Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
(25-26)o2o2014(wtorek,sroda)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 Luty 2014, 02:54   (25-26)o2o2014(wtorek,sroda)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

(Ga 6,14)
Nie daj Bo¿e, bym siê mia³ chlubiæ z czego innego, jak tylko z Krzy¿a Chrystusa,
dziêki temu ¶wiat sta³ siê ukrzy¿owany dla mnie, a ja dla ¶wiata.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 Luty 2014, 03:05   

K+M+B

25,26-2-2014 wtorek,sroda

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
(Poetycki debiut Karola Wojty³y
Pie¶ñ o Bogu ukrytum
fragment)

Mi³o¶æ mi wszystko wyja¶ni³a,
mi³o¶æ wszystko rozwi±za³a –
dlatego uwielbiam tê Mi³o¶æ,
gdziekolwiek by przebywa³a.

A ¿e siê sta³em równin± dla cichego otwart± przep³ywu,
w którym nie ma nic z fali hucz±cej, nie opartej o têczowe pnie,
ale wiele jest z fali koj±cej, która ¶wiat³o w g³êbinach odkrywa
i t± ¶wiat³o¶ci± po li¶ciach nie osrebrzonych tchnie.

Wiêc w takiej ciszy ukryty ja – li¶æ,
oswobodzony od wiatru,
ju¿ siê nie troskam o ¿aden z upadaj±cych dni,
gdy wiem, ¿e wszystkie upadn±.


http://www.youtube.com/watch?v=kbhwlyJ8d20
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//
- wielkie udrêki mojego ducha.
"Mój Ojcze, kto potrafi odkryæ niezmiernie wielkie udrêki mojego ducha. Mam wra¿enie, ¿e umieram w ka¿dej chwili; wydaje mi siê, ¿e chwiejê siê w ka¿dym momencie, a przecie¿ podda³bym siê nieskoñczonej ilo¶ci ¶mierci, ni¿ rozmy¶lnie obrazi³ Pana Boga. Jestem poddany próbie wszystkiego. ¯yjê w wiecznej nocy, a ta noc nie wskazuje na to, by cofnê³a gêste ciemno¶ci, aby zrobiæ miejsce jutrzence".
(6.09.1916). Jezu wesprzyj tych, którzy prze¿ywaj± wahania i w±tpliwo¶ci.

/Rozwa¿anie tajemnic ró¿añca w oparciu o refleksje z Listów O.Pio /

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//
- rzucili siê na mnie jak zgraja.
"Nastêpnie kiedy zobaczyli, ¿e wszelkie ich wysi³ki id± na marne, rzucili siê na mnie, powalili mnie na ziemiê i bili mnie bardzo mocno.... wydaj±c równocze¶nie rozpaczliwe ryki i wykrzykuj±c najbardziej nieprzyzwoite s³owa"
(List z 18.01.1913).
"Rzucili siê na mnie jak zgraja g³odnych tygrysów, przeklinaj±c mnie i gro¿±c, ze zap³acê im za to. Mój Ojcze, dotrzymali s³owa! Od tamtego dnia bij± mnie codziennie. Lecz siê nie lêkam".
(List z 1.02.1913).
O dar przebaczania "naszym winowajcom".
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//
- cierñ, który rani mnie ca³ego.
"S³uchaj, Ojcze, jaka jest przyczyna, dla której czujê siê tak ma³o poddany woli Bo¿ej i b³agam Ciê - nie gorsz siê. Uwa¿am, ¿e ¿ycie doczesne jest wielkim brzemieniem, poniewa¿ ono pozbawia mnie prawdziwego ¿ycia. Wiem, dlaczego Pan przed³u¿a moje ¿ycie - taka jest Jego wola."
(Z listu do O.Benedykta 25.09.1915)
"Wydaje mi siê, ¿e we mnie jest drugie "ja", którego faktycznie nie potrafiê podporz±dkowaæ sobie. Jak to wszystko jest mo¿liwe? Uwierz mi, Mój Ojcze, ¿e jest to dla mnie cierpienie nieustannie tkwi±ce w centrum mego serca, cierpienie, które mo¿e doprowadziæ mnie w ka¿dej chwili do bolesnych konwulsji. Ten cierñ, który rani mnie ca³ego, nie pozwala mi odpocz±æ w spokoju ani na chwilê. Nigdy nie uda mi siê zrozumieæ tej agonii spowodowanej tym cierniem tkwi±cym tam nieustannie, lecz wierz mi, ¿e nie przesadzam, kiedy mówiê, ¿e dusze w czy¶æcu na pewno nie cierpi± wiêcej. Ten, który mówi to wszystko, jest pewny, ¿e siê nie myli, poniewa¿ Mi³osierny Bóg podda³ go jednej i drugiej próbie."
(List do O.Benedykta 8-13.08.1916).
O ³askê opanowania w³asnego egoizmu
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
- nie przestanê wo³aæ o pomoc.
"Nigdy nie przestanê wo³aæ o pomoc, lecz, Mój Bo¿e, czy ojcowska rêka nie jest zawsze bezu¿yteczna dla za¶lepionego wieczn± ¶lepot±. Pomagaj, mam zamiar powiedzieæ, tylko tym, którzy wiedz± jak korzystaæ z tego. Czujê bolesny ciê¿ar odpowiedzialno¶ci wobec tej pomocy."
(Z listu do O.Benedykta 21.08.1918).
O dar otwierania siê na ³askê Pana w trudno¶ciach.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//
- Ojcze, przyjd¼ mi z pomoc±
"O, Moje Najwy¿sze Dobro! Czy pozbawi³e¶ mnie siebie na zawsze? Mam wielkie pragnienie krzyczeæ i lamentowaæ, ale jestem niezmiernie s³aby i brak mi si³, by uczyniæ tak, jak pragnê. Tymczasem co mam robiæ, je¶li nie zanosiæ przed Twój Tron tej skargi: Mój Bo¿e, Mój Bo¿e, czemu¶ ,mnie opu¶ci³?...
Ach, Mój Kochany Ojcze, przyjd¼ mi z pomoc±, na lito¶æ bosk±! Ca³e moje wnêtrze krwawi obficie i wiele razy muszê pogodziæ siê, widz±c tak¿e krew wyp³ywaj±c± na zewn±trz. Ach, niechby ta tortura usta³a, to potêpienie, to upokorzenie, to skrêpowanie! Mój duch nie umie i nie mo¿e tego wytrzymaæ d³u¿ej."
( Z listu do Ojca Benedykta 17.10.1918).
W intencji chorych, cierpi±cych, samotnych i opuszczonych
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group