Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 26STYCZNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2014, 20:15   Czytania - NIEDZIELA - 26STYCZNIA 2014

III niedziela zwyk³a, 26 STYCZNIA 2014

(Iz 8,23b--9,3)
W dawniejszych czasach upokorzy³ [Pan] krainê Zabulona i krainê Neftalego, za to w przysz³o¶ci chwa³± okryje drogê do morza, wiod±c± przez Jordan, krainê pogañsk±. Naród krocz±cy w ciemno¶ciach ujrza³ ¶wiat³o¶æ wielk±; nad mieszkañcami kraju mroków ¶wiat³o zab³ys³o. Pomno¿y³e¶ rado¶æ, zwiêkszy³e¶ wesele. Rozradowali siê przed Tob±, jak siê raduj± we ¿niwa, jak siê wesel± przy podziale ³upu. Bo z³ama³e¶ jego ciê¿kie jarzmo i dr±¿ek na jego ramieniu, prêt jego ciemiêzcy jak w dniu pora¿ki Madianitów.

(Ps 27,1.4.13-14)
REFREN: Pan moim ¶wiat³em i zbawieniem moim

Pan moim ¶wiat³em i zbawieniem moim,
kogo mia³bym siê lobroñc± mego ¿ycia,
przed kim mia³bym czuæ trwogê?

O jedno tylko proszê Pana, o to zabiegam:
¿ebym móg³ zawsze przebywaæ w Jego domu
przez wszystkie dni ¿ycia,
abym kosztowa³ s³odyczy Pana,
stale siê radowa³ Jego ¶wi±tyni±.

Wierzê, ¿e bêdê ogl±da³ dobra Pana
w krainie ¿yj±cych.
Oczekuj Pana, b±d¼ mê¿ny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana.

(1 Kor 1,10-13.17)
Upominam was, bracia, w imiê Pana naszego Jezusa Chrystusa, aby¶cie byli zgodni, i by nie by³o w¶ród was roz³amów; by¶cie byli jednego ducha i jednej my¶li. Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, ¿e zdarzaj± siê miêdzy wami spory. My¶lê o tym, co ka¿dy z was mówi: Ja jestem Paw³a, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa. Czy¿ Chrystus jest podzielony? Czy¿ Pawe³ zosta³ za was ukrzy¿owany? Czy¿ w imiê Paw³a zostali¶cie ochrzczeni? Nie pos³a³ mnie Chrystus, abym chrzci³, lecz abym g³osi³ Ewangeliê, i to nie w m±dro¶ci s³owa, by nie zniweczyæ Chrystusowego krzy¿a.

(Mt 4,23)
Jezus g³osi³ Ewangeliê o królestwie i leczy³ wszelkie choroby w¶ród ludu.

(Mt 4,12-23)
Gdy Jezus pos³ysza³, ¿e Jan zosta³ uwiêziony, usun±³ siê do Galilei. Opu¶ci³ jednak Nazaret, przyszed³ i osiad³ w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu Zabulona i Neftalego. Tak mia³o siê spe³niæ s³owo proroka Izajasza: Ziemia Zabulona i ziemia Neftalegou, Droga morska, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedzia³ w ciemno¶ci, ujrza³ ¶wiat³o wielkie, i mieszkañcom cienistej krainy ¶mierci ¶wiat³o wzesz³o. Odt±d pocz±³ Jezus nauczaæ i mówiæ: Nawracajcie siê, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie. Gdy Jezus przechodzi³ obok Jeziora Galilejskiego, ujrza³ dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieæ w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzek³ do nich: Pójd¼cie za Mn±, a uczyniê was rybakami ludzi. Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. A gdy poszed³ stamt±d dalej, ujrza³ innych dwóch braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w ³odzi swe sieci. Ich te¿ powo³a³. A oni natychmiast zostawili ³ód¼ i ojca i poszli za Nim. I obchodzi³ Jezus ca³± Galileê, nauczaj±c w tamtejszych synagogach, g³osz±c Ewangeliê o królestwie i lecz±c wszelkie choroby i wszelkie s³abo¶ci w¶ród ludu.
.................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2014, 06:05   

1 Kor
..."w imiê Pana naszego Jezusa Chrystusa, aby¶cie byli zgodni i by nie by³o w¶ród was roz³amów, byscie byli jednego ducha i jednej my¶li".
Kosciol Crystusowy jest jeden, bo Chrystus jest jeden. I nawet je¶li ludzie dokonuj± roz³amów, to Ko¶ció³ nadal jest jeden. Bo cz³owiek nie ma mocy stworzenia, drugiego Ko¶cio³a Chrystusa, odlamanego. istnieje tylko jeden - za³o¿ony przez Boga. Jego pragnieniem jest jedno¶æ miedzy lud¼mi. Ale jak mo¿liwa jest jedno¶æ bez nnawrócenia? Jak mo¿liwe jest zbawienie bez nawrócenia? Tylko wtedy mo¿e zacz±æ siê w nas, ludziach proces nawrócenia - jak twierdza wtajemniczeni - gdy naszymi bogami przestan± byæ WLADZA, PIENIADZE, PRESTIZ itp, tylko wtedy , gdy naszym Bogiem zacznie naprawdê bycBog, dopiero wtedy -jak twierdza wtajemniczeni, mo¿emy wej¶æ na drogê nawrócenia, które przecie¿ trwa do koñca ¿ycia - i zacz±æ kochac brata. Wskazaniem dla ca³ego ludu Izraela, nas, ludu wybranego kiedy¶ przez Boga , jest odwieczna pie¶ñ:
'Szema, Izrael,
S³uchaj, Izraelu,
PAN jest Twoim Bogiem, PAN jest Jedyny"....
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2014, 08:15   

Zasadnicza nowina mesjanskiego oredzia Jezusa byla bliskosc Krolestwa Bozego, ktore wymaga od czlowieka NAWROCENIA , aby mogl on zostac do niego przyjety, a to z kolei wymaga wewnetrznej gotowosci, aby na wezwanie Jezusa odpowiedziec NATYCHMIAST, jak uczynili to apostolowie. Zapowiedzia tej bliskosci jest gloszenie Ewangelii, a znakami jego przyjscia jest „leczenie wszelkich slabosci i wszelkich chorob wsrod ludu”. Taka istote zachowuje Kosciol w swojej strukturze sakramentalnej.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2014, 08:19   

Powinna nas charakteryzowac mesjanska radosc wyzwolenia, poniewaz swiatlo przyszlo do naszej mrocznej krainy. Wczoraj wspominalismy o zbawczym spotkaniu Szawla z tym swiatlem.
W centrum naszego zycia powinien znajdowac sie Jezus Chrystus. Zaden leader religijny nie moze byc traktowany jako Jego konkurent lub substytut.

„Pan moim ¶wiat³em i zbawieniem moim”,
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2014, 16:09   

"... abym g³osi³ Ewangeliê, i to nie w m±dro¶ci s³owa, by nie zniweczyæ Chrystusowego krzy¿a."
To tu, pod Krzyzem, powinno brac poczatek nasze kazde nawrocenie, nasze ciagle „od nowa”.
Jezus mowi do Faustyny Kowalskiej: Jedna godzina rozwa¿ania mojej bolesnej mêki wiêksz± zas³ugê ma ani¿eli ca³y rok biczowania siê a¿ do krwi.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group