Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
(14,15)o2o2014(piatek,sobota)-oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 Luty 2014, 03:09   (14,15)o2o2014(piatek,sobota)-oooNASZooo--o--ROZANIEC

(£k 4,18)
Pan pos³a³ Mnie, abym ubogim g³osi³ dobr± nowinê, wiê¼niom g³osi³ wolno¶æ.

My¶l± dwóch ¶wiêtych Braci by³o: „Bóg mi³o¶ciwy i szczodry (por. Ps 111, 4; Jl 2, 13) oczekuj±c pokuty ludzkiej, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do zrozumienia prawdy (por. 1 Tm 2, 4) nie dopuszcza, aby ród ludzki upad³ wskutek s³abo¶ci, uleg³ diabelskiej pokusie i zgin±³, ale po wszystkie lata i czasy nie przestaje obsypywaæ nas ³askami rozlicznymi, jak od pocz±tku tak i teraz, przez patriarchów najpierw i ojców, potem przez proroków, a po nich przez aposto³ów i mêczenników, mê¿ów sprawiedliwych i uczonych, wybieraj±c ich w¶ród zgie³ku ¿ycia tego”.

http://www.vatican.va/hol...postoli_pl.html
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 14 Luty 2014, 03:22, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 Luty 2014, 03:21   

K+M+B

czwartek 14,15-2-2014

Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice Swiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//
Ognisty taniec kontemplacji

o Bo¿e jak Ty pêdzisz
krajobrazy zmieniaj± siê jak kartki w kalendarzu
sypi± siê iskry z kó³ Twojego powozu jak gwiazdy
i jest ich tak wielka ilo¶æ na tle granatowego nieba
piek± mnie policzki z wra¿enia
gdy trzymaj±c siê fa³d wiary i nadziei
z ca³± rzesz± duchów czystych
tañczê ognisty taniec kontemplacji
Bo¿e, jak bardzo d¼wiêk dzwonów Twojej ¶wi±tyni jest prze¼roczysty
– anielski admira³ – stoj±cy na dzwonnicy - uroczysty
jak bardzo obfity jest po³ów my¶li
nie jestem w stanie ich porejestrowaæ
na palcach porobi³y mi siê odciski
od sieci pe³nej uczuæ których wszystkich wyci±gn±æ
na powierzchniê ¶wiadomo¶ci siê nie da
wiruj± krajobrazy
brak mi s³ów do my¶li
rado¶ci do kryszta³owej powagi Twoich oczu
o Bo¿e jaki Twój pochód jest szybki
jak bardzo nas kochasz

/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------

A wzi±wszy siedem chlebów, odmówi³ dziêkczynienie, po³ama³ i dawa³ uczniom, aby je rozdzielali. ... Jedli do syto¶ci

Ojcze nasz, jak ten ³amany chleb rozsiany by³ po górach, a zebrany sta³ siê jedno, tak niech siê zbierze Ko¶ció³ Twój z krañców ziemi do królestwa Twego. Albowiem Twoja jest chwa³a i moc: przez Jezusa Chrystusa, na wieki!
Dziêkujemy Ci, Ojcze ¶wiêty, za ¶wiête imiê Twoje, któremu zgotowa³e¶ mieszkanie w sercach naszych, i za wiedzê, i za wiarê, i za nie¶miertelno¶æ, któr± nam da³e¶ poznaæ przez Jezusa, Chrystusa, s³ugê swego...
Ty, Panie wszechmocny, stworzy³e¶ wszystko dla imienia swego, pokarm i napój da³e¶ ludziom na po¿ywienie, aby do Ciebie dziêkczynne zanosili mod³y. Nam za¶ darowa³e¶ pokarm duchowy i napój, i ¿ywot wieczny, przez Jezusa, s³ugê swego...
Pomnij, Panie, na Ko¶ció³ swój, wybaw go od wszelkiego z³ego, doprowad¼ go do doskona³o¶ci w mi³o¶ci swojej, i zgromad¼ go z czterech stron ¶wiata, w pe³ni ¶wiêto¶ci, do królestwa swego, które¶ mu zgotowa³ (Nauka Dwunastu Aposto³ów, 9. 10)

http://mateusz.pl

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group