Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Bogactwo
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Luty 2014, 08:41   Bogactwo

Bogactwo nie jest wartoscia absolutna, bo gdy jest tak wlasnie traktowane, staje sie falszywa religia i wiedzie czlowieka do falszywego zbawienia, czyli do zguby.

Jest bogactwo zapracowane i bogactwo wynikajace z gwaltu lub korupcji.

Korupcja tez jest gwaltem, ale ukrytym, uczynionym rekami innych ludzi, przekupionych, zniewolonych, skrzywdzonych, wyzyskanych, rzuconych w nedze, bezlitosnie wydziedziczonych.

Ubodzy duchem maj± wstêp do nieba.
Taka jest droga zadufanych w sobie,
i przysz³o¶æ zakochanych we w³asnych s³owach.
S± jak owce pêdzone do Otch³ani,
¶mieræ ich pasie, zejd± prosto do grobu.

 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Luty 2014, 08:45   

"Oto wo³a zap³ata robotników" Chrzescijanstwo nie gani dostatniego zycia, nie skazuje ludzi na biede, ale calkowiecie odrzuca wyzysk drugiego cz³owieka. Wyzysk jest uznany za jeden z najwiêkszych grzechów juz w Starym Testamencie. Bogacenie sie jest procesem, w ktorym czlowiek staje sie zachlanny. Chce coraz wiecej i wiecej dla siebie. Zapada mu klapka na oczy i nie dostrzega drugiego czlowieka, ktory staje sie dla niego narzedziem do zaspakajania rosnacych zadz. Bogactwo materialne, oparte na wyzysku nie przynosi szczescia, jest tylko pozornym zaspokojeniem, nie syci duszy czlowieka, a tylko dusza moze czlowieka prawdziwie nasycic
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 27 Luty 2014, 09:13   

"Bogactwo nie jest wartoscia absolutna..."
W ¶rodowisku, z którym mam do czynienia, raczej jednak jest.
Trudne s± relacje z osobami o takich pogl±dach, trudne w odbiorze takie postawy prze³o¿onych, które poni¿aj± cz³owieka.
_________________
Z Bogiem!
 
 
BJW


Miejscowosc: Nadarzyn k. Warszawy
WysÅ‚any: 27 Luty 2014, 14:16   

Jest bogactwo zapracowane i bogactwo wynikajace z gwaltu lub korupcji.

Podoba mi siê ten podzia³ Ojca Zygmunta. Takie mam zreszt± do¶wiadczenia, tak¿e zawodowe - znam wiele osób zamo¿nych, buduj±cych z³obki, szanuj±cych podw³adnych.
Wielu te¿ niezamo¿nych czy wrêcz biednych, zawistnych, stale porównuj±cych siê z innymi. z³orzeczocych na wszystko wokó³.
Wydaje mi siê , ¿e klucz jest w osobowo¶ci, wychowaniu a przede wszystkim ¶wiadomo¶ci i do¶wiadczania mi³o¶ci. Cz³owiek szczê¶liwy nie ma potrzeby i chêci krzywdziæ. A szczê¶cie przecie¿ nie tylko w pieni±dzach.................a raczej nie w pieni±dzach.
Autentycznej ¶wiadomo¶ci bycia Dzieckiem Bo¿ym nie zniszcz± nawet wielkie pieni±dze.
Mieæ Boga w sercu.....


Szczê¶æ Bo¿e
Beata
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group