Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 23STYCZNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 22 StyczeÅ„ 2014, 21:24   Czytania - CZWARTEK - 23STYCZNIA 2014

Czwartek, 23 STYCZNIA 2014

(1 Sm 18,6-9.19,1-7)
Gdy Dawid wraca³ po zabiciu Filistyna Goliata, kobiety ze wszystkich miast wysz³y ze ¶piewem i tañcami naprzeciw króla Saula, przy wtórze bêbnów, okrzyków i cymba³ów. I za¶piewa³y kobiety w¶ród grania i tañców: Pobi³ Saul tysi±ce, a Dawid dziesi±tki tysiêcy. A Saul bardzo siê rozgniewa³, bo nie podoba³y mu siê te s³owa. Mówi³: Dawidowi przyzna³y dziesi±tki tysiêcy, a mnie tylko tysi±ce. Brak mu tylko królowania. I od tego dnia patrzy³ Saul na Dawida zazdrosnym okiem. Saul namawia³ syna swego Jonatana i wszystkie s³ugi swoje, by zabili Dawida. Jonatan jednak bardzo upodoba³ sobie Dawida. Uprzedzi³ wiêc Jonatan Dawida, mówi±c: Ojciec mój, Saul, pragnie ciê zabiæ. Od rana miej siê na baczno¶ci; udaj siê do jakiej¶ kryjówki i pozostañ w ukryciu. Tymczasem ja pójdê, by stan±æ przy mym ojcu na polu, gdzie ty siê wa³. Ja sam porozmawiam o tobie z ojcem. Zobaczê, co bêdzie, i o tym ciê zawiadomiê. Jonatan mówi³ ¿yczliwie o Dawidzie ze swym ojcem Saulem; powiedzia³ mu: Niechaj nie zgrzeszy król przeciw swojemu s³udze Dawidowi! Nie zawini³ on przeciw tobie, a czyny jego dla ciebie bardzo po¿yteczne. On przecie¿ swoje ¿ycie nara¿a³, on zabi³ Filistyna, dziêki niemu Pan da³ ca³emu Izraelowi wielkie zwyciêstwo. Patrzy³e¶ na to i cieszy³e¶ siê. Dlaczego wiêc masz zamiar zgrzeszyæ przeciw niewinnej krwi, bez przyczyny zabijaj±c Dawida? Pos³ucha³ Saul Jonatana i z³o¿y³ przysiêgê: Na ¿ycie Pana, nie bêdzie zabity! Zawo³a³ Jonatan Dawida i powtórzy³ mu ca³± rozmowê. Potem zaprowadzi³ Dawida do Saula i [Dawid] zosta³ u niego jak poprzednio.

(Ps 56,2-3.9-10.12-13)
REFREN: Bogu zaufam, nie bêdê siê lêka³

Zmi³uj siê nade mn±, Bo¿e, bo prze¶laduje mnie cz³owiek,
uciska mnie w nieustannej walce.
Wrogowie moi wci±¿ mnie prze¶laduj±,
liczni s± ci, którzy ze mn± walcz±.

Ty zapisa³e¶ moje ¿ycie tu³acze
i przechowa³e¶ ³zy moje w swej sakwie,
czy¿ nie s± spisane w Twej ksiêdze?
Odst±pi± moi wrogowie w dniu, gdy Ciê wezwê.
Po tym poznam, ¿e Bóg jest ze mn±.

W Bogu pok³adam nadziejê, nie bêdê siê lêka³,
có¿ mo¿e uczyniæ mi cz³owiek?
Wi±¿± mnie, Bo¿e, ¶luby, które Ci z³o¿y³em,
Tobie oddam ofiary pochwalne.

(Mt 4,23)
Jezus g³osi³ Ewangeliê o królestwie i leczy³ wszelkie choroby w¶ród ludu.

(Mk 3,7-12)
Jezus oddali³ siê ze swymi uczniami w stronê jeziora. A sz³o za Nim wielkie mnóstwo ludu z Galilei. Tak¿e z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu sz³o do Niego mnóstwo wielkie na wie¶æ o Jego wielkich czynach. Tote¿ poleci³ swym uczniom, ¿eby ³ódka by³a dla Niego stale w pogotowiu ze wzglêdu na t³um, aby siê na Niego nie t³oczyli. Wielu bowiem uzdrowi³ i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakie¶ choroby, cisnêli siê do Niego, aby siê Go dotkn±æ. Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, pada³y przed Nim i wo³a³y: Ty jeste¶ Syn Bo¿y. Lecz On surowo im zabrania³, ¿eby Go nie ujawnia³y.
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2014, 04:46   

Stara definicja scholastyczna nazywa zazdro¶æ smutkiem z powodu czyjego¶ dobra.
A o zazdrosnej Milosci Boga mowi sie , ze „obdarowuje, ale tak¿e strze¿e daru”
(Zaczerniete z http://www.katolik.pl)
Pierwsza,krotko mowiac, pozada, druga obdarowuje. Przeciez by wystarczylo pozadac calym sercem tej drugiej.
To i tego daru Bog by nie dal zmarnowac.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2014, 06:43   

Jak malo zmienil sie czlowiek na przelomie nie tylko wiekow, ale i mileniow. Pokazuje to przyklad Saula. Jak latwo rozbudzic w sobie poczucie niecheci, nienawisci i zazdrosci. Jak trudno je opanowac zanim zaczna siac destrukcje wokol. Jak bardzo sam czlowiek moze sobie zaszkodzic poddajac sie poczuciu niecheci, zawisci i nienawisci. Jak czesto im ulegamy. Jak bardzo trzeba sie ich wystrzegac


Jedna z domowniczek z Naszego Domu Japonskiego dala mi ksiazke "Sztuka korzystania z wlasnych bledow" wg Franiczka Salezego, gdzie ten pisze:

„Nie s±d¼my, ¿e przebywaj±c na tym ¶wiecie, zdo³amy ustrzec siê przed nie pope³nianiem z³ych uczynków. Nie jest bowiem mo¿liwe, aby¶my byli lepsi lub gorsi [od innych], gdy¿ wszyscy jeste¶my lud¼mi. Dlatego musimy pogodziæ z t± prawd±, jako ca³kowicie pewn±, i nie dziwiæ siê temu, ¿e jeste¶my niedoskonali. Nasz Pan poleci³ nam codziennie powtarzaæ s³owa Ojcze nasz: Odpu¶æ nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. Od tego polecenia nie ma wyj±tku, gdy¿ wszyscy potrzebujemy je odmawiaæ.”
Ostatnio zmieniony przez Dorota Halasa 23 StyczeÅ„ 2014, 06:47, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2014, 06:47   

W Bogu pok³adam nadziejê, nie bêdê siê lêka³,
có¿ mo¿e uczyniæ mi cz³owiek?
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2014, 07:24   

'Jezus g³osi³ Ewangelie o Królestwie i leczy³ wszystkie choroby w¶ród ludzi".

Dziêki Ci, Panie. Tylko dziêki Tobie ka¿dy z nas mo¿e byæ prawdziwie cz³owiekiem.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2014, 12:58   

Bogu zaufam, nie bêdê siê lêka³...

Najbardziej w zyciu zaluje, ze tyle razy, przez b.dlugi czas, sie balam...To byly podchody diabla...W koncu zaufalam bezgranicznie Bogu...Juz nie pamietam, kiedy ostatni raz sie balam...
Bardzo lubie modlic sie Piesnia:

KTO SIÊ W OPIEKÊ

Kto siê w opiekê odda Panu swemu, a ca³ym sercem szczerze ufa Jemu,
¶miele rzec mo¿e: mam obroñcê Boga, nie przyjdzie na mnie ¿adna straszna trwoga,
¿adna straszna trwoga.

Ciebie On z ³owczych obie¿y wyzuje i w zara¼liwym powietrzu ratuje
W cieniu Swych skrzyde³ zachowa ciê wiecznie, pod Jego pióry ule¿ysz bezpiecznie.

Stateczno¶æ Jego tarcz i puklerz mocny, za którym stoj±c, na ¿aden strach nocny,
na ¿adn± trwogê, ani dbaj na strza³y, którymi sieje przygoda w dzieñ bia³y.

St±d wedle ciebie tysi±c g³ów polê¿e, st±d drugi tysi±c; ciebie nie dosiê¿e
miecz nieuchronny, a ty przedsiê swymi oczyma ujrzysz pomstê nad grzesznymi.

I¿e¶ rzek³ Panu: ,,ty¶ nadzieja moja", i¿ Bóg Najwy¿szy jest ucieczka twoja,
nie padnie na ciê ¿adna z³a przygoda, ani siê znajdzie w domu twoim szkoda.

Anio³om swoim ka¿e ciê pilnowaæ, gdziekolwiek st±pisz, którzy ciê piastowaæ
na rêku bêd±, aby¶ id±c drog± na ostry kamieñ nie ugodzi³ nog±.

Bêdziesz bezpiecznie po ¿mijach zjadliwych i po padalcach depta³ niecierpliwych
na lwa srogiego bez obrazy wsi±dziesz i na ogromnym smoku je¼dziæ bêdziesz.

S³ysz, co Pan mówi: "Ten, kto Mnie mi³uje i ze Mn± sobie szczerze postêpuje,
i Ja go tak¿e w jego ka¿d± trwogê i nie zapomnê, i owszem, wspomogê.

G³os jego u Mnie nie bêdzie wzgardzony, Ja mu w przygodzie udzielê obrony.
Niech pewien bêdzie szczê¶cia i zacno¶ci, i lat sêdziwych, i Mej ¿yczliwo¶ci."
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2014, 18:01   

Odwieczna walka zla z dobrem, odwieczna historia zaslepienia serca czlowieka zlem i milosc ktora zwycieza pokuse zla w sercu ludzkim.

W Bogu pok³adam nadziejê, nie bêdê siê lêka³,
có¿ mo¿e uczyniæ mi cz³owiek?
(Z psalmu 56)

Jezus stosuje rozwiazania praktyczne ( lodz w pogotowiu ) aby stawic czola niedogodnosciom zyciowym. Jezus sprzeciwia sie udzialowi falszywych sprzymierzencow w pelnieniu Jego misji.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 23 StyczeÅ„ 2014, 18:40   

„Ty zapisa³e¶ moje ¿ycie tu³acze
i przechowa³e¶ ³zy moje w swej sakwie”


Jak¿e sugestywny i przemawiaj±cy obraz zatroskania Boga o cz³owieka. Jestem tak cenny w oczach Pana, ¿e nie pozwala upa¶æ ¿adnej mojej ³zie, a ka¿dy dzieñ mojego ¿ycia jest najpiêkniejsz± powie¶ci±. Powtarzam te s³owa psalmu i napawaj± mnie zdumieniem. Czym¿e s± moje lêki i niepokoje, czym¿e jest moje „wstawanie przed ¶witem i przesiadywanie do pó¼na w nocy”, czym¿e wielka zapobiegliwo¶æ o sprawy doczesne wobec dobra jakim jest Mi³o¶æ Bo¿a. A jednak...to nie jest takie proste. Chocia¿ wci±¿ bli¿ej i coraz bardziej.
Zostajê z tymi wersami, niech wybrzmiewaj± w g³owie i w sercu.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group