Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Grzech
Autor Wiadomość
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 5 Luty 2014, 15:27   

Wydaje mi siê, ¿e Uriaszowi siê to uda³o tak¿e w pewnym sensie w wyniku krzywdy , której zazna³ i to wydaje mi siê z jego perspektywy najwa¿niejsze.

Kiedy przeczyta³em to zdanie Alino jako¶ tak zobaczy³em, ¿e ca³y czas oceniasz tê sytuacjê ze swojej perspektywy Tak naprawdê Uriasz nie mia³ ¿adnej perspektywy (w odniesieniu do tej sytuacji) albo mia³ j± minimaln± jak pisze ojciec
To ze nie mial swiadomosci calego ogromu zbrodni nie zmniejsza jej rozmiaru, ale raczej powieksza, bo gdyby te swiadomosc posiadal, moglby jakos zareagowac, na przyklad przebaczeniem, tymczasem ta mozliwosc zostala mu odebrana, czyniac z niego w pewnym sensie czlowieka ubezwlasnowolnionego.

Tak naprawdê wolno¶æ wyboru czyni nas wielkim. Nie mówiê, ¿e Uriasz nie by³ wielkim cz³owiekiem. Ale nie w odniesieniu tej sytuacji tylko w kontek¶cie ca³ego jego ¿ycia.

Ale z drugiej strony Alino, skoro widzisz tutaj Uriasza jako przyk³ad cz³owieka, który ¿yje tak aby "nie ponie¶æ szkody na w³asnej duszy" to dobrze. Wa¿ne przecie¿ s± te dobre poruszenia, które siê w nas pojawiaj±. :)

(ale przyznaj, trochê na swoim chcia³a¶ postawiæ? :) )
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Alina


WysÅ‚any: 5 Luty 2014, 18:51   

Jurek, ja ju¿ powiedzia³am w sprawie Uriasza wszystko co mia³am do powiedzenia.
Trochê nad t± histori± pomy¶la³am, usi³owa³am zrozumieæ dlaczego my¶lê tak , a nie inaczej, mo¿e siê czego¶ nauczy³am...chyba zrozumia³am argumenty Ojca.My¶lê, ¿e sedno tego o co mi chodzi³o uda³o mi siê wyraziæ, zw³aszcza w ostatnim wpisie.

Kwestiê tego czy moi celem by³o postawienie na swoim- pozostawiam Twojej ocenie. Ka¿dy ma w koñcu do takich ocen prawo.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 Luty 2014, 08:54   

Nie mo¿emy sobie przywlaszczac punktu widzenia Boga.
¯ycie ludzkie to Jego tajemnica, wcale nie nasza.
A dla nas jest warto¶ci± jedyn±, która ma cel , rowniez ten ziemski, tylko Bogu wiadomy.
Tragedia nieba nie siêga ale i my jeszcze nieba nie siêgamy.

Mam nadzieje, ze nie zabrzmi to klotliwie, nie taki ma cel. To po prostu bardzo wa¿ny temat, w kontek¶cie nieposzanowania ludzkiego ¿ycia i prze¶ladowania chrze¶cijan.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 10 Luty 2014, 10:14   

Dziêkujê Ojcu za komentarz do 'Uriasza i Dawida'. Zahaczy³ mnie.
:)
Ile razy zdarza siê wyst±piæ w ¿yciowych sytuacjach w roli Uriasza, a ile w Dawida?
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group