romek.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 22 StyczeÅ„ 2014, 00:19   

Zoro Bog zaplac, ze nas raczysz Abunowa poezja. Bog zaplac samemu autorowi. Jego poezja jest mi bardzo bliska

Bardzo sie ciesze, ze wyjdzie trzeci tomik. Gratuluje i czekam na niego. Z Bogiem
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 22 StyczeÅ„ 2014, 06:01   

Moze za bardzo rozpuszczam czasem swoje Marzenia?...Wybaczycie, Kochani?...Spraw, Boze, by¶ kazde z moich, naszych Marzen móg³ przyjaæ jako mi³± Tobie Modlitwê...Jakze cudownie trwaæ przy Twoim JESTEM! Do szalenstwa, niemalze, kocham Ciê, pdziwiam, uwielbiam za pomys³ stworzenia MI£O¦CI! O tak, na zawsze nasza MI£O¦CI!

Mi³o¶æ

nie powinno nikogo gorszyæ
¿e wci±¿ o ni± pytam
jak dla nikogo nie powinno byæ dziwnym
bez kwestionowania nale¿nego nam wszystkim
prawa do ¿ycia
¿e serce wci±¿ bije
i ¿e cz³owiek oddycha

próbowa³em j± schwytaæ
ukryæ w cichym schowku
dla siebie zatrzymaæ
ale wymyka³a siê za ka¿dym razem
nie przestaj±c pytaæ o mnie


O.Zygmunt Kwiatkowski
 
 
BJW


Miejscowosc: Nadarzyn k. Warszawy
WysÅ‚any: 22 StyczeÅ„ 2014, 06:34   

W sprawach Marzeñ nigdy nie ma "za bardzo" zw³aszcza takich do których wpisujemy
sie my wszyscy, ci którzy mieli szczê¶cie poznaæ Ojca Zygmuna i ci, którzy poznaj± Go
popzez wiersze i proze.
Kupi³am osatnio Pustelnika z Mar Musa - m±dra, dobra obecnosc,
wspieraj±ca nasze poszukiwania.
ZoRo ,
Nie ustawaj proszê w motywowaniu autora. Piêknego dnia wype³nionego
Jego Milo¹cia
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 22 StyczeÅ„ 2014, 18:40   

Ten wiersz powsta³ dawno temu...Ciekawe, czy i dzis Abuna zmaga sie w pododobny sposób z pisaniem...Takie pytanie stawiam Ci, O.Zygmuncie, przed Wspomnieniem Patrona Pisarzy i Dziennikarzy - sw.Franciszka Salezego...

kamienna ¶ciana

kamieniem piszê
bo inaczej siê nie da
na granitowej ¶cianie
ci±gle tych samych
parszywych niespodzianek
kamieniem o kamieñ

mam nadziejê
¿e kto¶ wreszcie zrozumie
kamienn± ¶cianê
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2014, 07:47   

ODPUSTOWE WAGARY
Pozdrowienia dla DOMu!
Dziêki, Romku .Oj by³ to naprawdê dluuuugiiii lot,ale juz nawet siê wyspalam i podlaczylam, jak widaæ. Alu, ¿yraf jeszcze tu nie widaæ,ale nied³ugo mog± siê pokazaæ , jako ze jestem w Tanzanii, pod Dar es Salaam, na regularnej misji. Jak mówi Ojciec Zygmunt: 'To nie wyjazd bur¿uazyjny, tylko misyjny", No tak, koguty pieja, malpki skacz±, kaczki czlapia pod moim oknem i jest jak w raju. Mam pomagaæ tutejszym Ojcom w sprawach redakcyjno-wydawniczych i na te chwile wróciæ do uczenia: SA tu 3 szko³y misyjne i mam uczyæ , razem z innymi wolontariuszami, podobnie jak w Jerozolimie , tutejsze dzieci angielskiego.
Kilimand¿aro majaczy do¶æ daleko stad,ale juz szykuje siê tutejsza grupa! Która tez uwielbia zreszt± Bieszczady i Tatry.
Kiedy bardziej oprzytomnieje, bêdê donosiæ, bo jest o czym.
Jeszcze raz pozdrawiam, z Bogiem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2014, 17:55   

To tez sa marzenia, prawda ? Marzenia ktore sie urzeczywistniaja. Daj Boze. Licze, ze nam tez z twych afrykanskich marzen jakas zyrafe uda sie poglaskac ( oczywiscie nie po szyi) , albo z malpka poskakac, albo jesli to zbyt szczytne marzenia, to przynajmniej afrykanska kaczke nakarmic ( krecil mi sie po glowie inny projekt, ale mam dbac o cholesterol, to znaczy mam dbac o siebie i uwazac na zagrozenie cholesterolowe !). Tak to marzenia siegaja bruku rozbijajac sie o wskazania lekarskie
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 24 StyczeÅ„ 2014, 06:02   

Ojcze Zygmuncie, ogromnie siê cieszê, ze wyszedles ze szpitala, ale wielka szkoda, ze tylko na przepustkê - i to z przykazaniami, by o siebie dbaæ. A tym bardziej siê cieszê, ze znalazles, Ojcze, chwilke, by wpa¶æ do Afryki- mamy tu 32C, lekka bryze i dwa sstacjonuj±ce za p³otem s³onie. ¯yrafy nadal trzymaj± siê z daleka, ale to tymczasowe. W jednej z 3 szkól jest 700!! Dzieci - w szarych mundurkach w brytyjskim stylu. Tak, to by³o tez marzenie, cieszê siê, ze pamiêtasz, Ojcze. Tak, Afryka dla wielu jest jak magnes. No ale zeby od razu w sposób przyziemny robiæ plany dot kaczki afrykañskiej!!
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 24 StyczeÅ„ 2014, 08:43   

"Kilimand¿aro ... juz szykuje siê tutejsza grupa"
To musi byæ ekscytuj±ce!

"uwielbiam za pomys³ stworzenia MI£O¦CI"
Podejrzewam, ¿e ONA zostala zrodzona!
_________________
R-k DMM
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2014, 08:07   

Zwracam uwagê, ze tu jest teraz juz godzina 10 rano - dwie godz pó¼niej ni¿ w Polsce!!! Ale mój komputer ma czas polski. Pisze o tym, ,by¶ siê nie dziwil, ze w sobotê taki ze mnie ranny ptaszek. :) Tu zreszt± czasem wstaje siê i o 3,4 rano - bywa i tak.
Kilimand¿aro... No tak, ale nie wszyscy maja braæ udzia³ w ca³ej wyprawie, niektórzy pewnie tylko do podnó¿a... pewnie w tej grupie znajde sie i ja kiedys... Ale nie tylko to jest tu warto¶ciowe i emocjonuj±ce/wole ten wyraz/... :):) Ojcowie prowadz± tu dzialalnosc na niezwykle szeroka skale...

A co do tego drugiego wpisu, to czy to mnie siê tak kiedy¶ napisa³o?? Nie pamiêtasz??
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2014, 12:10   

Anno C (wola³bym pisaæ np. Witamino zamiast C - Czy móg³bym?), ni¿szy mój wpis odnosi siê do 7-mego postu (ZoRo) w niniejszym temacie; jest stwierdzeniem ryzykownym - mo¿e wrêcz heretyckim, bo gdyby tak by³o, mieliby¶my mo¿e ju¿ nie 3, lecz 4 Osoby. A gdy siê przypomni wypowied¼ Jezusa o "tych, co z Boga siê narodzili", zobaczyliby¶my Osób "bez liku".
_________________
R-k DMM
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2014, 06:55   

No,wiesz, w witaminie SA same "pozytywy", ale wolalabym po prostu Anna, je¶li to C tak Ci przeszkadza. Aha,by³o mi bardzo Milo poznaæ Twoja zone Hanie - ja tu czasem z opó¼nieniem reaguje, bo jest tyle tu nowo¶ci i rzeczy do zrobienia, ze w g³owie siê krêci... a do tego czasem fiksuje mi tablet...
Jedziemy dzi¶ ma³a grupka, lokalnym busikiem dala-dala AZ do centrum miasta, podobno nie tylko plaza i k±piel SA necace, ale tez tutejsza katedra wybudowana podobno przez benedyktynów....
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2014, 16:55   

Jest z Annami radosny problem, bo jest ich w netParafii wiele i gdy zawo³am "Anno", mo¿e byæ niejasno¶æ: kogo wo³aj±. C raczej nie da siê odmieniaæ przez przypadki; mo¿e jako¶ do tego przywyknê. Szczê¶liwie Romanów jest tylko dwu, wiêc jeden jest jako Romek, drugi - normalnie: Roman.
Czekam (wszyscy zapewne czekaj±) na zdjêcie zza równika!
Gdy tu mro¼na zima, my¶l leci ku ciep³emu Czarnemu L±dowi i powraca zapomniany wierszyk:

Murzynek Bambo w Afryce mieszka
czarn± maskórê ten nasz kolezka
uczy siê pilnie przez ca³e ranki
ze swej murzyñskiej pierwszej czytanki.

A gdy do domu ze szko³y wraca,
psoci figluje to jego praca,
a¿ mama krzyczy Bambo ³obuzie,
a Bambo czarn± nadyma buziê

Mama powiada napij siê mleka
a on na drzewo mamie ucieka,
mama powiada choæ do k±pieli
a on siê boi, ze siê wybieli

Lecz mama kocha swojego synka,
bo dobry ch³opak z tego murzynka,
szkoda, ze Bambo czarny weso³y,
nie chodzi razem z nami do szko³y.
_________________
R-k DMM
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2014, 21:44   

No tak, taki mniej wiecej obraz "murzynka" nam sie utrwalil, plus sienkiewiczowski Kali z "W pustyni i puszczy"... Annace ma mozliwosc wzbogacic nasza wizje murzynskosci o i nowe elementy, a nawet wniesc poprawki tzw. zasadnicze.
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 05:32   

Chêtnie siê przyczynie do"wniesienia poprawek" , Ojcze, do wizji biednego Bambo zacytowanego tu przez Romka, - Bambo , który juz od dawna nie jest 'murzynkiem', tylko po prostu czarnym.... Ale co do Sienkiewicz owskich zapo¿yczeñ, to przez te pierwsze dni wci±¿ mnie zachwyca to, ze w czasie mszy SW w suahili, jak pisalam, wci±¿ siê powtarza znany nam wszystkim wyraz Bwana /wym.buana!/. ... Bêdê siê zbieraæ do 'produkcji" zdjêæ itp, ale mam tu tylko tablet, wiec od nowa muszê siê tych spraw tech nauczyæ. Najchêtniej przyslalabym Wam nagrania gospel, których s³ucham wci±¿ od nowa , jak nie na mszy SW, to przed wieczorem, kiedy wci±¿ rozlega siê gdzie¶ w oddali...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 20:53   

Przysylaj, przysylaj. W razie czego to do KOGOS ( nie do mnie bron Boze ) kto sie zna na technice i ci tak obrobi przesylke, ze zmiesci sie do Domu.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group